Jaki kurs byś zrobił? (praca)

Który z tych kursów byś zrobił i CZEMU, a który byś omijał i CZEMU. Które się przydadzą w Polsce, które w Wielkiej Brytanii?

 Operator urządzeń do cięcia plazmowego

 Ręczny przecinacz termiczny

 Obsługa wózków widłowych

 Bezpieczeństwo i higiena pracy, pierwsza pomoc przedmedyczna, ppoż

 Palacz kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe, płynne i gazowe

 Kurs komputerowy:

  • przygotowujący do egzaminów na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL)

(bez ograniczeń wiekowych, 7 modułów)

  • warsztaty prowadzące do obsługi komputera i korzystania z usług komputerowych dla dzieci, młodzieży

i dorosłych

  • tworzenie witryn internetowych z wykorzystaniem PHP, AJAX, MySQL

  • wykorzystanie pakietu biurowego MsOffce w pracy

 Obsługa kas fiskalnych

 Specjalista do spraw sprzedaży

 ABC przedsiębiorczości

 Menager handlowy

 Organizacja i zarządzanie

 Ekonomia bez tajemnic

 Specjalista do spraw kadr i płac

 Obróbka skrawaniem – tokarz, ślusarz

 Kurs Koparko-Ładowarki

Inne? jakie? Chodzi o to, żeby jakby była okazja wyjechać to, żeby mieć szanse na lepszą pracę niż te podstawowe zawody dostępne dla większości. Jaki kurs zrobić, żeby jadąc za granice mieć większe perspektywy na lepsza pracę?

Wózki, kasy, kadry i płace, tokarz i ślusarz, koparko-ładowarka.

Wózki i kasa, to absolutne minimum, jeśli nie ma się nic szczególnego do zaoferowania (wykształcenie, doświadczenie itp. itd.).

Ja bym się poważnie zastanowił na tym MsOfficem, bo znajomość tego programu to jest wręcz podstawa. A mimo wszystko wiele osób wciąż sobie z nim nie radzi. Sam niedawno zostałem przyłapany przez szefa, że nie znam dużo formuł i wysłał mnie na kurs do Expose. Może to i lepiej, ze nie ogarniałem, to przynajmniej załatwił mi darmowy kurs :smiley: