Jaki laptop za 2500 zł

Dystrybucja musi obsługiwać procesory 8-gen intela.

Jeszcze mnie martwi to wejście słuchawkowo mikrofonowe tam jest tylko jedna sztuka, czyli co jest wejście na słuchawki i na mikrofon jednocześnie ?

Gniazdo combo, można kupić rozdzielacz.

Ryzeny w końcu wjeżdżają do laptopów i mogą mocno namieszać, także z zakupem laptopa naprawdę obecnie trzeba śledzić co do dnia.


ASUS VivoBook 15 R504ZA się niadawno pokazały.

A ja mam takie pytanie czy teraz wszystkie laptopy nie mają napędu optycznego czy jakieś mają ?

Nie to już koniec nagrywarek, jeszcze kilka modeli ma ale nagrywarki jak i stacje dyskietek, dochodzą w zapomnienie w laptopach. Zewnętrzną nagrywarkę na USB dostaniesz już poniżej 80zł.

A czy debian 9.5 obsługuje ?

Zapytaj na forum debiana.

A jeszcze takie jedno pytanie czy te aktualne biosy mają możliwość wyłączenia zintegrowanej karty graficznej, żeby tylko dedykowana działała i czy wtedy linux zacznie normalnie obsługiwać dedykowaną karte graficzną ?

Może zadam trochę denerwujące pytanie, ale nie wiem czy zdecydować się na ten laptop https://www.x-kom.pl/p/427456-notebook-laptop-156-asus-r542uf-dm157t-i5-8250u-16gb-2401tb-win10-mx130.html?utm_source=criteo i czy linux na nim pójdzie czy będą jakieś problemy po za nvidia optimus dlatego tak pytam bo się chce upewnić za nim coś kupię.

Już kupiłem laptopa za 2700 zł i zainstalowałem debiana 9.5 i wszystko ładnie śmiga tylko musiałem sobie dograć niewolne sterowniki do karty wi-fi Taki laptop
ASUS R542UF-DM157 i5-8250U/8GB/240+1TB MX130.