Jaki laptop dla studenta do 2500 zł

Mam na sprzedarz lenovo z i5 5200u, 4 gb ram 1600, 128GB SSD + 1000GB HDD (można np używać go jako dysku zewnętrznego), gf 920m 1Gb,
Gratis bezprzewodowa mysz tracer oraz podstawka chłodząca modecom, wszystko sprawne niemalże nowe, o baterie dbane było, długo trzyma, bo sporo pod ładowarką utrzymywana w 60% więc po naładowaniu trzyma jak nowa, laptop kupiony rok temu, rzadko używany… Gratis jeszcze torba na laptopa, sprzedaję bo tylko leży. 2 lata ubezpieczenia jeszcze na sprzęt (cena 2000zł)
Przewiduję możliwość wymiany na PS4 pro

Najlepszy byłby Dell, ale z SSD nie znajdzie się nic ciekawego w tej cenie. Jeśli planujesz użytkować go dłuższy czas to w Lenovo też się nie pakuj, mało wytrzymałe laptopty.
Na Asusa też za mały budżet, może Acer Aspire 5 i3-7100U?

Procesor: Intel Core i3-7100U (2 rdzenie, 2.40 GHz, 3 MB cache)
Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Dysk: Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 (brak elementów montażowych), 500 GB SATA 5400 obr.
Grafika: NVIDIA GeForce 940MX, + Intel HD Graphics 620
Typ ekranu: Matowy, LED, IPS
Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)

1 polubienie

https://www.olx.pl/i2/oferta/laptop-lenovo-i5-ssd-4gb-komplet-akcesoriow-CID99-IDoQHz4.html#:a7c174f965. Polecam z kompletem akcesoriów :smile:

W pracy mamy komputery lenovo i jakos pracują latami, laptopy też mamy już od lat i działają dobrze, skąd te twoje doświadczenia i stwierdzenie że lenovo mało wytrzymałe?
Każdy laptop kiedyś padnie jak np. z niewiedzy użytkownik zamyka nie trzymajac za środek klapy tylko brzeg ekranu… Dbając o laptop każdy wytrzyma dłuuugo, sam przy zakupie sugerowałem się żywotnością jaką wykazuje się ten sprzęt w firmie, zwłaszcza że nie jest to sprzęt drogi.

Ponieważ Lenovo poleciało na łeb na szyję z jakością w tych widełkach cenowych.

1 polubienie

Ten Lenovo to najtańszy model Ideapad 100, czyli jedna wielka padaka? Obudowa zmontowana na plastikowe, śmieszne zatrzaski zamiast śrubek, które łatwo połamać przy np konserwacji układu chłodzenia. Oczywiście obudowa plastik fantastik. Tylko 2 porty USB, w dodatku jeden obok drugiego, więc wpięcie większego pendrive czy modemu USB pozbawia nas portów. Matryca oczywiście błyszcząca (autor zaznacza że chce matową) więc szczególnie w jasnych pomieszczeniach czy na zewnątrz oglądamy wszystko dookoła tylko nie np film, który mamy włączony. Obudowa bez klapki serwisowej. Rozbudowa dysku jak w twoim wypadku czy pamięci RAM (4GB to za mało) = utrata gwarancji. Co którzy z tym się zetknęli przestrzegają http://www.frazpc.pl/b/312267 Serwis także Lenovo ma słaby, a uginające się klawiatury W nowych egzemplarzach to norma w takim stopniu, że serwis całkowicie ignoruje przypadki reklamacji Lenovo i serwis gwarancyjny W dodatku ta cena…

2000zł to może był wart maksymalnie za nowości, gdy ktoś mógł się jeszcze na niego uchciwić https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-100-80qq0074pb-839872/
Autorowi polecam tego Della serii Vostro z 3 letnią gwarancją NBD http://forum.benchmark.pl/topic/250552-notebook-ultrabook-z-wydajną-baterią-dla-studenta/?p=2411799

