JAKI laptop

potrzebuje do gier,filmów,muzyki w cenie 3500 zł.Czy zintegrowana karta graficzna jest odpowiednia do gier.

Model Satellite A110-195

Procesor Core Duo T2250 (1.73 GHz)

2 MB, FSB 533 MHz

Chipset płyty I945GM

Pamięć 512 MB DDR2 533 MHz SO-DIMM (1 x 512 MB)

max 4096 MB

Matryca 15.4" TFT XGA 1280 x 800

Dysk 80 GB Serial ATA 5400 obr./min

Napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi (DL)

Karta graficzna Zintegrowana grafika

GMA 950 do 128 MB

Karta dźwiękowa Toshiba Bass Enhanced Sound System

Kompatybilny z SB Pro

Wbudowane głosniki 1.5 W

Komunikacja WiFi 802.11a/b/g

Ethernet 10/100 Mb/s

Fax-modem 56 kb/s V90

Urządzenie wskazujące Klawiatura

Touch Pad z 2 przyciskami i scrollem

Porty pozostałe 3 x USB 2.0

1 x port IEEE 1394 (FireWire)

1 x RJ11

1 x RJ45

1 x VGA (D-Sub)

1 x ExpressCard

1 x Headphone-out mini-jack

1 x Microphone-in mini-jack

Czytnik kart MMC, SD, MS, MS PRO, xD-Picture card

Nie jest. Jak chcesz na laptopie grać w (w miare) nowe gry - poszukaj modeli z grafiką Ati lub Nvidia. Są np niedrogie modele HP Pavilion z GF7400.

Ja bym doradzał podstawowe kryterium: wybierz taki, który ma dłuższą gwarancję. Laptopom zdarzają się problemy - i to zwykle nie w pierwszym roku użytkowania. Niektórzy producenci dają 2 lata gwarancji, u niektórych można dokupić dodatkową gwarancję za pare stówek. Skorzystaj z tego - radzę.

Czy jakieś inne modele doradziłbyś np:Asus czy są dobre nie mam doświadczenia.

Podałem Ci kryteria jakimi według mnie powinieneś się kierować.

Jeżeli chcesz sporo grać - szukaj laptopa z prawdziwą kartą graficzną, np tego HP Pavilion, o którym wspomniałem: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=34041

Jeżeli chcesz mieć po prostu laptopa i sporadycznie zagrać sobie np w Cywilizację albo starego Quake II - wybierz kilka, które Ci się podobają (na przykład: mają solidny wygląd, nie skrzypią, mają dobre głośniczki, mają procesor ulubionego przez Ciebie producenta, są lżejsze niż inne) a potem z tych kilku kandydatów wybierz tego, który ma najdłuższą gwarancję. W przedziale cenowym, który podajesz raczej wszystkie laptopy będą miały podobne “wnętrzności” i matryce.

Jak zupełnie nie masz pojęcia - zajrzyj np na benchmark.pl Oni robią dosyć szczegółowe porównanie laptopów w różnych przedziałach cenowych. Znajdź, poszukaj - będziesz wiedział nieco więcej.

HP Paviliondv 6000 i wszystko gra .Pamiec 2gb dysk 100gb procek dwurdzeniowy 1,6 nividia 7200 to moj sprzet ! Ale mam jeszcze 2 dyski zewnetrzne 100gb i wszystko to chula na jednym zasilaczu kompa prawie niewylanczam chodzi 2.3 tygodnie!NON stop!Wbudowana kamera internetowa 1,3 mln pix…

tadeuz , możesz zerknąć na stronę.