Jaki laptop do 2200 zl?

Prosze o pomoc w wyborze laptopa w cenie do 2200 zł. Za wszelka pomoc i propozycje wielkie dzieki.

Witam

Toshiba Satellite A300-1ED lub Asus F3SG-AP202C

tommimaly , a do czego laptop ma być wykorzystywany ? Gry, praca office, muzyka ?

Ja proponuje tak;

HP ale serie biznes – ze względu na serwis

Z Vistą Biznes/Ultimate – za możliwość downgradu i możliwość instalowania wielu języków

Sprowadzane ze stanów wtedy są najlepiej wypasione i wyposażone, ale różnie z gwarancją

Z firm można brać: LG, Samsung, ASUS, HP/Pavilion/Compak, Lenoro, IBM

Co do LG i Samsungów to nie skomentuje :slight_smile: Ale lepiej ich nie brać. Nie znana marka. Bierze się coś znanych :slight_smile:

Tak więc niech kolega określi do czego mu potrzebny lapek, a co do firm to tylko takie:

HP, Toshiba, Asus, IBM, Lenevo , jedynie ostatecznie MSI.

bardzo przyzwoite laptopy, estetyczne i porządne konstrukcje.

Nie strasz paracik, bo ostatnio znajomemu doradziłem Samsung’a. :slight_smile:

Co do firm to gdzie (osobiste odczucie) najlepsze laptopy Dell’a?

http://forum.pclab.pl/t349349.html - może się przydać

dell-e nie są bez wad niestety ze względu na możliwość dowolnej konfiguracji, a zatem przedstawiciele della przekręcają podzespoły między modelami i tak na prawdę nie wiadomo co się dostaje. zakup za pośrednictwem dell bezpośrednio jest drogi.

To nie chodzi o to że dell zmienia konfiguracje danego modelu , każda firma tak robi , zazwyczaj tylko płyta główna pozostaje niezmieniona , praktycznie wszystkie firmy montuje z tego co mają pod ręką (czyt. w magazynach/na stanie) kończy się powiedzmy dany model dysków , jest nowa dostawa wiadomo inny model większa pojemność to to montują i tak jest ze wszystkimi podzespołami , a potem w sklepach dokładnie takie same modele mają różną konfiguracje , różnią się w zasadzie tylko końcowym numerem seryjnym ,i czasami biosem z wyższą wersją. U mnie w domu są dwa identyczne delle (latitude 630D) identyczne z pozoru , starszy model ma lepszy procek ,za to mniejszy dysk i mniej pamięci , nawet matryce (na oko te same) są inne pod tym względme że na optymalnych rozdzielczościach każda pracuje na innej, starszy model na mniejszej a nowszy na większej a posiadają dokładnie te same zintegrowane karty graficzne i dokładnie te same sterowniki.

to podaj chociaż jeden link do konfiguratora laptopa innego niż dell… poza kadłubkami VBI, jeżeli w jakimś sklepie podmieniają towar (poszczególne komponenty) to oszukują, osobiście sam kupiłem niedawno toshibę x200, była ona oryginalnie zapakowana oklejona - prosto z fabryki i nikt przy niej nie manipulował.

podsumując tylko dell (z markowych) umożliwia dowolną konfigurację.