Jaki Laptop do Gier

Witam, dzisiaj stoję przed dylematem wybrania laptopa do gier dla mojego brata chciałbym mu zrobić niespodziankę z powodu zdania matury i kupić jak najlepszego laptopa dostępnego na rynku, który przyda się nie tylko do gier ale i na studia. budżet : 3599 zł myślę, że w tej cenie znajdzie się laptop, który umożliwi grę nawet najnowsze tytuły.

Wybrałem następujące modele.

…albo inny podobny z Core i5-8300H + GTX 1050. Co do złotówki w budżecie. :wink:

W tej samej cenie jest np. MSI GP62M z Core i7-7700HQ, jednak karta ma 2GB pamięci, a nie 4GB, które na pewno się przydadzą w modelu Acera. Są też identyczne konfiguracje jak Acera z Lenovo, jednak…Acer jest po prostu lepszy. :wink:
W Acerze mamy tylko taki mały problem, że RAM z 4GB do 8GB jest rozszerzony przez X-Kom, tak więc tracimy gwarancję Acera, i zostajemy “tylko” z gwarancją sklepu. No ale jeżeli chodzi o gry to priorytetem jest wydajność, a lepszego niż ten Acer ze świecą szukać w budżecie do 3600 zł.

Z tych zaś co Ty tutaj masę rzuciłeś - praktycznie wszystkie są na Core i5 7generacji, a między tym a procesorem 8 generacji jest duża różnica. :slight_smile:

używam lenovo legion i moim zdaniem to dobry wybór. masz dobrą grafikę, dobry dźwięk, do tego podświetlana klawiatura. do gier i nie tylko na pewno tak. nie mam z lapkiem problemów. mogę ci go właśnie polecić…

Z Acerem mam złe skojarzenie. Sam swego czasu kupiłem Acera 5750g i5 2450M z grafiką Geforce 610m i powiem tobie, że na samym początku nie było z nim problemu dopiero po 3 miesiącach zaczął się sam wyłączać i grzać a z czyszczeniem jego to był problem, bo trzeba go na części pierwsze rozkręcać. Dzisiaj nie działa w nim układ GMA padł koszt naprawy nie jest opłacalny i dzisiaj korzystam z integrowanej karty Intela, która jako jedyna działa na tej płycie.Dodatkowo touch pad padł podczas wymiany obudowy pozostaje mi nic innego jak wystawić go na licytacje opisując, co w nim nie działa, bo inwestować w ten szmelc mi się nie opłaca, szkoda było tylko pieniędzy.

Eeee…to kupowałeś go gdzieś…z 6-7 lat temu? :wink: To bardzo dawno. Acer się nieco zmienił. Ja zaś miałem ich 3 laptopy w nowszej epoce i na żaden nie narzekałem. A najlepiej po prostu poczytaj recenzje i opinię tego co Ci podesłałem. :slight_smile: Obecnie chyba najczęściej polecany laptop, z najlepszym stosunkiem ceny do możliwości, i przy okazji jakości.

Ten sam model tylko nieco inna konfiguracja
Możesz też poszukać coś na temat Acera Nitro 5. To jest właściwie ten sam laptop, a tak samo zaprojektowane chłodzenie, jednak ma po prostu wykończenie “gamingowe”. :wink: Ostrzejsze krawędzie, czerwone dodatki, wyróżnienie klawiszy WSAD.

to powiedz po co wrzucasz 4 acery, skoro już na starcie jesteś do nich negatywnie nastawiony?

1 polubienie

Coś w tym jest… :joy:

Jeżeli szukasz najwydajniejszej opcji do gier w tej cenie to szukaj z GTX1050ti jest około 30 % wydajniejsza względem GTX1050.
MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1050Ti
ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/1TB
Problem jest taki że opcje są bez systemu.

Z systemem połączenie procesor i5H 8 generacji z GTX1050
Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050
Hyperbook N85S i5-8300H/8GB/120/Win10X GTX1050

Ja myslę, że większym problemem MSI jest, że jest na i5-7300. :wink: Do tego oba mają pojedynczy moduł 8GB RAM a zapraszam do tego testu, na porównanie single channel vs dual channel RAMu:


Tak więc GTX 1050 Ti + jeden moduł RAM da i tak taką samą wydajność w większości gier, jak GTX 1050 + dual channel 8GB.

No i skoro autor nie napisał nic o systmie, to raczej z góry trzeba założyć, że system jest potrzebny. Przecież nie będzie grać na darmowym Linuksie. Z Twoich zaproponowanych dalej oba mają jeden moduł RAM, tak więc Acer będzie najwydajniejszy ze wszystkich.

