Jaki laptop do multimediów?

a jak jest z tym HDMI??? on ustawia max rozdzielczość mojego TV?? czy musze ustawić taka jaka jest??

HDMI do przekazywania obrazu korzysta z tego samego sygnału co DVI-D więc sam odpowiedz sobie na to pytanie…

A i dodatkowo w GT735 jest przycisk “overclock”, przetaktowujący procesor do 2,6GHz co powoduje przynajmniej zrównanie się wydajnością z p8400… ciekawe czy gt630 posiada taką funkcję… no i jak mniam wszystkie lapki msi mają matowe matryce co jest wielką zaletą, jakże rzadko spotykaną w laptopach.

może ASUS X57V?? ma nawet takie przyciski multimedialne

Laptopy MSI GX620 i MSI GX630 rużnią się tylko procesorami, ale ich cena rużni się blisko o 1000 zł…

w GX620 jest intel Core 2 Duo P8600 Penryn (czyli wersja energooszczędna, jak wyczytałem na wikipedii) wykonany w technologii 45nm, szynie 1066Mhz i zegarku 2,4 Ghz

w GX630 jest AMD Turion x2 wersja Ultra, ZM-80, nie wiem w jakij technologii wykonany :P, ale ma szynę 3600 Mhz (czyli w ciort wiekszą niż intel) i zegarze 2.1 Ghz

Wspomnę także, że procesory rużnią się pamięcią L2… Intel ma 3Mb a AMD ma 2…

Czy warto jest przepłacać blisko 1000 zł, żeby mieć procesor Intela, który według mnie nie jest tak dużo lepszy od AMD jak na to wskazuje rużnica cen…

Podaje linki ze źrudłem wiedzy :wink:

http://www.allegro.pl/item534085444_msi_gx620_090pl_p8600_4gb_320gb_gf9600gt_vhp_bonus.html

http://www.allegro.pl/item531055992_msi_gx630_amd_zm80_4gb_320g_gf9600gt_mega_prezenty.html

Powiedzcie jeszcze któy procesor jest faktycznie lepszy i czy rużnica między nimi jest taka duża (biorąc pod uwage ich wydajność)

Nie blisko 1000 tylko 1400, czyli dość na “full wypas” netbooka.

ale czy ten intel jest dużo lepszy od AMD??

bo zastanawiam się jeszcze nad tym laptopem, i wszystko mi w nim pasuje, ale mówi się, że procesory intela są najlepsze??? jak jest w tym przypadku??

Jest wydajniejszy, szczególnie że ma dodatkowo wyższe taktowanie, ale zupełnie nie warta różnicy w cenie… no i dodatkow fakt iż kartą jest klon 8600gt nie sugeruje aby wymagała mocnego procesora do szczęścia…

Witam po przerwie :P:P

Uzbierałem sumkę, którą chcę przeznaczyć na laptopa, tylko że z allegro zniknął “mój” MSI :smiley:

Po przejrzeniu ofert do 4000 zł, znalazłem kilka laptopów odpowiadających moim kryteriom :wink:

Wszystkie są marki ASUS. Oto wychwycone przezemnie egzemplaże :wink: :

http://allegro.pl/item665981032_laptop_asus_n70sv_t6500_3gb_320gb_gt130m_led_graj.html

http://allegro.pl/item671034411_asus_u50vg_15_6_hdled_t6500_4gb_320gb_g105m_512mb.html

Mój faworyt :wink: http://allegro.pl/item667606550_graj_laptop_asus_n51vf_p8600_4gb_500gb_gt130m_1gb.html

I jako ciekawostka http://allegro.pl/item673736555_laptop_asus_v1v_p8400_250gb_hd3650_windows_stacja.html

Którego byście poloecili najbardziej??? Moim zdaniem najlepszy byłby n51vf, ewentualnie mogą być te dwa pierwsze. Jako ciekawostkę, wkleiłem v1v ze stacją dokującą… parametrami zbliżony jest do mojego n51vf, jednak nie wiem czy warto dawać tyle kasy za bajer w postaci stacji dokójącej, której i tak raczej nie będę używał.

Jeszcze jedna żecz… Jak to jest z tymi kartami graficznymi??? Nie znam się na Radeonach, ale chyba już jakiś czas na rynku są 4xxx, przy czym w laptopie v1v jest 3650, a czy GeForce GT130 to jakaś mobilna wersja GT260/GT280 czy jakaś całkowita kaszanka???

