Jaki LCD?

(Draco27) #1

chcialbym zakupic monitor LCD 15" (17) za okolo 1500-1600 zloty polskich :stuck_out_tongue: casz odswiezania ok 12 ms. Jaka marke wybrac i jakie modele prezentuja wierne odwzorowania barw i ksztaltów z gory dzieki za pomoc !!

(Piotralek) #2

Ja obecie mam Samsung SyncMaster 152T i jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

Kiedyś zapłaciłem za niego 1769 zł. :wink:

http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=monitor_lcd&opis=43

Teraz kosztuje ok. 1500 zł. :smiley:

Naprawde polecam :!: Nie będziesz żałować :smiley:

www.1klik.pl

(Draco27) #3

Ale jak juz wolalbym bez glosnikow i tak niebede z nich korzystal mam dobre naglosnienie a ma ktos NEC-a LCD ?? Co o nich sadzicie

(M a x) #4

witam - za 1500 -1600 to w media markt widziałem juz dośc fajne 17 LCD ( ja mam Higscrena ) na częściach Samsunga i juz działa rok bez zarzutów

(luki) #5

Cześć

Ja też mam LCD 17" firmy NEC. Jest Super . Wachałem się przed kupnem ale nie żałuję . Mam w pracy Samsunga zwykłego (CRT też nowy ) i pomimo że na papierku ma niby wyższe parametry to w rzeczywistości jest inaczej. Jak bym postawił jeden koło drugiego to Ty jako obserwator na pewno byś wybrał tego LCD . Nie którzy jeszcze odradzają kupno LCDików ale jak dobrze poszukać to za tą cenę można znaleźć naprawdę fajny monitor. Zwracaj uwagę na szybkość matrycy i na gwarancję bo są takie że mają 3 lata. Aha i sprawdzaj ile firma ma dopuszczalnych martwych punktów na matrycy . Ja bym polecał wlaśnie NECa albo BELINEA . Na Sony się spażyłem i właśnie wymieniłem na NECa.

(Kriss1999) #6

nie chce zaczynac nowego forum bo pytanie tez jest o monitory LCD

mianowicie slyszalem ze na monitorach LCD bardziej sa widoczne w grach piksele, niz na tradycyjnych monitorach kineskopowych, czy to prawda ?

Jaki monitor mniej meczy oczy LCD czy kineskopowy ??

Kineskopy maja wieksze odswiezanie

(luki) #7

Tak kineskopowe mają większe odświeżanie ale to wcale nie znaczy że mniej męczą oczy. Jak mówię ja mam LCD Nec 1701 17" i teraz już bym się nie zamienił na tradycyjny. Poprostu jak LCD jest z tych najtańszych to można go porownywać z CRT ale te trochę lepsze już przerastają je i to znacznie ,a wszyscy ci którzy piszą (mam na myśli inne fora)że LCD są cienkie to poprostu nigdy nie mieli do czynienia z dobrymi LCD.

Tak jak pisałem wyzej bardzo ważna jest szybkość matrycy bo jak jest za wolna to właśnie wtedy obraz czasem widać jak by był zrobiony z małych kwadratów ale to wszystko też zależy od grafiki jaką się ma w PC.

Firmy czasem podają szybkość matrycy w dwóch pozycjach czyli zapalenie i wygaszenie plamki np. 8 +8 czyli 16ms ale wiekszość podaje już sumę czyli jedną pozycję . Myślę że jak chce się kupić taki monitor to warto poświęcić trochę czasu i poznać przynajmniej te najważniejsze parametry które wpływają potem na komfort pracy przy komputerze... :smiley:

(Kriss1999) #8

Jaka musi byc szybkosc matrycy zeby bylo ok?

(luki) #9

Wiesz trudno powiedzieć dokładnie jaka musi byc szybkość ale wydaje mi się że na te co mają powyżej 16-20 ms tonie ma już co patrzyć . Możesz zrobić tak jak ja - poprostu jak kupowałem to płaciłem w sklepie równowartość monitora i brałem na próbę ale z zastrzeżeniem że jak mi coś nie będzie pasowało to wymieniam na inny .( tak mi poszli na rękę w sklepie ). Najpierw miałem sony potem miałem LG a teraz mam NECa

(9 miesięcy) i jest z nich najlepszy chociaż wszystkie miały prawie takie same parametry. Jak chcesz pogadać jeszcze o tych monitorach to moje GG 3656242. A jak nie to wejdź sobie na stronę NEC.pl albo Belinea.pl i poczytaj. Te właśnie mają po 3 lata gwarancji i niezłe parametry. :smiley:

Pozdrawiam.

(Draco27) #10

Zwrócilem uwage na NEC-a poniewaz posiadam pare podzespołow (nagrywarka DVD monitor 15"CRT naped FDD) i zlego slowa nie moge powiedziec o tej firmie a jakosc sprzetu jest wysoka. Nie wiem dlaczego na polskim rynku jest traktowana troche po macoszemu i z dystansem.

Moim zdaniem na glowe bije LG Samsungi Lite-on-y a nawet sony. A moim wyborem najprawdopodobnie zostanie http://www.nec.pl/productPresentation.php?id=1067&tab=specifications&range=0 z czsem odswiezania 12ms za cene 1600 zł jest to naprawde dobry sprzet gwarancja 3 lata.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy NEC-ow poniewaz nigdy (na szczescie) nie mialem do czynienia z serwisem firmy NEC prosil bym o ewentualne spostrzezenia co do przebiegów reklamacji i czy wystepowaly jakies niedogodnosci z zalatwieniem sprawy ?? a wszystkim polujacym na LCD polecam powyzszy model :smiley:

(luki) #11

Cześć jeszcze raz .

Draco27 będziesz na pewno zadowolony z tego monitora - może trochę jasność za słaba ale szybkość matrycy Ok. Ale jasność w NECu można sterować przy pomocy specjalnej aplikacji którą dostaniesz na płytce ze sterownikami przy kupnie albo z netu można ściagnąć . Z gwarancją podobno jest super bo jest ona w systemie dor to dor czy coś takiego tzn. z drzwi do drzwi czyli Ty tylko dzwonisz do serwisu a oni pukają do Twoich drzwi i zabierają sprzęt do naprawy a na ten czas zostawiają zastępczy :smiley: . Tak słyczałem jak ja kupowalem ale można się tego dowiedzieć na 100% poprostu dzwoniąc tam. :smiley:

Pozdrawiam.

(Admin) #12

Ja bym Ci polecił:

1. 17" iiyama ProLite E434S-B black

2. 17" iiyama ProLite E430-B black

3. 17" Mag Innovision PS776

4. 17" Mag Innovision HD772i z DVI

Nie są to monitory typu LG czy Samsunga, tylko profesjonalne monitory.