Jaki laptop do pracy/podróży służbowych

Hej jaki laptop/ultrabook byście polecili?
Głównie do pracy; outlook, excel, obsługa paru baz danych Oracle na vmkach, kodowanie, podróże służbowe .

Myślałem o Huawei Matebook X pro ale…

Zastanawiam się nad

https://www.kuzniewski.pl/p48568,dell-inspiron-13-5370-5370-3d75-intel-core-i7-8550u-13-3-full-hd-32-gb-256-gb-ssd-amd-radeon-530-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

W takiej mocnej konfiguracji tj 32 GB/dysk SSD 512 . Co o tym myślicie ?

Tak do 4000-4500 tys zł

Żaden inspiron nie nadaje się do pracy służbowej w podróży. To jest laptop do domu, najniższa seria. Chcesz brać do pracy, to celuj w Latitude.

1 polubienie

Chyba lepszy byłby ThinkPad.

Ja tam jestem fanboyem HP :slight_smile:
https://www.kuzniewski.pl/k3922,laptopy-hp-elitebook-elitebook-840-elitebook-840-g5.html

Od kilku lat jeżdżę z latitudem w plecaku , samolotami , pociągami i czym się da. To jest chyba sprzęt niezniszczalny. Włożony do plecaka robi za stelaż całego ładunku :slight_smile: Kolejny też będzie latitude jak mi się stary zużyje ale szybko się na to nie zanosi.
Inspiriona miałem kiedyś służbowego to jakiś taki wątły i smarkaty jest w porównaniu z latitudem. Ale i tak o niebo lepszy niż marketowe plasticzaki które strach podnieść jedną ręką żeby się nie złamały .

Może to nie w temacie specyfikacji laptopa ale przypadkiem, jeżeli mnie pamięć nie myli jakieś parę lat temu ta firma kuzniewski.pl nie ogłosiła bankructwa i była jakaś afera medialna?

Tak było ale potem niczym Fenix powstała z popiołów :slight_smile:

Ja bym polecił:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dell-latitude-5480-i5-8gb-240gb-ssd-nvme-fhd-2nbd
Pozdrawiam

Wiemy, że byś polecił bo chcesz się pozbyć :wink:

1 polubienie

Tak jak każdy…

podałbyś jakiś fajny model? Kompletnie jestem nie w temacie …:slight_smile:

Fajny ten latop. Długo miałem t430 i całkiem spoko sprzęt . Dzięki !

Ważne żeby był w metalowej obudowie, wersje 5xxx są chyba plastikowe. Jak ma być mobilny to max 14 cali . Ja osobiście cenię sobie podświetlaną klawiaturę , matowy ekran i wbudowany modem LTE. Bebechy to już kwestia indywidualna, może coś z serii e74xx …

Generalnie w latitudach
7 to najwyższa klasa sprzętu, magnezowa skorupa, stalowe zawiasy , ogólnie full wypas,
5 klasa średnia
3 badziew
druga cyfra to ekran
4 -14cali
2 12,5
itd
trecia i czwarta cyferka to generacja procków intela , im wyżej tym nowszy sprzęt

Jeżeli kupujesz na allegro, to dobrze czytaj aukcję, często są modele po zwrotach itp.
WW Thinkpad odpuść, nie mówię, że to zły model, lecz nie w tej konfiguracji (temperatury na obudowie dochodzą do 70 stopni). Wystarczy wybrać bez dodatkowej grafiki.
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-E480-FHD-RX-550.281778.0.html

Z mniejszych 13-calowych modeli
Lenovo ThinkBook 13s i5-8265U/16GB/256/Win10Pro IPS
Połączenie modelu biznesowego z Ultrabookiem. Matryca FULL HD IPS, podświetlana klawiatura, przyzwoite wyniki pracy na baterii.

Z modeli 14 calowych:
Dell Vostro 5481 i5-8265U/16GB/240+1TB/Win10P - tańszy model lecz niestety bez aluminiowej obudowy.
Dell Vostro 5490 i5-10210U/16GB/512/Win10P ALU FPR
Lenovo ThinkPad L480 i5-8250U/16GB/512/Win10Pro

@down aby nie robić kolejnego posta.
Tu nie chodzi o temperaturę podzespołów tylko “obudowy”. Po za tym jaki sens jest brać laptop z kartą dedykowaną i ją wyłączać.

Proszę Cię nie wciskaj czegoś o połowę słabszego bo spadły Ci wyniki wśród sprzedawców x-komu. Tam wystarczy wyłączyć grafikę RX i będzie wszystko OK. Jak coś to napiszemy wszystko autorowi krok po kroku. Zresztą jak sprzęt ma mocne podzespoły to te 70 stopni to w sumie nie tak dużo, mój normalnie dobija ponad 90 stopni i od 7 lat nic mu nie jest.

Zwróć uwagę, że mówimy o temp. na spodzie obudowy a nie na CPU/GPU. A służbowy będzie często spoczywał na… cojones :wink:

Toshiba Portege. Pracuję na takim głównie w terenie i sprawdza się bardzo dobrze. Nie za mały, nie za duży, lekki, poręczny. Dysk m.2, i5, ameliniowa obudowa, bateria trzyma 6-8h (przynajmniej na moim Gentoo, bo pod Windowsem bywa gorzej).

Jeszcze do niedawna polecałbym Lenovo Thinkpad i Dell Latitude lecz po ostatnim zakupie do firmy Della Latitude 5400 zdecydowanie już odradzam!
Jakoś wykonania z modelu na model spada, dużo problemów ze sterownikami do sprzętu. Akurat mam problem w tym nowym z usypiającą się kartą Wifi którą trzeba ręcznie resetować…
Spadła też w dellu jakoś wsparcia(a był to duży atut della). Na wsparciu niestety trafiła się jakaś pani Swietłana, słaba merytorycznie czytająca na bieżąco dokumentacje postępowania i mająca problem z polskimi słowami co przełożyło się na urwanie kontaktu ponieważ miałem dostać maila z dalszymi krokami a nie dostałem…
Lenovo też serwisem nie błyszczy, ale jeśli chodzi o thinkpady to nie ma z nimi większych problemów, więc szedłbym w tym kierunku. Sprzęty pancerne i naprawdę trzeba się postarać, żeby je zniszczyć.

Ja też szukałem długo fajnego laptopa w miarę rozsądną cenę do pracy w podróży słóżbowych i padło na stronę https://korzystneit.pl/Lenovo-ThinkPad-T .Używam już laptopa 2 lata i wszystko śmiga