1 polubienie

Wymieniałem dysk i nic się nie połamało, kiedy jest się spastycznym i nie potrafi się obsługiwać śrubokręta wtedy i owszem można coś połamać :smile: cena jest ceną za nowy dysk oraz akcesoria, wątpię byś znalazł z kieszenią na dysk w którym siedzi HDD 1 TB, podstawkę chłodzącą, mysz bezprzewodową i torbę (wszystko na gwarancji) + ubezpieczenie laptopa na 2 lata w tej cenie

przypominam tylko że mamy rok 2017 a ty jakieś wątki z 2014 roku zamieszczasz…
Chaotyczny tandeciarz zawsze coś urwie przy naprawie :smile: tak się składa że mam na wymianę dysku oficjalne potwierdzenie od lenowo że nie wpływa to na gwarancję, ponieważ przy wymianie dysku, trzeba zawiadomić Lenovo i gwarancja dalej obejmuje cały sprzęt, tylko wiadomo że nie obejmuje nowo wymienionego podzespołu. Zatem nie pisz bzdur… dodatkowo ubezpieczenie zezwala na modernizację, na to też mam potwierdzenie w mailu`u od ubezpieczyciela.

Koleżko widzę, że jako tako do czynienia nie miałeś ze sprzętem tej marki ale jak to na “bolaka biedaka” przypada, wystarczy coś usłyszeć, swoje dołożyć i siać dalej propagandę.

Narobili sporo budżetowych laptopów,które się po prostu sypią… Laptop powinien być mobilny, pracować w różnych warunkach, wytrzymywać zamykanie otwieranie. Im zawiasy siadają nawet jak prawidłowo otwierasz i zamykasz. O innych tematach już kolega Longhorn wspomniał.
Lenovo jedyne co dosyć ok mają to komputery AIO.

Dzięki za pomoc, studentka dostała Della I5 7200u z grafiką AMD 445 i terabajtowym HDD, który
z pewnością zostanie wymieniony na SSD. Niestety budżet został przekroczony o 300 zł. Za Dellem przeważyła najlepsza matryca.

Już wybrałem Della, proszę Cię, nie polecaj nikomu Acera z tragiczną matrycą.

Zależy jaki Acer są z lepszymi i gorszymi matrycami. Acer Aspire 5 i3-7100U/8G/500/Win10 GT940MX FHD jest to aktualnie jeden z tańszych modeli z matrycą IPS czyli lepszą od tradycyjnych TN tym bardziej FULL HD. Posiada dobre wykonanie, całkiem niezły design, przyzwoitą grafikę, procesor 7 generacji, dużym plusem jest też slot na dodatkowy dysk SSD m.2 (czyli możliwość zamontowania dwóch dysków jednocześnie).

W Dellu masz znacznie słabszą grafikę na poziomie integry i gorszej jakości matrycę bo tylko TN.

Ja również polecam Della od siebie :slight_smile:

nie spotkałem nigdy fajnego acera, sam osobiście pracuję teraz na tym dellu i jestem zadowolony https://www.sferis.pl/laptop-dell-5567-9722-core-i5-7200u-156-ram-4gb-ssd-256gb-radeon-r7-m445-win10-p519169

Bardzo słaba propozycja w tej cenie można mieć znacznie wydajniejszy laptop

1 polubienie

Bardzo fajne zestawienie. Gdybyś jeszcze pomyślał o wskazaniu modeli z najlepszymi matrycami w swoim przedziale cenowym, dla mnie byłoby nieomal idealne.

Ciężko jest to wykonalne są te same modele z różnymi matrycami na dane rynki czasem się posiłkuje człowiek recenzjami z zagranicy :slight_smile:

Zawsze jak coś można dopytać.

oooo znów czytam, że serwis Lenovo niby słaby, nie wiem czemu taka opinia panuje, dobra, kiedyś faktycznie były problemy, ale to już jakiś czas temu. Teraz serwis działa bez zarzutu. Mój laptop naprawiony i działa. bez zarzutu. także takie opinie bezzasadne.

definiujesz opinie innych jako bezzasadne bazując tylko na swojej opinii (jest na to jakieś mądre słowo którego nie pamiętam). Ja np miałem problem z serwisem lenovo, także Twoja opinia jest bezzasadna !

Nie słuchaj tego użytkownika, każdy jego post ma ukrytą reklamę Lenovo.