Polećcie mi najlepsze rozwiązanie z tych czterech laptopów :slight_smile: ewentualnie możecie podać inne modele godne uwagi :wink: ważne żeby były poniżej 4000zł i albo ASUS albo MSI :slight_smile:

“albo ASUS albo MSI”

to się nazywa fanboystwo…

http://www.allegro.pl/item669764316_com … b7200.html

lepszy RAM, szybszy ale mniejszy dysk, lepsza grafika i tańszy o te 400zł…

Dodane 30.06.2009 (Wt) 15:47

Ew masz http://primakomp.pl/laptopy/msi/msi-ex6 … 0-bsy.html

W porównaniu do KHLB2: słabszy RAM, lekko większy ale prawdopodobnie wolniejszy dysk, lepsza grafika, bez systemu

Wg mnie to nie “fanboystwo” ale poleganie na solidnych i znanych firmach, w zyciu nie kupie żadnego “compala” czy innych (za przeproszeniem) gówien…

Asus i MSI są jednymi z najlepszych producentów, co wnioskuję z małej awartyjności ich produktów. Są sprawdzone i chyba nie bez powodu mają bardzo dużo pozytywnych opini. Sam mam kilka laptopów, które używam do pracy, i jeszcze nigdy nie zawiodłem się na ASUSie, i sam mogę potwierdzić, że jest bardzo solidny i dobrze skonfigurowany.

A tak na marginesie… to gdzie jest opis do tego “compala”??? Z tego co tam jest napisane to nic nie wiadomo… Wypowiadałem się także wcześniej co do wymagań względem HDMI, którego nie ma żaden z wymienionych przez Ciebie laptopów.

Każdy może mieć swoje zdanie, ale jak się nie chce go zmienić, to po co w ogóle pytać o coś na forum, skoro ma się klapki na oczach? Jak wiesz, że chcesz konkretnie Asusa albo MSI (ciekawy jestem skąd to wyczytałeś, że są to jedyne dobre marki na świecie produkujące laptopy) do 4000zł, to nie widzę tutaj problemu w wybraniu najlepszej oferty spośród kilku modeli dostępnych w sklepach…

“to gdzie jest opis do tego “compala”???”

Może na oficjalnej stronie Compala? Nie, to za trudne żeby na to wpaść…

Akurat ten model ma HDMI i o jeden port USB 2.0 więcej od Twojego faworyta…

I nie zawracaj więcej głowy, skoro masz już wypatrzony model i nie chcesz zmienić na nic innego (lepszego).

Napisałem wyraźnie że JEDNE Z NAJLEPSZYCH, a nie najlepsze.

Po drugie prosiłem tylko o polecenie mi który z wymienionych przezemnie laptopów jest najlepszym wyborem, bądź ewentualnie podania innego rozsądnego laptopa ASUS lub MSI. Modeli może jest i kilka, ale głównie chodzi mi o konfigurację sprzętową, której rodzajów jest wiele w danym modelu.

Nie mówię, że chcę zmieniać zdanie, ale jak już napisałem wyżej, chciałem się dowiedzieć, która oferta jest najlepszym wyborem względem moich wymagań. Jako że nie znam się na komputerach tak dobrze, proszę o waszą radę.

Nie mam upatrzonego danego modelu, a kilka modeli. Właśnie “zawracam wam głowy” tym, że nie mogę zdecydować się który jest lepszy/wydajniejszy/bardziejopłacalny.

Ok

W takim razie z podanych przez Ciebie najlepszy jest oczywiście Twój faworyt.

Ogólnie, to dobrze brać Penryny (procesory robione w technologi 45nm) takie jak T4x00, T6xx0, T8x00, T9x00, różnią się one szyną FSB (T6500 ma 800MHz, a P8600 ma 1066MHz - im większa tym lepiej), pamięcią cache (4 mają 1MB, 6 mają 2MB, 8 mają 3MB, 9 mają 6MB - im więcej tym lepiej), literą z przodu (może być T albo P, P jest “oszczędniejsza” w poborze prądu i jeżeli choć trochę zależy na długości pracy na baterii, to lepiej brać z literą P) no i oczywiście taktowaniem, im więcej tym lepiej.

P8600 to bardzo dobry procesor.

W karcie graficznej ważna jest wydajność (trzeba sięgnąć do testów), ale i proces technologiczny (podobnie jak w przypadku procesorów, im mniejszy tym lepszy).

G105M to bardzo słaba karta, na dodatek produkowana w 65nm (zresztą tak samo jak 9600M GT, która jest wydajniejsza, ale grzeje się). GT130M jest wydajniejsza od 9600M GT i produkowana w 55nm, tak samo jak HD46x0 (tyle że tutaj Radeon akurat wydajniejszy jest).

Reszta chyba to samo, porównać dyski i ilość pamięci RAM sam potrafisz.

Znalazłem to:

http://allegro.pl/item707473610_asus_g50vt_x5_p7450_2_13_ghz_3mb_gf_9800m_gs.html

i po przeczytaniu wypowiedzi na forach i testów stwierdziłem, że jest najwydajniejszy z w/w laptopów.

Ponoć jest to egzemplaż bardzo trudno dostępny na rynku europejskim, czy to prawda???

Kupiłem ten egzemplaż :slight_smile: jak dostanę to opiszę pierwsze wrażenia :slight_smile:

Dzieki wszystkim porady względem wyboru :wink:

No poza porządną grafiką, to raczej niczym (ze specyfikacji) się nie wyróżnia, P7450 w porównaniu do P8600 nie jest dobrym procesorem, a HD4650/HD4670 nie jest wiele słabszy od 9800m gs. Moim zdaniem przepłaciłeś, chociaż nie tak wiele.

Jak dojdzie, to daj znać jak wrażenia.

Już bawię się nową maszynką :wink:

Ogólnie bardzo mi pasuje ten laptop :slight_smile: ładnie wykonany (przynajmniej ja tak uważam), posiada Viste Home Premium w wersji 64 bit, ale jak na razie nie miałem okazji wykożystać tego :slight_smile:

Pięknie prezenyują się podświetlane elementy obudowy w ciemnym pomieszczeniu :slight_smile: szczegulnie podoba mi sie podświetlany touchpad :slight_smile:

Asus ma kilka trybów pracy (biuro, oszczedność baterii, wysokie osiągi i granie), między którymi widać rużnicę w wydajności. Kiedy włączyłem Pro Streeta w trybie oszczędnej baterii, przycinał się na max detalach, ale kiedy włączyłem na granie chodzi wszystko pięknie i płynnie. Nie wiesza się na max detalach także w GRIDzie.

Bardzo cicho pracuje :slight_smile: używam na codzień trochę laptopów, a mimo to zaskoczył mnie jak cicho można pracować. Wentylator na wolnych obrotach jest prawie niesłyszalny, jedynie kiedy włączymy tryb wysokich osiągów, lub grania, wentylator ostro przyśpiesza.

Bardzo praktyczny jest wuścietlacz OLED, na którym bez przerwy widzimy podstawowe informacje, takie jak użycie CPU czy RAM, stan baterii lub powiadomienie o wiadomości e-mail.

Jestem z tego zakupu bardzo zadowolony, i polecam wszystkim amatorom mobilnej rozrywki :wink:

___________________________________________________________________________________________________________________________________

EDIT

Witam po przerwie! !!

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do kupna G50VT, to po blisko 6miesiącach uzytkowania znalazłem kilka wad technicznych. Mianowicie napęd DVD, ogólnie działa bardzo dobrze, jednak nie jest cihy :stuck_out_tongue: przy rozruchu plyty w napedzie wydaje się strasznie wibrować. porównujac z innymi laptopami jest to naprawde głośniejsze niż przewiduje norma :stuck_out_tongue: Dodatkowo podczas nagrywania, wpada w straszny rezonans (nie wiem dokładnie czy to wina plyt czy napędu), i potrafi wywołać nie tylklo drgania komputera, ale także całego biurka (nie mówię oczywiście zeby wszystko skakało, ale przykladając noge do biórka/stołu naprawdę jest to mocno odczuwalne.

Następną wadą moim zdaniem jest klawiatura. Ma sporawe luzy na klawiszach, i także potrafi denerwować, jeśli słuchamy muzyczki ze stacjonarnych głośników podgłoszonych do ponad 75%… W pisaniu nic nie przeszkadza, ale podczas słuchania, nieraz potrafi wydawać taki dziwny dźwięk xD

Pozatym w laptopoie wszystko gra. Całkiem mocno sie nagrzewa, ale biorąc pod uwage wydajność karty i procka a także wymiary 15", jest to całkiem naturalne.

Casami intryguje mnie gniazdo antenowe, którew nie wiem do czego ma służyć :stuck_out_tongue: jeśli ktos odkrył tą tajemnicę, mógłby sie swoja wiedzą podzielić :wink: