Jaki kupić telewizor do kwoty 1300 zł?

(fiku$) #1

Tak jak w temacie, mam przeznaczone na Tv 1300 zł ale z racji, że telewizorów jest masa jak za taki niski budżet ciężko coś wybrać. Może Wy mi doradzicie jaki? Myślałem nad starą ale sprawdzoną technologią plazmową ale najmniejsze plazmy są 37 calowe i już w budżecie się nie mieszczę.

(Bobej) #2

Podasz więcej szczegółów? Czego oczekujesz, jaki rozmiar?

(fiku$) #3

Na pewno ma mieć tuner, wyjście USB i HDMI do podłączenia kompa. Co do wielkości to raczej cena jest zaporowa i nie spodziewam się cudów ale myślę, że w tej cenie to jakiś 32 calówkę się kupi, owszem chciałoby się większy ale tak jak mówiłem cena zaporowa.

(Marek77k) #4

Starej plazmy nie polecam. Ma ogromne pixele i trzeba nabijać jakiś gaz co 7 lat. Do tego pożera dużo więcej pradu niż LCD/LED. Oczywiście już dawno mi padła i kupiłem lcd. Jesli chcesz mieć ładny obraz polecem tv z podświetleniem LED w Full HD. Kupisz już w tej cenie Sharpa, LG 32 cale lub inną markę 37'. Mają wszystko HD, tuner mpeg4, USB, HDMI.

(Cdg) #5

Poszukaj na CENEO spokojnie kupisz 32" FULL HD LCD do 1300, w tej cenie polecam LG32LK450 ma wszystko czego potrzebujesz 2xHDMI,USB,MPEG-4.

(Bobej) #6

Właśnie przeglądam gazetkę promocyjną z Mix Electronics 30.08 - 12.09.2012. Jest kilka propozycji np. Samsung UE32EH5000, który posiada wszystko to co wymieniłeś. Oczywiście możesz poszukać też w Internecie. Tu masz to samo, tyle że taniej + transport gratis. Osobiście polecam sklep Neo24. Kupiłem już tam kilka rzeczy i nigdy się nie zawiodłem.

(fiku$) #7

Pewnie, że bym wolał w necie kupić ale nie ja za to płacę i muszę w sklepie stacjonarnych kupić. Także na jakieś promocje nie patrzę, bo najpierw muszę znaleźć trzy oferty z których jedna będzie wybrana i sfinalizowana do miesiąca. Ten LG nawet wydaje się spoko, oglądałem wczoraj jakiegoś thomsona z taką cienką ramką za 1250, też miał dużo wyjść nawet pod wierzę tylko nie wiem jak z obrazem na nim.

(Kpc21) #8

Większej bzdury nie czytałem :slight_smile: Nie pomyliło ci się z lodówką? To sprzedawcy wymyślają, którzy z LCD-ków mają chyba większe prowizje.

Plazma odpada, ale tylko dlatego, że za 1300 zł plazmy nie kupisz. Najtańsza sensowna, niskobudżetowa plazma, to wydatek 1500 zł (LG 42PA4500). I to HD-Ready.

W tej cenie to chyba tylko ten Samsung EH5000.

(sadaj72) #9

Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu to LCD znacznie lepiej się sprzedawało.

BTW. Obraz na TV plazmowych dalej niemiłosiernie szumi czy już sobie z tym poradzono, kiedyś to całkowicie dyskwalifikowało te wyświetlacze?

(Kpc21) #10

Nie zauważyłem tego zjawiska.

(Marek77k) #11

Poczytaj o starszych plazmach, autor też wspomniał o starszej plazmie. Nie wiem jak teraz jest w tych nowych ale mi też te kilka lat temu sprzedawca coś mówił o ulatnianiu się tego gazu z tv pogorszeniu żywotności plazmy co kilka lat i potrzeby napełniania. Oczywiscie po kilku latach moja plazma straciła kolory , a potem padła. Zobacz ile jest tematów w google z tamtych lat o napełnianiu plazmy. Jedni potwierdzają inni zaprzeczają i komu wierzyć? Podaję przykład jeden z wielu http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/644 ... serow.html

plazma-zuzywaja-sie-t177094.html

http://www.google.pl/search?q=trwa%C5%8 ... ych&num=50

Jak by nie było plazma żre więcej prądu i jest mniej trwała niż LCD. A w porównaniu z LED, OLED to już szkoda gadać. Ale są fanatycy Plazmy jak i LCD, LED ja nie należę do żadnych z tych grup więc ręki sobie nie dam uciąć kto ma rację.

Jeżeli jest to w jakimś stopniu prawda to myślisz że producent takich telewizorów w tamtym okresie chwalił by sie tym na stronie głównej że trzeba coś uzupełniać , gdyż telewizor po jakimś tam czasie traci jakość kolorów. Ja sądzę że nie, ale napewno ktoś to sprawdził tylko znajdź mi taki artukuł , jakiś sprawdzony opis od producenta który to potwierdza lub zaprzecza? Dziwne jest to trochę, że w tamtych czasach nie było jeszcze LCD na rynku tylko plazma była dopiero nowością, więc wynika z tego że pisesz o nowych plazmach. Bo jak mogli by sprzedawcy mieć większe prowizje skoro były same plazmy do wyboru w danym sklepie? Wpierw pojawiły się w tych wszystkich supermarketach, avansach, neonetach same plazmy nie było żadnego LCD, może w USA, Japoni lub innych krajach tak, ale nie w Polsce. Pamiętam jak dziś że wiele osób kupiło drogie plazmy po kilka tysięcy złotych, a potem wprowadzili do tych sklepów nowsze LCD nie koniecznie z takimi wielkimi wyświetaczami, ale o mniejszych pikselach. Natomiast LCD wprowadzono trochę później w naszym kraju.

Zauważ że użyłem słowa "stare plazmy" nie miałem na myśli tych nowych. Reasumując też mogę napisać że większej bzdury z Twojej strony nie czytałem, bo ktoś Ci tam powiedział że jego kolega który pracował gdzieś tam w sklepie ze sprzętem RTV tak mu odpowiedział. Ile ludzi tyle opinni :wink:

"tendencja do nierównomiernego wypalania luminoforu"

(fiku$) #12

Mam dwie plazmy samsung 42 cale mają już +/- 5 lat i wszystko jest ok. Ale wracając do tematu, dziś rozejrzałem się w lokalnych sklepach i w moim budżecie mogę kupić:

1.Thomson 32hu2253

2.LG 32cs460

3.Akai akfl3277h

4.Samsung 32e420 i który radzicie?

(Marek77k) #13

Skoro masz dwie plazmy i Ci odpowiadały no to sprawa jest prosta. Te 5 letnie to już nie takie stare w porównaniu do tych pierwszych plazm pojawiających się na rynku Polskim. Ta która była u mnie miała duże piksele i aż oczy bolały od oglądania. Nie pisałem też że nowe plazmy są złe. Skoro produkują je na równi jako konkurencję z LCD, LED, OLED, 3D to pewnie znacząco je ulepszają pod każdym względem. Jedne mają lepszy odcień czerni, inne w jasnym pomieszczeniu zachowują się jak lustro. Każdy rodzaj sprzętu ma jakieś wady i zalety to tyle odemnie.