Jaki laptop do miksera Pionieer ddj ergo?


(kolejnymarek) #1

Witam.
Posiadam mikser firmy Pionieer ddj ergo , który podłączam za pomocą przewodu usb do laptopa. Niestety mój laptop szwankuje ( po pewnym czasie używania legalnego dostarczonego wraz z miksrem , pojawia się błąd ) podejrzewam że jest to problem z karta muzyczną. ale do rzeczy.
Proszę o poradę jaki laptop wybrać z dobrą kartą muzyczną , i dyskiem ssd , a najlepiej ssd + hdd + dobra karta muzyczna. Jakieś sugestie ?


(kowgli) #2

Ciężko powiedzieć nie znając budżetu. Generalnie polecałbym laptopy z serii biznesowych typu Dell Latitude lub Lenovo ThinkPad. Są to woły robocze.

Nie ma laptopów z dobrymi kartami muzycznymi. Do tego służą interfejsy audio na USB. Popatrz np. na produkty firmy Focusrite, Alesis albo Arturia.


(FXJ) #3

Nie sugeruj się tak bardzo dyskiem SSD, przy tak niskich cenach jak obecnie, szczególnie jeśli ci chodzi o nowego bo te mają sloty M.2 na dyski SSD.

dobra karta muzyczna. Jakieś sugestie ?

Nie używałeś żadnej na USB typu Audiotrak Prodigy Cube?

Ankieta uproszczona
[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione).
[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. uczelni lub firmy.
[3] Rozmiar matrycy (10,x”-11,x” / 12,x” / 13,x”-14,x" / 15,x” / 17,x”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS).
[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (podczas przeglądania internetu lub oglądania filmów).
[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp. (wymień najistotniejsze).
[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności.
[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie).
[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA), DisplayPort, USB-C z DP Alternate Mode, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.
[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.


(kowgli) #4

To jest całkiem fajna karta do odsłuchu, ale nie jest przeznaczona do zastosowań muzycznych. Od tego są tzw. interfejsy audio. Różnica jest np. w wejściach liniowych / mikrofonowych, wsparciu dla MIDI, ilości wejść i wyjść i może przede wszystkim oficjalnym wsparciem dla sterowników ASIO zapewniających minimalną latencję (rzędu 1ms).
Przykład - https://muzyczny.pl/163878_Focusrite-Scarlett-2i2-2nd-Gen-karta-dzwiekowa.html
Generalnie z ceną rośnie liczba wejść / wyjść. Nawet do kilkunastu.


(FXJ) #5

Karta muzyczna a taka z przedwzmacniaczem mikrofonowym to już co innego.


(Gajwer) #6

Podaj więcej informacji jeżeli chodzi o laptop.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)


(kolejnymarek) #7

Mikser podłączam do laptopa za pomocą portu USB. Jeżeli interfejs audio jaki mi polecacie do kupię do laptopa i podłącze za pomocą portu USB, to do drugiego portu w laptopie podłączam mikser i będzie ok ? Dobrze zrozumiałem ?