Jaki laptop do 2700 pln

Witam szanownych forumowiczów . Teraz tez zwracam się o pomoc w zakupie laptopa . Koleżanka chce kupić laptop do kwoty 2700 na raty i tu prośba o pomoc w znalezieniu takowego . Ma służyć w domu nie do gierek , internet , muzyka, word . Ekran to 15,6 najlepiej IPS i jeśli to nie graniczy z za dużymi wymaganiami to podświetlana klawiatura . Jk widac jest teraz dużo promocji w marketach nawet dużych ale jest jeden problem nie znamy sie na tym i dlatego prosimy o pomoc .
Pozdrawiamy Jola i Aga .

W tym budżecie szaleństw nie będzie. Myślę, że ten jest ciekawą propozycją.

zalety:

  • z systemem W10 (co w tym budżecie jest ogromną zaletą)
  • wydajny procesor Ryzen 5 4500U
  • 16 GB RAM (praktycznie niespotykane przy tym budżecie)
  • szybki dysk SSD na m2 512GB
  • ekran IPS/matowy.

z wad:

  • klawiatura niestety nie jest podświetlana.

HP 15s-eq1033nw (225V8EA) 16 GB RAM/ 512 GB M.2 PCIe/ Windows 10 Home w Morele.net

Może @anon7248146 znajdzie coś ciekawszego. Napisz tylko czy w tym budżecie który masz przeznaczony na zakup zawiera się też system operacyjny czy to cena laptopa bez systemu.

Bez systemu .

Jak bardzo potrzebujesz takiego laptopa? Niestety przez zdalną pracę i naukę ceny podstawowych laptopów poleciały mocno w górę i czasem warto dopłacić kilka złotych do laptopa gamingowego. Ja nie tak dawno brałem Nitro 5 z Intelem 9300H i GTX 1650, 8GB RAM z Windowsem 10 za 2999 zł. Bierzesz na raty więc myślę, że różnica wyjdzie niewielka. Poluj na nocnych okazjach w Euro.com.pl lub oleole.pl

To dla koleżanki. hmm oby polować trzeba wiedzieć na co a my niestety mamy mgliste pojęcie o laptopach.

W ramach promocji Euro dwie raty gratis i całkowity koszt laptopa to 2650 zł.

Niestety klawiatura bez podświetlenia.

Skoro nie będzie używany do gier, raczej nie widzę sensu pchać w grafiki typu GTX.

Jeżeli chodzi o większy 15,6 cała, standardowa wielkość
Acer Aspire 5 R5-4500U/8GB/512 IPS Srebrny
Matryca FULL HD IPS, częściowo aluminiowa obudowa, dość lekki i mobilny, podświetlana klawiatura, wydajny 6 rdzeniowy procesor, możliwość rozbudowy ramu i dodatkowego dysku SATA.

Z mniejszych modeli
Acer Swift 3 i5-1135G7/8GB/512 IPS Srebrny
Matryca FULL HD IPS, również wydajny procesor, lecz Intel 11 generacji, podobna wydajność do AMD w/w. W porównaniu do Aspire 5 jest w pełnie aluminiowy. Zdecydowanie mobilniejszy waga 1,2kg.

Ewentualnie HP 14s i5-1135G7/8GB/256/Win10 IPS

Pytanie, czy jesteś tego pewna dzisiaj, czy w ciągu 5 lat również, taki średni czas życia lapka. :slight_smile: ?
Jeżeli jesteś pewna na 200%, to chyba wybrałbym 17 cali od lordhaju, wygodniejsza praca od 15.

Natomiast, jeżeli tylko wydaje Ci się, a w ciągu 5 lat dziecko może dorosnąć, lub chłopak zbzikować przez lockdown i zacząć grać, to bym poszedł w coś takiego, żaden cud ale nie będzie płaczu, że “jak podłączyć jakaś kartę do laptopa???”. :wink:

Co to jest lordhaj ? Oczywiście dobrze by było 17 " ale też pewnie nic ciekawego nie będzie. Jeszcze dopytam czy nadal są zawyżone ceny ?

Ten Pan z japończykiem w avatarze kilka postów wyżej.

Są jak diabli. :slight_smile: Gdybym ja miał coś doradzić, to… poszedłbym w to Lenovo z kartą graficzną “do niewymagających gier”. Z czysto technicznego punku widzenia "Najnowszy procesor Intel I3-10000" jest super wydajny tylko w reklamach, jego amsz tylko w najtańszych 17 nowej generacji. Jednak ta i3-10000 dostaje po głowie od starszej o 1,5 roku I5-9300H (masz 2x rdzeni). Czyli wolniej się zestarzeje.

Z tym prockiem, za 3K jest Ideapad, z podświetlaną klawiaturą, niestety z Windowsem też. Nie jest to najnowszy model, jednak procesor jest przyzwoity, a na plus też grafika, która da rade i z jakimiś zabawami programami graficznymi i ewentualną grą (I3 z integrą nie uruchomi prawie nic). Minus zaś to brak zintegrowanej grafiki, jak padnie dedykowana, to będzie problem, ale zakładając brak gier, to ryzyko niewielkie.

Bez Windowsa i karty natomaist np. taki https://www.x-kom.pl/p/597384-notebook-laptop-173-acer-aspire-3-i3-1005g1-8gb-512-ips-czarny.html lub z W10 taki https://www.x-kom.pl/p/611634-notebook-laptop-173-dell-inspiron-3793-i3-1005g1-8gb-256-win10.html - wydajność obu modeli jest bardzo podobna, różnią je detale.

PS. Zawsze warto też sprawdzić promocje w innych sklepach. :wink:

Witam , co myślicie o tym ??
https://allegro.pl/oferta/laptop-hp-17-fhd-i5-1035g-8gb-256pcie-w10-dvd-9976365472

Do domu OK. Jednak ten mój z pierwszego linka zdecydowanie lepszy i wydajniejszy. Tu gorsza wydajność kosztem większego ekranu. Ja tą droga bym nie szedł tym bardziej że laptop nie będzie służył do gier.

Dla mnie nie fajny - dostajesz 12 miesięcy gwarancji, w Xkom/Morelach etc. dają dwa lata. Nie wiem, czy oszczędność 200 zł jest warta tego. Od strony wydajności natomiast jest OK, procek ~~~tak samo wydajny jak 9300HF, z tego z kartą graficzną.

Dodatkowo to outlet lub coś tego rodzaju. Tego praktycznie nie wiesz.