Jaki laptop w okolicach 1000zł najlepiej z x-komu

Jaki możecie mi polecić laptop w okolicach 1000zł. Laptop będzie używany tylko do pracy dla starszej osoby (nie musi posiadac systemu operacyjnego).

Najlepiej byłoby coś z x-komu bo myślę w porzadku ceny i mam ich blisko ;) ale jeśli gdzieś znajdę coś lepszego to nie musi być x-kom.

 

http://x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?page=1

 

 

 

Napisz dla kogo ma być przeznaczony (płeć, przybliżony wiek - gimnazjalista/student/30+/40+) czy rodzinny, na firmę czy osobę prywatną, na raty (pomiń jeśli za gotówkę) ?

Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem (Windows 7/8.1/10) jeśli nie czy cena ma uwzględniać jego zakup? Masz własny (BOX lub OEM) albo z uczelni (DreamSpark) lub wgrasz wersje demonstracyjną Windows lub będziesz używać Linuxa - napisz.

Jaki rozmiar cię interesuje 10”-11,6”-12”-13,3”-15,6”-17”-18” - sprawdź miarką (szerokość z parametrów) jeśli nie jesteś pewien. Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg?

Czy laptop ma być z SSD czy HDD (ewentualnie hybrydowy SSHD). W 95% sprzedawanych modeli z dyskami SSD są one dokładane przez sklepy (HDD są wyjmowane i wsadzane do obudowy USB 3.0). Jeśli chcesz dokupić lub wsadzić własny SSD oddzielnie - jak maja być zamontowany na SATA (2,5”) lub mSATA lub M.2. Czy zależy ci na napędzie DVD i ewentualnie montażu w jego miejsce z HDD za pomocą “HDD Caddy”?

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć (w PLN) i co w tej cenie ma się znaleźć. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć (jakby trafił się “zestaw” żeby było wiadomo od razu czy go pomijać) np. torba/plecak, myszka przewodowa/bez przewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) i inne. Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop - żebyśmy wiedzieli czy to np. będzie jedyny komputer w domu, komputer stacjonarny np. z i3/i5/i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.).

Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie

Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi)…

Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie?

Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli nie grasz w nic)

Programy

Wymagania specjalne (np. VGA/D-SUB, matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G/LTE, złącze stacji dokującej etc.)

Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo konkretny kolor, etc.)

Własna propozycja (model wybrany samemu)

wszystkie laptopy w tej cenie sa beznadziejne więc kup który ci się podoba ale z prockiem od intela. mam jednego laptopa z amd e 2100 i do samego internetu jest wystarczajacy ale podczas próby jakiej kolwiek pracy zobaczysz kręcące się kółeczko…