Jaki LCD?

chcialbym zakupic monitor LCD 15" (17) za okolo 1500-1600 zloty polskich :stuck_out_tongue: casz odswiezania ok 12 ms. Jaka marke wybrac i jakie modele prezentuja wierne odwzorowania barw i ksztaltów z gory dzieki za pomoc !!

Ja obecie mam Samsung SyncMaster 152T i jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

Kiedyś zapłaciłem za niego 1769 zł. :wink:

http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=monitor_lcd&opis=43

Teraz kosztuje ok. 1500 zł. :smiley:

Naprawde polecam :!: Nie będziesz żałować :smiley:

www.1klik.pl

Ale jak juz wolalbym bez glosnikow i tak niebede z nich korzystal mam dobre naglosnienie a ma ktos NEC-a LCD ?? Co o nich sadzicie

witam - za 1500 -1600 to w media markt widziałem juz dośc fajne 17 LCD ( ja mam Higscrena ) na częściach Samsunga i juz działa rok bez zarzutów

Cześć

Ja też mam LCD 17" firmy NEC. Jest Super . Wachałem się przed kupnem ale nie żałuję . Mam w pracy Samsunga zwykłego (CRT też nowy ) i pomimo że na papierku ma niby wyższe parametry to w rzeczywistości jest inaczej. Jak bym postawił jeden koło drugiego to Ty jako obserwator na pewno byś wybrał tego LCD . Nie którzy jeszcze odradzają kupno LCDików ale jak dobrze poszukać to za tą cenę można znaleźć naprawdę fajny monitor. Zwracaj uwagę na szybkość matrycy i na gwarancję bo są takie że mają 3 lata. Aha i sprawdzaj ile firma ma dopuszczalnych martwych punktów na matrycy . Ja bym polecał wlaśnie NECa albo BELINEA . Na Sony się spażyłem i właśnie wymieniłem na NECa.

nie chce zaczynac nowego forum bo pytanie tez jest o monitory LCD

mianowicie slyszalem ze na monitorach LCD bardziej sa widoczne w grach piksele, niz na tradycyjnych monitorach kineskopowych, czy to prawda ?

Jaki monitor mniej meczy oczy LCD czy kineskopowy ??

Kineskopy maja wieksze odswiezanie

Tak kineskopowe mają większe odświeżanie ale to wcale nie znaczy że mniej męczą oczy. Jak mówię ja mam LCD Nec 1701 17" i teraz już bym się nie zamienił na tradycyjny. Poprostu jak LCD jest z tych najtańszych to można go porownywać z CRT ale te trochę lepsze już przerastają je i to znacznie ,a wszyscy ci którzy piszą (mam na myśli inne fora)że LCD są cienkie to poprostu nigdy nie mieli do czynienia z dobrymi LCD.

Tak jak pisałem wyzej bardzo ważna jest szybkość matrycy bo jak jest za wolna to właśnie wtedy obraz czasem widać jak by był zrobiony z małych kwadratów ale to wszystko też zależy od grafiki jaką się ma w PC.

Firmy czasem podają szybkość matrycy w dwóch pozycjach czyli zapalenie i wygaszenie plamki np. 8 +8 czyli 16ms ale wiekszość podaje już sumę czyli jedną pozycję . Myślę że jak chce się kupić taki monitor to warto poświęcić trochę czasu i poznać przynajmniej te najważniejsze parametry które wpływają potem na komfort pracy przy komputerze… :smiley:

Jaka musi byc szybkosc matrycy zeby bylo ok?

Wiesz trudno powiedzieć dokładnie jaka musi byc szybkość ale wydaje mi się że na te co mają powyżej 16-20 ms tonie ma już co patrzyć . Możesz zrobić tak jak ja - poprostu jak kupowałem to płaciłem w sklepie równowartość monitora i brałem na próbę ale z zastrzeżeniem że jak mi coś nie będzie pasowało to wymieniam na inny .( tak mi poszli na rękę w sklepie ). Najpierw miałem sony potem miałem LG a teraz mam NECa

(9 miesięcy) i jest z nich najlepszy chociaż wszystkie miały prawie takie same parametry. Jak chcesz pogadać jeszcze o tych monitorach to moje GG 3656242. A jak nie to wejdź sobie na stronę NEC.pl albo Belinea.pl i poczytaj. Te właśnie mają po 3 lata gwarancji i niezłe parametry. :smiley:

Pozdrawiam.

Zwrócilem uwage na NEC-a poniewaz posiadam pare podzespołow (nagrywarka DVD monitor 15"CRT naped FDD) i zlego slowa nie moge powiedziec o tej firmie a jakosc sprzetu jest wysoka. Nie wiem dlaczego na polskim rynku jest traktowana troche po macoszemu i z dystansem.

Moim zdaniem na glowe bije LG Samsungi Lite-on-y a nawet sony. A moim wyborem najprawdopodobnie zostanie http://www.nec.pl/productPresentation.php?id=1067&tab=specifications&range=0 z czsem odswiezania 12ms za cene 1600 zł jest to naprawde dobry sprzet gwarancja 3 lata.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy NEC-ow poniewaz nigdy (na szczescie) nie mialem do czynienia z serwisem firmy NEC prosil bym o ewentualne spostrzezenia co do przebiegów reklamacji i czy wystepowaly jakies niedogodnosci z zalatwieniem sprawy ?? a wszystkim polujacym na LCD polecam powyzszy model :smiley:

Cześć jeszcze raz .

Draco27 będziesz na pewno zadowolony z tego monitora - może trochę jasność za słaba ale szybkość matrycy Ok. Ale jasność w NECu można sterować przy pomocy specjalnej aplikacji którą dostaniesz na płytce ze sterownikami przy kupnie albo z netu można ściagnąć . Z gwarancją podobno jest super bo jest ona w systemie dor to dor czy coś takiego tzn. z drzwi do drzwi czyli Ty tylko dzwonisz do serwisu a oni pukają do Twoich drzwi i zabierają sprzęt do naprawy a na ten czas zostawiają zastępczy :smiley: . Tak słyczałem jak ja kupowalem ale można się tego dowiedzieć na 100% poprostu dzwoniąc tam. :smiley:

Pozdrawiam.

Ja bym Ci polecił:

  1. 17" iiyama ProLite E434S-B black

  2. 17" iiyama ProLite E430-B black

  3. 17" Mag Innovision PS776

  4. 17" Mag Innovision HD772i z DVI

Nie są to monitory typu LG czy Samsunga, tylko profesjonalne monitory.