Jaki kupić topowy smartphone z androidem?


(CrashJack) #1

Witam, przymierzam się kupić ten telefon, samsung galaxy S8+, on jest wodoodporny, oraz przeciwkurzowy, tylko jest mały problem, tam baterii nie da się wyciągnąć, tak mi się wydaję, i nie wiem czy jest jakiś przycisk/dziurka aby zresetować telefon.

Bo jak się zawiesi/przestanie reagować na dotyk/przyciski to trzeba będzie czekać aż bateria się rozładuje. Prawda? Wiem, że tego typu smartphony nie powinny się zawieszać/blokować, ale myślę przyszlościowo, bo kiedyś może odmówić posłuszeństwa, a nie chcę zmieniać telefonu co 1-3 lata.

No i pewnie dojdzie do tego, że ogniwo baterii będzie się zmniejszać i przyjdzie czas na kupienie nowej baterii. Lecz mało to prawdopodobne.

Wiec, pytanie jest takie, czy warto ten telefon brać i czy jest jakiś przycisk restartu urządzenia ?

Oraz drugie pytanie jest takie, jeśli nie S8+, to co innego o wydajności takiej samej bądź podobnej i z androidem ?

Wybrałem takie modele: Honor 9, Honor 8 pro, Huawei P10 Plus Black, HTC U11 Saphire Blue 4G, Sony Xperia XZ1 a może coś innego ?

I zależy mi na wodoodporności, oraz aby był przeciw kurzowy.

Tylko w tych wybranych, nie ma samsunga, i nie wiem czy są mocno wydajne, podobno samsung jest bardziej popularnym modelem i cieszącym się powodzeniem od strony klientów, chyba bez awaryjnym jeśli chodzi o konkurencje.

I np ten honor, to chyba nowy typ smartphona, kiedyś o nim nie słyszałem i nic nie wiem na jego temat.


(tylkomoto) #2

Kupuj smarfona w takim razie najwyższej półki. Pamiętaj jednak, że nawet taki wydajny kolos jak S8+ może się zawiesić przy podstawowych czynnościach nawet gdy nie masz zainstalowanych ani uruchomionych aplikacji pozadefaultowych. Np. wejście do ustawien czasami zamraża telefon (na 5-15 sekund), zaraz po włączeniu szczególnie. Piszę to abyś się nie rozczarował.


(marky.wolfheart) #3

(Nameziss) #4

Huawei Mate 10 Pro

+świetny aparat
+ultraszybki czytnik linii papilarnych
+szybkie ładowanie baterii
+Dual SIM
+wysoka jakość wykonania
+wodoszczelność (IP67)


(CrashJack) #5

Kusi mnie ten Huawei Mate 10 pro, widziałem w jednym sklepie, że cena jest 750 euro, a w innych 799 euro za 128GB dysku i 6GB ramu.
Ale mam skomplikowane pytanie, czy w ten slot nano-sim, można wsadzić pojemną mikro karte SDHC ? Różne są opinie, albo błędne są te informacje i w końcu nie wiem czy można czy też nie.

Oraz co myślicie o HTC U11+ w porównaniu do mate 10 pro,
Badź porównanie mate 10 pro do HTC U11 ? Ktoś miał oba w rękach i może coś powiedzieć z doświadczenia jak się sprawują ? Bądź jakie są wady i zalety jednego i drugiego ?


(CrashJack) #6

A czy w tym mate 10 pro, w jednej szufladek na drugą kartę nano-sim, nie mozna wsadzić karty pamieci ?
Może ktoś ma ten telefon i mógłby sprawdzić ?

Oraz drugie pytanie, to mając pamięć wewnętrzną 128gb i zapełnie z 25GB i po okołu 3 miesiącach, najdzie mnie chętna na sformatowanie android, to czy również wymażą sie te dane które miałem w tej pamięci wewnętrznej ?

I kolejne pytanie, to aby podzielić pamięć wewnętrzną na partycje, to trzeba zrootować telefon, tak ? A jeśli tak, to czy istnieje już rootowanie mate 10 pro ?