Pomijam fakt, że Dell G3 kosztuje 100 zł więcej, gdzie autor wyraźnie sprecyzował budżet na 3600 zł bez jednej złotówki. :stuck_out_tongue:


HP OMEN i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10 GTX1050Ti za 4099zł - 650zł jeśli wpierw załatwisz sobie “voucher HP promocyjny” (odsyłam do google).

myślę, że w tej cenie znajdzie się laptop, który umożliwi grę nawet najnowsze tytuły.

Ale na ustawieniach średnich po lekkich modyfikacjach.

Kiedy planujesz kupować? Bo za kilka tygodni już nowe Omeny się pojawią.

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti - aktualnie za 3799zł w przedsprzedaży ale mogą jeszcze trochę stanieć po premierze.

1 polubienie

Jak autor chce sie bawić i robić to tak nieco nie do końca legalnie - proszę bardzo. :wink:

Jak pisałem już na wcześniej polecone laptopy @Gajwer - sytuacja podobna. Po pierwsze, mamy jeden moduł pamięci RAM, który ograniczy nieco ilość klatek. Jako, że laptop ma być prezentem to głupio byłoby kupować sprzęt, przy którym trzeba powiedziec “No słuchaj, to fajny laptop, ale musisz sobie sam dokupić drugi moduł RAM żeby w pełni wyokrzystać jego możliwości”. :joy:
Po drugie - laptop nie ma systemu. Rozumiem, że będzie grać na Linuksie? Czy dostanie ‘od wujka z Ameryki’? :wink:
Po trzecie - brak SSD. W laptopie za tą cenę to troszkę zbrodnia.

Podsumowując - nie wiem czy GTX 1050 Ti jest wart konieczności dorzucenia do niego jeszcze SSD i dodatkowego RMA [czyli wydatek pod 500-600 zł], aby ten sprzęt w pełni wykorzystać.

100% legalne to taka promocja typu cashback :wink:

Po pierwsze, mamy jeden moduł pamięci RAM, który ograniczy nieco ilość klatek.

Czy ty masz blade pojęcie ile kosztuje teraz RAM? Czy jedna kość 8GB to źle? To BARDZO DOBRZE! Przecież na pewno będzie dokupować w najbliższej przyszłości kolejną. Mamy 50% większe ceny RAM niż jeszcze rok temu - twój komentarz jest inwalidą (patrz odpowiedni mem).
Głupie to jest sprzedawanie kości 2x4GB których mało kto będzie chciał odkupić bo jest ich od groma.

Autor pisał cos o systemie?

przyda się nie tylko do gier ale i na studia

Darmowych systemów z Microsoft Imagine Premium (dawniej Microsoft DreamSpark) jest na wielu kierunkach studiów.

Musi być system min Windows 10 i jak byście też znaleźli coś z napędem optycznym to też zobaczę.

Głupie to jest pakowanie więcej niż 8GB RAM do laptopa do gier, który ma GTX 1050. Nie ma gier, które wymagają więcej niż 8GB, a ta karta i tak nie pozwoli grać w wyższych ustawieniach niż Średnie-Wysokie. Tak więc gry, które będą zalecały więcej RAM, i tak będa ograinczane przez GPU. A więc trzeba zmaksymalizować wydajność teraz. A jeden moduł RAM będzie ograniczał! :face_with_symbols_over_mouth:

Rozumiem, że z kryształowej kuli wnioskujesz, że DDR4 będą kiedyś tańsze? One cały czas są drogie!

“Braciszku! Kupiłem Ci laptop z okazji zdania matury, ale musisz poczekać do października bo system to sobie weźmiesz ze studiów”. :joy:
Tyle w tym temacie. Ja byłem na informatyce, i dostęp do Dreamsparka dostaliśmy nawet dopiero w listopadzie.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Wgrywasz bez klucza i masz kilka miesięcy na aktywacje.

Nie ma gier, które wymagają więcej niż 8GB

Chłopak idzie na studia, przyda mu się do “programów” więcej RAM.

Panie i panowie przejrzałem wszystkie wasze propozycje jednak mój wybór padł na Laptopa marki MSI i chyba na dniach po niego pojadę.
Link do niego znajduje się poniżej

Laptop świetnie się nadaje do nawet nowszych tytułów typu PUBG, czy GTA V na full detalach nie ma nic lepszego niż MSI i jeszcze ten Cooler Boost 4 jest po prostu świetny chłodzi laptopa w parę min.