Jaki laptop do multimediów?

(Szymon1122) #1

Witam! !!

Za około 10 miesięcy planuję kupić laptopa. Zaczynam się powoli za nim rozglądać, i nie mogę znajść nic co by odpowiadało moim oczekiwaniom, a jeśli już znajdę odpowiedznią konfigurację (wg. mnie) to nie mam pewności co do marki laptopa.

Konkretnie poszukuję laptopa do rozrywki a także do pracy. Wywnioskowałem, że jesli kupię laptop do gier, to nic nie będzie stało na przeszkodzie aby był używany także do pracy :D:D Budżet narazie nie jest określony (nie wiem ile zdążę uzbierać... :slight_smile: Narazie mam 2000 zł, ale przez 10 miesięcy sądzę, że ta sumka urośnie :slight_smile:

Proszę o wasze propozycje co do sprzętu, który odpowiadałby moim oczekiwaniom.

Z osobistych doświadczeń wiem, że dobra marką jest ASUS, używam niekiedy stary model z około 2000 roku :slight_smile: (dokładnie to ASUS A1000 ). Na tym sprzęcie śmiga wszystko :slight_smile: Biorąc pod uwagę jego podzespoły (PIII 750 mhz 512 Ram), to sprawuje się swietnie, ciągnie takie programy jak Adobe Acrobat 8, a jak zainstaluję to i Quake 3 arena śmiało chodzi :slight_smile:

Ale nie o tym post... piszę to, ażeby spytać czy ASUS nadal robi takie maszynki?? Czy nie idzie w ilość a nie jakość jak większość mniejszych firm??

Słyszałem także, że laptopy Sony VAIO są bardzo dobre, czy ceny tych maszyn są proporcjonalne do jakości wykonania jak i użytkowania sprzętu tejże marki??

Doradźcie co wybrać bo nie mogę się sam zdecydować...

Z góry dziękuje za pomoc! !!

Pozdrawaim! !!

(Michal Kolatek) #2

To odpisz za 10 miesięcy, jak masz zamiar dalej zbierać, teraz można kupić sensowny sprzęt za 2k, Compal FL90 gf8600gt, 2gb 667, core 2 duo szyna 667/800 mhz.

PS

zobacz czy nie masz C hiefteca

(Mariosti*) #3

http://www.exelabs.pl/konfigurator.php

VBI Compal FL92 Santa Rosa Refresh 15.4'' WXGA+ Glare, GF8600512 1388.00zł

Intel Core 2 Duo Mobile T8100, 2.1 GHz, 800 FSB, 3MB cache 559.00zł

A-Data 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC SODIMM 101.00zł

Dysk Samsung Spin Point 2,5' 250GB, 5400RPM, SATA, 8MB cache 188.00zł

Intel Wireless Wifi 4965AGNMM2 87.00zł

Moduł Bluetooth dla Compala 55.00zł

Cena zestawu: 2378 zł

Reszta laptopów zależnie od renomy marki to wprost proporcjonalne dopłacanie do znaczka.

(Tomwac5) #4

http://www.allegro.pl/item417973168_dla ... html#photo to jest dla graczy. Po prostu laptop maszyna , nic ująć nic dodać !!

(Mariosti*) #5

1200zł tańszy compal którego przedstawiłem jest w grach od tego asusa wydajniejszy...

(Szymon1122) #6

Mariosti*

Nie chcę kupywać kadłubka...

Zastanawiałeś się czemu są tyle tańsze?? hmm??

Kumpel miał kadłubka... chwalił się nim ze 2 miesiące... ale po tym czasie nagle przestał się chwalić.. :stuck_out_tongue:

Kadłubki są tańsze bo nie są solidne... ASUS o którym wspominałem w mojej pierwszej wypowiedzi ma już 8 lat... mimo kilku upadków z wysokości około metra, temperaturom pracy wachającym się od 30* latem do 0* zimą chodzi bezawaryjnie... pomijając jedno małe pęknięcie roga obudowy... Daję sobie rękę uciąć, że kadłubek by takiego testu nie przeszedł... kumplowi siadły zawiasy od LCD... w takich temperaturach zwykły plastik (z jakiego zapewne wykonane są kadłubki) to bez upadku by popękał...

Jak już wymieniłem w pierwszej wypowiedzi interesują mnie markowe laptopy... Które wytrzymaja kilka lat... bo to taniej niż wymiany kadłubków co kilka miesięcy...

(Mariosti*) #7

Ye ye... testy mówią co innego. Kadłubki są tańsze bo masz jedną obudowę robioną w dużych ilościach, standardowe części robione w dużych ilościach, standardowe płyty główne robione w dużych ilościach. To przekłada się na niższą cenę, dodatkowo nie płacisz za markę. A co do solidności to niejeden markowy notebook może pozazdrościć tej cechy compalom. Możesz kupić compala z naklejką toshiby, hp, bluberry, california access, classus'a i wielu innych. To drugi producent notebooków na świecie.

Co w tym złego że ktoś wpadł na genialny pomysł aby laptopy ustandaryzować i nie robić każdego modelu w innej obudowie z niepasującymi klawiaturami, płytami głównymi itd.?

Znajomy posiada fl90 z mocnym t7x00 i bynajmniej nie oszczędza go, a używa zupełnie jak pc'ta, katując go godzinami w grach i zostawiając często włączonego na noc. Mimo pracy w wysokiej temperaturze nie miał z nim żadnych problemów. A co do upadku z wysokości to w przypadku zwykłych notebooków jest to poprostu szczęście że się nie uszkodził, albo poprostu wysokość nie była zbyt duża.

(Szymon1122) #8

Nie nazwał bym szczęściem upadku z powyżej metra (niedużo ale powyżej :P) i na płytki gresowe....

To że są tańsze wywnioskowałem z przypadku mojego znajomego i wielu forów na ten temat...

Jednak Obstaję przy swoim i chcę kupić markowy laptop.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam ponownie! !!

Wybaczcie, że odświeżam temat, ale chcę uniknąć zaczynania nowego wątku...

Tak jak pierwotnie pytam się o laptopa do multimediów :wink:

Jednak mam pewne wymagania co do sprzętu, i chcę, abyście mi doradzili sprzęt do 3500 zł.

Chcę także, abyście doradzili mi wybór spośród marek: IBM/Lenovo, ASUS, i Sony.

Z wielką nadzieją patrzę na produkty SONY, ponieważ mam na codzień do czynienia z dużą ilością produktów tej firmy, i stwierdzam z zadowoleniem, że działają bardzo dobrze, i bezawaryjnie. Słyszałem także, że laptopy serii VAIO (niestety z nimi nie miałem do czynienia bezpośrednio) są bardzo wytrzymałe i niezawodne.

Ponadto mam wymagania co do Karty Graficznej. Mianowicie niezbędne mi będzie gniazdo HDMI, a co za tym idzie, karta graficzna musi być dobrej jakości. Mam na myśli karty firm nVidia i ATI, nie chcę mieć do czynienia z kartami Intela. Laptop ma służyć jako małe centrum rozrywki, czyli jako odtwarzacz filmów DVD (mogą być w przyszłości Blue Ray), niekiedy jako konsola (gram głównie w gry strategiczne, które nie mają za dużych wymagań co do grafiki).

Oczywiście procesor nie inny niż Intel Core 2 Duo. Jednak tutaj nie mam zbytnio doświadczenia (pracuję na platformie AMD), więc proszę o podpowiedzi.

Osobiście myślę że im większy numerek (np T7100) tym lepszy procek (nie mam przekonania do GHz :stuck_out_tongue: ), także jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu :wink:

Co do reszty to monitor lepszy byłby panoramiczny (17" to dla mnie luksus :wink: )

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! !!

(Adalbert) #9

(Szymon1122) #10

Nom laptopik niczego sobie :wink:

Jednak nie mam przekonania do Samsunga, nigdy nie używałem sprzętu tej marki, i nie wiem jak się sprawuje...

Zauważyłem, że ASUSy są w miare tanie, a podzespoły tez dobre... Co myślicie o tych nowych ASUSach??

(Adalbert) #11

Myślimy, że te nowe Samsungi są bardzo dobre i trzeba je brać. :slight_smile:

Samsung robi porządne modele, nie bądź fanboyem.

Ten konkretny model ma pamięci na karcie graficznej DDR3, podobnie jak RAM (też DDR3, 1066MHz czyli taka sama jak procesora).

(Michal Kolatek) #12

Mam pytanie po co chcesz rady jak i tak pewnie kupisz coś innego, bo Ci nazwa nie pasuje, lub nie używałeś.

Test R560

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=12700&st=0

Źle nie wypadł, a cena/jakość/wyposażenie jest konkretnie połączona.

(Szymon1122) #13

co myślicie o tym??? http://allegro.pl/item518528486_msi_gx630_amd_ultra_zm80_4gb_320gb_gf9600gt_512_xp.html

(Adalbert) #14

Lekko słabszy procesor z pamięcią, reszta równie dobra. Jak dla mnie to plusem byłby system (do Visty nie jestem przekonany, czekam na 7), natomiast matryca dla niektórych (szczególnie dla osób z wadą wzroku) może mieć za dużo pikseli (chociaż z drugiej strony więcej powierzchni roboczej), natomiast ta w Samsungu ma ich dość mało (standardowo, ale wg mnie za mało :slight_smile: ).

Tylko to nie jest pełna platforma Puma, bo grafika jest od nV.

(Mariosti*) #15

Adalbert , Pełna puma to np msi gt735 ale on kosztuje ponad 5k :confused:

(Adalbert) #16

Wiem, napisałem to by toffik12456 nie pomyślał przypadkiem, że to "pełna" Puma. :slight_smile:

(Szymon1122) #17

Nom ma gorszy procesor, nie zaprzeczę, ale jak na mnie wystaczy, w końcu nie tylko procesorem komputer hodzi :stuck_out_tongue:

Ale rekompensuje to cena. MSI jest trochę gorszy od SAMSUNGA, ale jest też tańszy sporo (bez systemu kosztuje 3100).

Co do rozdzielczośći, to przecież idzie ustawić niższą :wink:

No nic :slight_smile: czekam na ciekawe propozycje :wink:

(Adam Centkowski) #18

Tak idzie przestawić na nizsza ale rozdzielczość natywna zawsze lepiej wyglada niż inna ustawiona na takim komputrze (gorsza jakość).

(Szymon1122) #19

i tak rozdzielczość przy multimediah będzie automatyczna na TV HD... także rozdzielczość nie jest wielką przeszkodą.

(Adalbert) #20

W multimediach (filmy, gry) faktycznie mniejszą ma to różnicę (chociaż w gierkach fajnie pograć na natywnej rozdzielczości, na WSXGA+ nie wiem czy już by pociągnęła ta karta w niektórych grach), ale w systemie i na stronach będziesz miał małe literki, nie jest łatwo uzyskać zadowalający efekt powiększenia... Ale jak masz dobry wzrok to nie powinno być problemów, a same zalety. :slight_smile: