Jaki laptop wybrać?

Wymagania są takie:
nowy, z windowsem (da się inny niż 10?), lekki i dosyć płaski, wydajny procesor (i5, i7-?; będzie obciążany długo na 100% więc, żeby się nie przegrzewał), 8 GB Ram lub więcej, jakiś szybki dysk około 500 GB, karta graficzna nieistotna, ekran około 14-15 cali.

Więcej nie pamiętam, jeśli coś mi się przypomni, to napiszę.

Od razu mówię, że to nie dla mnie. Na nowych tak drogich laptopach się szczególnie nie znam, dlatego proszę o jakieś propozycje w różnych przedziałach cenowych.

Proszę bardzo:
https://www.dobreprogramy.pl/Jaki-laptop-kupic-Ranking-notebookow-i-ultrabookow-na-styczen-2018-r.-w-xkom.pl,News,85335.html

Na ten moment ciężko z innym modelem jak Windown 10 ponieważ nowe laptopy nie mają wsparcia z innymi systemami, choć są wyjątki średnio opłacalne.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
    Podaj więcej szczegółów.

Można celować w DELLa. Również nie potrzebowałem Windows 10, więc wybrałem ich sprzęt, bo nadal ma sterowniki pod Windows 7.

Dzięki, przejrzę.

  1. Nie wiem, powiedzmy, że do 7 tys.
    2-6. Napisałem w pierwszym poście, na razie brak innych wymagań.

Niektóre nawet nowe modele mają nieoficjalne sterowniki do innych systemów.
W tym przypadku ciężko jest podać propozycje. Ratuje się zestawieniem

Dell Latitude 7480

W takim budżecie spokojnie się zmieścisz z i7600u, 16GB RAM i 512 GB SSD. To są fantastycznie wykonane laptopy, trzymające ok 10h na baterii. Do tego 3 letnia gwarancja on-site NDB.

Ewentualnie za podobne pieniądze będziesz miał nieco gorzej wykonanego Latitude 5480 z 32GB RAM, 1TB SSD i prawdziwie 4 rdzeniowym i5.

1 polubienie

Może taka nowość ASUS ZenBook UX430UN
https://www.x-kom.pl/p/396722-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux430un-i7-8550u-16gb-512ssd-win10-mx150.html?utm_source=spec
Intel Core i7-8550U (4 rdzenie, od 1.80 GHz do 4.00 GHz, 8 MB cache)
16 GB (SO-DIMM DDR3, 1866 MHz)
512 GB SSD M.2
1920 x 1080 (FullHD)
Ekran EWV
Aluminiowa obudowa
Podświetlana klawiatura

Naprawdę, nie napisałeś nic konkretnego, bardzo trudno cokolwiek ci doradzić z tak ubogim opisem.

To ma być ultrabook premium z wydajnym procesorem? Czy może wykonanie nie musi być z najwyższej półki?

Dzięki za pomoc. Popatrzyłem i przekazałem wybrane propozycje kupującemu. Myślę, że coś sobie wybierze, a jeśli nie to będę tu dalej pytał.

Naprawdę nie wiem co jeszcze więcej mógłbym napisać. Opis nie jest ubogi, tylko zwięzły. Gdybym opisał komputer wg tematu, który podałeś (tzn. dla kogo, ile ma komputerów w domu, gdzie ma być używany itd.), to pewnie do tej pory nikt by go w całości nie przeczytał.

Nie wiem czemu mój wpis został ukryty :confused:

Ci co liczą na konkretne informacje podają wszystko. Tak bym wiedział czy w ogóle wspominać o procesorach Coffee Lake-H (H/HK) które pokażą się w kwietnia.

Dlatego zadałem Ci o wiele prostsze pytania i krótsze na którę też nie chciałeś odpowiedz a uwierz mi o wiele by ułatwiło.

Kupujący już chyba coś sobie wybrał, ale i tak dzięki za listę.

Nic nie pisałeś więc podbiłem temat

Dołączam się do pytania. Jaki laptop wybrać?

Jakiś za około 6 miesięcy.

Do gier? Nic z kartami MX, nic ze zintegrowanymi. Od rx 560/gtx 1050, a najlepiej gtx 1650, w górę. Reszta zależy od budżetu: minimum koło 3500.

Do gier bardziej przy okazji, głównie do codziennych zadań, że tak powiem

Jaki budżet?