Jaki laptop do AutoCAD, matryca, rozdielczość - pytania

Rozglądam się za kupnem laptopa do AutoCAD. Problem tkwi w obecnych rozdzielczościach matryc. Dla mnie to tragedia. Większość laptopów ma 1600x900. Mój obecny 17" sprzed 4 lat posiada 1650x1080. Poszukuję laptopa aby nie miał mniejszej rozdzielczości od tej obecnej której posiadam, czyli pewnie pozostaje FullHD. Poradzcie coś? Preferuję Toshiba oraz Dell. Cenię niezawodność dla tego laptop musi być dobrze wykonany i posłużyć na kolejne 4 lata. Kwota w granicach rozsądku bo laptop nie ma służyć do grania.

Dell XPS L501x, wykonanie tych laptopów jest solidne matryca 15,6 Full HD, ale z błyszczącą powłoką.

http://www.x-kom.pl/p/62266-notebook-la … 1080p.html

http://www.x-kom.pl/p/60626-notebook-la … 1080p.html

Laptopa z i7 Quad osobiście bym nie kupił ze względu na temperatury obudowy ~50 st na pełnym obciążeniu.

Patrząc na te laptopy zapomniałam o jeszcze jednym. Koniecznie klawiatura numeryczna. Ktoś kto wprowadza często cyfry bez tej klawiatury nie może się obejść.

Zależy co oznacza “granica rozsądku”.

Ale do AutoCADa wystarczy dowolny laptop, byle by miał przynajmniej 4GB RAMu i 64-bitowy system.

Może lepiej coś nie ze zintegrowaną grafiką, tak na wszelki wypadek. Jeśli nie do gier, każda współczesna wystarczy.

Warto pomyśleć o dodatkowym monitorze, praca na dwóch jest o wiele wygodniejsza i wydajniejsza.

Z marek, jeszcze Lenovo dobre robi, Sony również.

Nie każdy bo w AutoCAD lepiej się pracuje z wyższą rozdzielczością. Co do dwóch monitorów posiadam takowe rozwiązanie i chwalę sobie. Niestety nieliczne laptopy mają matrycę o większych rozdzielczościach dla tego chcę coś godnego polecenia bo widzę że one nie są tanie. W zasadzie to są już laptopy dla graczy.

Lenovo odpada. Siostra ma pół roczny Lenovo Y530 i padły zawiasy od matrycy. Na gwarancji powiedzieli że tego nie wymienią kazali sobie zapłacić 1000 zł. Dziękuję za taką firmę. Od czego jest gwarancja pytam się? Można iść z tym do sądu jednak nie każdy ma tyle czasu a za rozprawę można kupić lepszy laptop.

Dla mnie osobiście laptop z 17" matrycą to porażka, a z drugiej strony do poważnej pracy w AutoCadzie dobry wyświetlacz to podstawa. Nie myślałaś o tym, żeby np. kupić mniejszy laptop “biznesowy” z możliwością podłączenia do stacji dokującej + takowa stacja + duży monitor LCD. Ja np. mam Lenovo ThinkPad T400 14" (polecam ThinkPady T) + stacja dokująca + 27" monitor LCD. Gdy się przemieszczam 14" to chyba max jaki jestem gotów targać. Z drugiej strony na stałym stanowisku pracy mam pełen komfort.

Tak jak pisałem jestem zwolennikiem ThinkPadów serii T. To typowe “maszyny do pracy”, które niestety dla niektórych mają “kontrowersyjny” wygląd. T510 mają 15,6" i rozdzielczość 1650x1080

Biznesowe to owszem inna półka. U mnie w pracy posiadają takowe i chwalą sobie pod każdym względem. Wygląd to kwestia gustu. Może faktycznie nie powalają ale przeznaczone są do innej grupy ludzi. 17 cali to dla mnie nie priorytet. Z uwagi że pracuję w różnych miejscach zależy gdzie mnie wyślą wystarczy 15 cali natomiast wysoka rozdzielczość i klawiatura numeryczna to podstawa.

Taką klawiaturę można dokupić pod USB/BT

IdeaPadów nie warto kupować właśnie ze względu na obecny serwis który nie ma chęci naprawiać, lub przy ‘‘naprawach’’ robi jeszcze więcej szkód i awaryjność tej serii, ale ThinkPady są warte zakupu, podobnie jak u HP, są kiepskie Paviliony (są serwisowane przez tą samą firmę co IdeaPad), i dobre EliteBooki/ProBooki.

Dla mnie to pytanie jest nieporozumieniem.

Jesli AC to zaden laptop. Ewentualnie kazdy nowy plus monitor zewnetrzny.

Laptop tak sie nadaje do grafiki jak osobowa Alfa do przewozu wycieczki szkolnej. Albo netbook do gier typu FPS.

Moze to jest szybkie ale nie do tego.

Ale coż - jaki sprzet taki projektant. Niestety.

@TheBushey

Oj tam…

Skoro tak zacna firma jak Saab robi model 9-3 SportKombi, czyli samochód sportowy, bagażowy, rodzinny i do tego limuzyna to widać można :wink: