Jaki linux dla kogo takiego kto

Jaki linux dla kogo takiego kto jest początkujący , niedziała mu ubuntu i kubuntu ( przynajmniej te najnowsze)

A i najlepiej żeby były na jednym cd ( ja szukałem ale nie znalazłem)

Z góry THX :slight_smile:

Jak to “nie działa”?

Dla początkującego: Mandriva, OpenSuse.

debian jest dla kazdego kto umie czytac ze zrozumieniem

Podaj parametry kompa będzie łatwiej coś dopasować.

Windows xp - dopóki nie pobiore jakiegoś dobrego windowsa :wink:

NVIDIA GeFORCE FX 5200

Intel Pentium 4 2,66 GHz

256 RAM

Dysk twardy Maxtor- 80 gb

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 0:13

Ubuntu Niedziała mi tak ,że wyłącza mi się monitor przy instalowaniu :frowning:

karte graficzna mam taka sama, procesor mam troche slabszy i 512 ramu i zarowno ubuntu jak i kubuntu wystartowalo u mnie bez problemu wiec napisz jaki masz monitor bo to chyba w tym problem (chociaz ja mam panasonica z 2000 roku i dziala)

Mam monitor philipsa ( pisze na nim 107b4 Light Frame ) 3 ma już 3 lata , ale nie instalowałem sterowników od monitora ,bo nie pisało nigdzie żeby były potrzebne :confused:

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 0:45

A propos czy wie ktoś coś może o systemie cdlinux (polski ) ?? z góry dzieki :slight_smile:

to napisz jeszcze jakiego masz neta bo jesli nie neo to pociagnij debiana net install (jakies 130MB) i sproboj z tym

Mam radiówke ( D-link AirPlus DWL -520+ Wireless PCI Adapter ) prędkość przeważnie 45kb/s a mógłyś jeszcze podać linka ( żebym nie pobrał czego nie trzeba ??

Z góry THX :slight_smile:

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 0:52

A i czy długo póżniej się instaluje :wink:

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 1:00

Ale najpierw spróbuje cdlinuxa mini płyte i przetestuje ( jak sie sprawdzi to pobiore full :slight_smile:

net install mozesz pobrac tutaj

ale jak to pojdzie z radiowka to nie mam pojecia

jutro zajrzy tu pewnie Kaka’ i moze on bedzie mial wiecej doswiadczen z radiowka i cos doradzi

Dzieki za odpowiedź :wink: , wypróbuje tego cdlinuxa , a jak się nie sprawdzi to spróbuje się pobawić z tym net Debianem :wink:

A jak coś to zabierz sobie mandrive 2007 free. Zanim nie miałem windows’a na nim pracowałem i spisuje się bardzo dobrze. Posiada aktualizacje podobne jak w XP ;] przejrzysty interfejs. Po prostu POLECAM

Chyba chciałeś napisać - dopóki nie kupie

hehe, no i zajrzałem, ale przypadkowo :wink:

Radiówki nie posiadam ale to powinno Ci pomóc:

a) http://madwifi.org/wiki/Compatibility

b) http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=499

Ogólnie to myślę, że powinno pójść. Jak znajdę jeszcze trochę czasu to poszukam więcej o tym.

Pozdrawiam

Sorry miałem napisać dopóki nie pobiore jakiegoś dobrego linaxa ( pomyłka z przyzwyczajenia do windy :slight_smile: ) , ale mam inny problem zainstalowałem cdlinuxa , włączyłem komputer i chciałem włączyć windowsa ( pisało windows1 , czy coś podobnego ) ale jak już nacisnąłem żeby się włączył to pokazało się czarne okno z białymi napisami i pisało error ,a cdlinux działął poprawnie , musiałem odinstalować cdlinuxa i prubować naprawić winde ( uruchomiła się normalnie)

Czy wie ktoś czemu nie włączała sie winda ??

Z góry THX

d-link 520+, nie był do tej pory obsługiwany przez referencyjne jądro Debiana, nie wiem jak jest z Etchem, nie testowałem na nim tej karty.http://newbie.linux.pl/?id=article&show=173 powinirneś tu znaleźć odpowiedź