Jaki laptop do 3tys

i3 ma wbudowany kontroler pamięci DDR3. Gdybyśmy porównywali laptopa z procesorem Core 2 i zegarem 2,1-2,2 GHz, 3MB Cache i FSB 800MHz oraz DDR2 kontra Core i3 z DDR3 1066MHz wydajność wzrośnie o ponad 10% dla samego RAMu. Trzeba też pamiętać, że układ QPI odciąża też PCI-E, czyli zwiększa wydajność układu graficznego. Czyli generalnie różnica w wydajności NW kontra EB to minimum 15%.

eSata staje się standardem, coraz więcej producentów chce go wprowadzać. Znowu nie trafiłeś z argumentem.

Karta graficzna przydaje się nie tylko do gier- tego też nie wiesz?

Skoro Sony lubi brać pieniądze za nic to pokaż mi lepiej wyposażonego laptopa w cenie do 3tys zł z ciekawym designem, programami typu PMB Vaio Edition ze zintegrowanym Vaio Movie Story, Media Gallery oparte na Content Analyzerze. I oczywiście niech jakość tego laptopa będzie na poziomie właściwym a nie Acer’a, HP, Samsunga, Toshiby “wyprodukowanej dla Polski” czy chińskiego Lenovo. A i chce też wygodną i praktyczna separowaną klawiaturę i ekran z przynajmniej zbliżonym kontrastem i odzwierciedleniem kolorów. Jak znajdziesz taka propozycję to na pewno agnieszka_m ją rozważy

A kupowanie “tych samych podzespołów za lepszą cenę” przypomina kupowanie ziemniaków na targu- byle dużo za 50zł… Gdyby chodziło tylko o wnętrzności najlepsze byłyby wynalazki typu Medion, bo przecież możesz kupić laptopa z Core za za 1000zł!:stuck_out_tongue:

jak chcesz laptopa na dłuższą chwile to Sony nie jest dobrym typem. Fakt wygląda bardzo ładnie, ale ma parę wad. Matryca- 14 cali jest to nie standardowy rozmiar i bardzo trudno, z należ tacki jak Ci się wyleje, abo pojawią ‘bad pixle’ jakość matryce też nie powala, Sony stać na lepszą !!

Ładny unisex xD jest Samsung R580. który praktycznie nie ma wad jak na taką cenę.

hmm ja biore pod uwage sony, hp i toshiba, miałam hp i chciałbym teraz coś innego dla odmiany:) jak to u kobiet bywa;)

A ja mówiłem o samym porównaniu DDR2 i DDR3 i o wynikach testów. Nie mam pojęcia skąd wynikają Twoje 10% wzrostu wydajności samego RAMu, skoro testy mówią inaczej. Pewnie oni badali DDR3 na procesorze z kontrolerem DDR2… :o

No raczej jednak trafiłem, bo akurat “coraz więcej producentów chce go wprowadzać” nie jest żadnym argumentem. Coraz więcej producentów będzie chciało też wprowadzać USB3, a jak Intel wprowadzi to swoje łącze na światłowodach, to producenci też “będą chcieli wprowadzać”. Nie mówię, że posiadanie eSata jest złe. To jest dla mnie tylko bardzo słaby argument, żeby coś kupić, bo ma eSata. Sam mam obudowę dysku zewnętrznego z eSata i jak do tej pory nie miałem okazji, żeby z tego łącza u kogoś skorzystać. Zwykłe USB na dysk-magazyn wystarcza.

Po pierwsze: nie wydaje mi się, żebym w swoim poscie napisał coś przeciwko Twojej osobie, czy też żebym wytykał Ci brak wiedzy. Więc proszę, daruj sobie takie teksty.

A co do karty graficznej, to piszemy na konkretny temat, pod potrzeby konkretnej użytkowniczki. Jeżeli wśród jej wymagań są programy, w których HD 5650 z 1024MB wykazywałby znaczną przewagę nad HD4750 z 512MB, to ja faktycznie chyba jednak czegoś nie wiem…

Jeszcze chciałbym wyjaśnić, że mój post nie miał wytykać komukolwiek niewiedzy, czy kogokolwiek obrażać. Chciałem tylko pokazać, że różnica między tymi laptopami nie jest miażdżąca, więc gdyby agnieszka_m miała przed sobą oba, to niech wybierze tego, który jej się bardziej podoba, a nie koniecznie tego, który jest lepszy na papierze. Jeżeli koniar1 odebrałeś mój post jako atak, czy jakąś obrazę, to przepraszam, nie było to moim celem.

Moją uwagę zwróciła ta Toshiba http://www.proline.pl/sklep.php?p=TOSHIBA+A500-1EE, ze względu na napęd BLU-RAY i dobre głośniki Harman Kardon. Jeżeli filmy chcesz oglądać na nim, to mogłaby to być dobra opcja, pod warunkiem, że będziesz też korzystać z Blu-ray’a. Jeśli nie, to raczej nie ma co się w to pakować.

Parametry ciekawe, jednak jakość wykonania Toshiby “wyprodukowanej dla Polski” pozostawiają wiele do życzenia.

Co do różnicy miedzy Radeonami: HD5650 obsługuje DirectX 11 a HD 4750 DirectX 10,1. Od czasu wprowadzenia Windowsa 7 i jego wymagań co do wersji DirectX jestem ostrożny przy wyborze kart graficznych nawet pod kontem “nie-graczy”.

eSata pojawia się w Samsungach np

Jedynie Intel Core i3, i5, i7 maja zintegrowany kontroler pamięci i jest to obsługa DDR3. Ujmę to tak: RAM DDR3 1066MHz zainstalowane pod procesorem Core 2 Duo jest o ok 10% wolniejszy niż ta sama kość zainstalowana pod Core i3.

Jeśli teksty w moim poprzednim poście obraziły Cię lub w inny sposób dotknęły to przepraszam

przepraszam ,może się głupio spytam ale co to jest bluray i czym się różni film oglądany w formacie bluray od tego normalnego ?:wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Blu-ray

na blu-ray są wydawane filmy w jakości full HD. Jednak napęd blu-ray w laptopie, który nie ma ekranu w rozdzielczości 1920x1080 jest średnio dobrym pomysłem: nie ma przyrostu korzyści poza takim, że laptop może służyć jako stacjonarny odtwarzacz płyt blu-ray po podłączeni kablem HDMI do odpowiednio dobrego telewizora

Mając napęd Blu-ray możesz nagrywać i odtwarzać płyty CD i DVD oraz odtwarzać płyty blu-ray. Przy nagrywarce blu-ray także je wypalać

czyli ja go nie potrzebuje;)

Dodane 21.05.2010 (Pt) 11:10

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … content_3c a moze ten chociaz wyglad ma taki średni

Jeśli chodzi o parametry to jest bardzo dobrze. Wszystko tak jak w polecanym przez koniar1 a VAIO, z tym że ma więcej ramu, gorszą kartę graficzną (czego nie da się jednak odczuć jeśli korzysta się z komputera tak jak ty masz zamiar). Jest bluetooth, jest HDMI do podpięcia się pod telewizor, jest też eSata :wink: Jeśli masz możliwość zobaczyć go osobiście i przekonać się czy wygląd i jakość wykonania Ci odpowiadają, to myślę, że będzie to sobry zakup :slight_smile:

Toshiba ma oprócz jakości wykonania [obejrzyj to zobaczysz co mam na myśli…] ma kartę Wi-Fi w technologii b/g, czyli mniejszy zasięg [bardziej istotne] i mniejszy transfer wewnątrz sieci [istotne np przy korzystaniu z DLNA] niż Vaio [tam jest Wi-Fi klasy n]. Poza tym 3 porty USB, a z tego co mi wiadomo agnieszka_m będzie wykorzystywać ich troszeczkę. Bateria trzyma krócej, ekran jest beznadziejny i nie masz na pokładzie oprogramowania zbliżonego do Sony takiego jak PMB Vaio Edition, Media Gallery. Fajnie, jakby ktoś pokazał Ci co ono potrafi

http://www.youtube.com/watch?v=ggYw5z4s6pg

To wideo zmontowaliśmy w ok 2 minuty

Napisze tak:

Kupiłem VPC-EB1M1E/WI pod koniec marca. I jestem na tak. Wiadomo że są jakieś wady, ale w tej cenie wybrałem ten. Brałem pod rozwagę też tą tośkę i HP z matowa matrycą. Toska odpadła za względu na wygląd - czarny błyszczący i beznadziejnie wyglądające głośniki. HP właśnie na matową matrycę i brak HDMI. Lap nie był dla mnie, a miał być wykorzystywany do podłączeń do TV. Więc kombinowanie z przejściówkami HDMI odpadało. Co do Sony, wygląd ok, na razie nic nie trzeszczy itp, zawiasy ok choć szkoda że nie ma blokady klapy. Wyświetlanie ok. Chodzący cały czas wiatrak (często zarzucany minus) chodzi, ale cicho więc dla mnie i właścicielki nie minus :slight_smile: Teraz “-”. Bateria tak sobie: poniżej 3 h, głos z głośników to niestety duuuży minus (mój kilkuletni biznesowy HP ma lepszy). Nie jest całkiem biały, tylko metalowo-biały na górze - perłowo-biały w środku i co mnie zaskoczyło czarny od dołu. Klapa na pewno się będzie rysować na ale to u każdego. Pytanie na ile to będzie widoczne. koniar1 , to oprogramowanie wasze… sorry ale może i fajne tylko że skorzysta z niego tylko ułamek ludzi. Jak dla mnie “0” przydatności. Takie rzeczy powinny być opcją do instalacji, ale to już bajka na inne “gawędy” :wink:

Na koniec…

wkrotce mam zamiar kupic 14 Sony.

Narzekania na ekran w Sony też gdzieś czytałem. RiK mówi o kiepskich głośnikach, co też jest dość istotne jeśli agnieszka_m chce na tym sprzęcie oglądać filmy. Ale chyba ta Tośka i Soniak to wzajemnie całkiem niezła konkurencja, więc najlepiej byłoby zobaczyć ekran na własne oczy, posłuchać dźwięku na własne uszy i “pomacać” sprzęty własnoręcznie, by dokonać jedynego słusznego czyli własnego wyboru agnieszko_m :smiley: My za Ciebie nie zadecydujemy, a przecież chodzi o to żebyś Ty bała zadowolona z zakupu.

Toshiba jest konkurencja dla Asusa etc. Dla Sony konkurencją jest Apple. Na żywo widać to najlepiej dlaczego taki jest podział.

RiK Niektórzy mają muzykę, filmy i zdjęcia na kompie w dużych ilościach. Wtedy te programy się przydają, ba- są niezbędne. Wiem, bo korzystam:)

A co do wyboru 14-stek: polecam Ci niebieską, wygląda genialnie!!

Dodane 21.05.2010 (Pt) 17:13

Miałem styczność, z samsungiem i nie wiem o co ci chodzi z sztywnością… laptop jest bardzo dobrze spasowany i nic się nie uginało. Łapałem za każdy róg i nic nie piszczało. No wiadomo, że to nie jest matryca z Apple za 10 tyś. ale w r580 wcale nie jest taka zła, a ponadto nie ma drastyczniej zaniebieszczeń, albo zaczerwienień obrazu, kolory są takie jakie powinny być. Ja często siedzę w PS i pracuję nad zdjęciami i widać jakoś matrycy. Mnie zawsze denerwowało, że biały ma zafarby, a samsungu biały jest biały! i wiem czego się spodziewać po wydruku.

Z tym procesorem to nie wiem skąd masz takie informacje… teoretycznie i3=i5 jeśli chodzi o gry. Ale jeśli chodzi o konkretną moc obliczeniową jak w programach graficznych, AutoCAD, 3DMAx to i5 wybija się od i3. Pracowałem na samusngu z i5 520 i procek to żyleta trzeba przyznać. No ale coś w za coś bateria na krótko starcza.

A jeśli chodzi o system to przecież można zainstalować 65 bity, co za problem?? klucz jest na obie wersje.

Widać nie chciałeś zauważyć jak bardzo gnie się obudowa przy touchpadzie, nie wspominając o miejscu nad baterią- sprawdź jeszcze raz

Matryce Apple’a maja przesycone kolory, poza tym przyzwoite jabłko można kupić za 5-7tys. A do grafiki zdecydowanie nie Samsung. Porównaj zdjęcia na różnych kompach to zobaczysz dlaczego.

Napisałem źródło informacji. A jeśli wg Ciebie [nawet teoretycznie] i3=i5 to proponuję doczytać jeszcze troszkę albo nie wypowiadać się w tej kwestii.

Jak na komputery klasy budżetowej być może i R580 jest nie najgorszy, ale do pracy- nie dziękuję. Poza tym 3GB RAM w 3DMax to ciut mało do komfortowej pracy: niestety więcej nie obsłuży system 32bit. Z resztą jak robić grafikę na takiej matrycy??

Przy instalacji OEM, a taką masz w Samsungu klucz jest tylko na jedną wersję. Mam na myśli legalne rozwiązanie

A tak poza tym to wszystko się zgadza:P [wybacz sarkazm]

Może jakiś felerny model miałeś? xD Wszystko jest sztywne, nie ma jakoś niepokojących odkształceń. A nad baterią to się zgadzam trochę trzeszczy. Ale bez przesady to nie jest jakaś WIELKA WADA aby ją wypominać.

Na Samsungu mam skalibrowane kolorki, i mi na niej się dobrze pracuje, choć że często używam zewnętrznego monitora.

Klucz działa pod 32 bity i 64! tylko trzeba sobie płytkę skombinować.

Mi osobiście rozdzielczość matryce pasuje. Oczy się mniej męczą, w przeciwieństwie do jeszcze wyższej rozdzielczości, ale to jest subiektywne spostrzeżenie.

==============

Do autorki: Laptopy w tym przedziale są podobne, wiadomo, że nie ma sprzętu bez wad. Najlepiej pójdź do sklepu i je po testuj. I wybierz ten który Ci się najbardziej podoba :wink: przecież to nie jest zakup na całe życie xD

witam,

pojeździłam siobie dzisiaj po sklepach i niestety nie byłam zadowolona i to raczej z powodu sprzedawców, byłam w euro rtv agd było ok, byli mili tłumaczyli mmi wszystko jak dla laika:), chciałam dzwięk, film aby mi pokazali na laptopie itd, ok, nie mieli mojego mjodel sony ale toshiba ta z 6gb ramu ogladałam, była okale palcowała straaaaaaaaasznie, potem do komputronika - i tutaj koszmar siedziało 3 gogusiów - gadało o … i jak zapytała sie o sony;) ze chciałabym kupic ale zanim to zrobie potrzebuje muzyke aby puścili to…mam najpierw kupic laptopa, potem oni mi system zainstaluja a potem moge zobaczyc jak muzyka chodzi na laptopie no i się wk… co za idiotyzm już nie mówiąc o tym zebyliu nie uprzejmi - na laptopa taka kase sie ma wydac aoni ze najpierw mna kupic szok, ale dalej pojechaam do vobisa … - i tu całkiem inaczej, moge sobie próbowac do woli, i film puścić i muzyka ico chce, posprawdzał gdzie maja w jakim punkcie itd. powiem wam ze można sie zdenerwowac