Jaki ładny Linux na XFCE/LXQT?

Witam!
Poszukuję ŁADNEGO, lekkiego Linuxa na XFCE/LXQT. Bo dotychczasowe XFCE z których korzystałem były brzydkie :stuck_out_tongue: . Xubuntu nie ma u mnie racji bytu
Pozdrawiam

Wystarczy motyw zmienić:
https://www.xfce-look.org/browse/cat/ .

1 polubienie

Hmm, a jak zmienić Linuxowe “menu start”? Na takie np. z MInta

Sprawdź zorina.

1 polubienie

Wygląd można zawsze zmienić i to jest najlepsza opcja, bo możesz dopasować system do swoim potrzeb. Jeśli jednak szukasz gotowego rozwiązania to sprawdź te dwie dystrybucje:
Enso OS: https://www.enso-os.site
Hefftor Linux: https://hefftorlinux.net

1 polubienie

Właśnie, nie prościej będzie po prostu zmienić motyw? Motywy działają niezależnie od używanej dystrybucji - na każdej jednej będą wyglądać tak samo. Zmienianie dystrybucji z powodu wyglądu to tak jakby sprzedawać mieszkanie, bo się kolor ścian w kuchni nie podoba, więc trzeba kupić nowe XD

A z tym Menu Start da się coś zrobić?

No właśnie…

Wybór mało popularnej i kiepsko wspieranej dystrybucji w miejsce dobrze znanej i rozwijanej od lat to prosty przepis na problemy.

1 polubienie

Dodatkowo, jak się trochę popracuje na takiej “ładnej” dystrybucji, to z czasem zaczynają wychodzić najróżniejsze niedoskonałości i w pewnym momencie się okazuje, że może i faktycznie jest ładna z wyglądu, ale na dłuższą metę staje się po prostu nieużywalna. Ja już dawno dałem sobie spokój nawet z motywami. Zainstalowałem Openbox i korzystam z domyślnych motywów, niczego nie dogrywam. Może i nie są zbyt piękne, ale są czytelne, praktyczne i użyteczne, a to jest ważniejsze od “urody”. OS ma działać a nie wyglądać, taką linię sobie obrałem i tego się trzymam. Jak będę chciał nacieszyć oczy i popatrzeć na coś pięknego, to po prostu kupię sobie lustro - taki żarcik :wink:

A z tym Menu Start da się coś zrobić?
Można zmienić Menu Start (z tego co pamiętam były dwa menu do wyboru), można sobie ustawić dodatkowy panel, żeby robił za docka, albo wgrać jakiegoś gotowego docka.

Tu masz przykłady tego co ludzie robili:

Pamiętam, że na XFCE naprawdę sporo można było zrobić w tym panelu. W tym środowisku nauczyłem się stawiać panel na górze, wyłączać paski tytułowe zmaksymalizowanych okien i w panelu wstawiać ikony min/max/close z paska tyt.

1 polubienie

@Internation Dzięki za podesłanie linka :wink:

I jeszcze jedno - podoba mi się Manjaro, ale nie obsługuje apt i dpkg. Dałoby sie jakoś włączyć w Manjaro obsługę apt i dpkg?

Manjaro jest z rodziny archowatych i apta nie obsługuje, tam jest pacman.

Wiem, ale jest może jakiś trik, sztuczka na włączenie apt?

Po co Ci apt na manjaro, pacman jest dużo lepiej rozbudowany.

Bo jestem przyzwyczajony do apt, wszystkie Linuxy które miałem miały apt

To żyj na debianowatych, po co mieszać w całym.

Ze wszystkich Linux’ów na XFCE Manjaro mi się najbardziej podoba

Nawet jeżeli jest taka możliwość to nikt za Ciebie nie będzie się kopał z koniem.
Masz internet to szukaj i jak chcesz to kombinuj.

To OK. Rezygnuję z Manjaro :laughing: