Jaki laptop za 2500 zł

Jaki laptop wybrać w cenach około 2500 zł do pracy nie będzie żadnego grania tylko oglądanie filmów i podłączanie laptopa do projektora, jaką firmę byście polecali, a jaką odradzali.

Kup używany z klasy biznesowej tak by miał grafikę zintegrowaną jakieś Intel HD i dorzuć dysk SSD. Nowe są robione z tworzywa, które potrafi po 3 miesiącach popękać.

Brak jakichkolwiek informacji

  1. Jakiej wielkości
  2. Czy z systemem
  3. Kiedy planujesz kupić i czy tylko nowe (czy na raty np.)

Jedyne sensowne matryce IPS do 2,5k mają Acery

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/1000/Win10 MX130 IPS (NX.GW1EP.002) za 2449zł (15,6")
Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/500/Win10 FHD IPS (NX.GSWEP.003) za 2499zł (17,3")
Sporo lepsze od Lenovo z nagrywarkami w tej cenie, się nawet nie umywają do nich.

Oba mają częściowo aluminiową obudowę, matrycę IPS i wolny slot M.2 na dysk SSD (za 200zł kupisz 128GB dysk).

Jeżeli chodzi o wielkość to bezróżnicy
Ma być windows
To ma być nowy i planuje kupić pod koniec lipca
Jeżeli chodzi o dysk to ma mieć min 500 gb.

Jeżeli planujesz kupić pod koniec lipca, napisz nowy lub reaktywuj ten temat tydzień przed zakupem. Do tego czasu mogą pojawić się nowe modele.

Na ten moment
Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 MX130 IPS
Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/120+1000/Win10 MX130 IPS
W zależności jakie połączenie Ci lepiej pasuje.

Ewentualnie bardzo fajnie wyglądające vivobooki:


Sugeruję tego:

lub:

i wyciągnąć z tej akcji HP 400zł rabatu:
Wpisz sobie w google: voucher HP promocyjny dla wymieniających laptopa
Będziesz mieć 400zł w kieszeni na modele z 2017 r.

Przykładowa strona z opisem akcji:

Jeszcze dodam drugą taką słuszną uwagę bo to miał być laptop dla mojej siostry, a ja tez chcę kupić laptopa dla siebie i związku z tym mam pytanie czy opłaca się czekać do października czy kupić już teraz laptopa ?

Napisz tydzień przez zakupem może się wiele zmienić.

Na dzień dzisiejszy skoro dla siostry co faktycznie będą tylko filmy i internety, to taki w zupełności wystarczy.

Mam takie pytanie czy na tym laptopie https://www.x-kom.pl/p/410906-notebook-laptop-156-hp-pavilion-i5-8250u-8gb-1tb-win10-gf-940mx.html#specification da się zainstalować linuksa debiana bo pytam się z tego powodu bo jak raz próbowałem zainstalować linuksa znajomemu to się nie dało co jest z tymi laptopami, że na niektórych się da a na niektórych nie czy to jest wina firmware Bo ten laptop mi odpowiada.

Jeszcze mnie martwi to wejście słuchawkowo mikrofonowe tam jest tylko jedna sztuka, czyli co jest wejście na słuchawki i na mikrofon jednocześnie ?

Jeśli tak jest to bardzo nietrafione rozwiązanie. Z doświadczenia mogę powiedzieć że tutaj czasami przy Windowsie 10 potrafi to szwankować i zwykłe słuchawki potrafią dosłownie buczeć. Nie obywa się bez karty dźwiękowej USB, ale to może kwestia firmy, bo Dell biznesowy to tragedia. No ale to równie dobrze może być kwestia serii… owszem przy słuchawkach z telefonu fajnie się to sprawdza o ile system dobrze sprzęt wykryje.

Ryzeny w końcu wjeżdżają do laptopów i mogą mocno namieszać, także z zakupem laptopa naprawdę obecnie trzeba śledzić co do dnia. Ostatnio fajne Acery się pojawiły z Ryzenami.

Ostatnio dla swojej kobiety wybrałem Dell 5370 - 13", cholernie fajniutki, leciutki, milutki. :wink: Tylko dla niej droższą wersję z i5 i Radeonem. Przez to, że tak cienki to jednak tylko dysk SSD i brak złącza Ethernet. Jak to dla siostry to nie wierzę, że będzie kurczowo siedizeć ciągle przed biurkiem a chętnie będzie latać z takim laptopem po całym mieszkaniu, na łóżko itd. :wink: I do tego idealny, polecam gorąco.

Podchodzimy pod budżet 3k zł.
Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/120+1000/Win10 MX130 IPS
Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie konfiguracja z procesorem i5U 8 generacji.

Kurcze! To powoli podchodzimy pod budżet 3500 zł, a tam dobrym wyborem będzie Krzak XYZ1231 z Core i15 i 29 TB RAM. :wink:

Autor wyraźnie napisał “około 2500 zł”. To strzelam, że max 2600 zł z hakiem, a oczywiście każdy woli wydać jak najmniej. Twój Acer, pod względem specyfikacji, nie jest niczym wybitnym i spokojnie za te ‘około 2500 zł’ coś takiego się złapie. A wyraźnie jest też ujęte, że ni do gierek - to po co Geforce? Intelowskie integry zdecydownie wystarczą. Core i5-8th gen to też troszkę przesada, i lepiej taką dodatkową kasę przeznaczyć na zwyczajnie lepszą linię/markę. Aspire to zwykła budżetówka gdzie najważniejszy stosunek ceny do jakości pod względem specyfikacji.

To alternatywa dla HP którą podał autor. Jest również tańsza alternatywa.
Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/120+1000/Win10 MX130 IPS

Dell nie jest niczym wybitnym już lepiej wyjdzie z biznesowym HP.
HP ProBook 430 G4 i3-7100U/8GB/120+1TB/W10

A ja mam takie pytanie czy teraz wszystkie laptopy nie mają napędu optycznego czy jakieś mają ?

Mają, sporo ma, ale skoro większość osób używa jednak pendrive to raczej już się za tym nie patrzy.

Miejsce na napęd wykosztuje się inaczej, wydajniejsze chłodzenie, dodatkowy dysk itp.
Napęd możesz kupić na USB lecz pewnie i tak rzadko będziesz używał Lite-On eBAU108 Slim USB czarny BOX