Jaki linux do kompa z 192mb ram, małym dyskiem i neostradą

Proszę o propozycje jaki system linux można by zastosować do kompa z 192mb ram i małym dyskiem. Na komputerze ma działać neostrada.

Linux ma zajmować naprawdę mało miejsca.

Czekam na propozycję i za propozycję już dziękuję. :slight_smile:

to znaczy ile ??

jaki masz procesor ??

Ja bym zainstalował pod tym debiana lub slackware.ewentualnie ubuntu 7.04 z środowiskiem graficznym XFCE.

dokładnie = Xubuntu

Program Ubuneo

no czyli xubuntu 7.04 :slight_smile:

ale tak jak poprzednik to ja bym chyba mógł polecić mało wymagającego slackware’a, albo tego xubuntu

ile to zajmuje na dysku

A mi sie wydaje ze przy takiej ilosci ramu zarowno gnome i kde będą dobrze chodzily, skoro taki slackware 11 ma wymagania 128 ramu a ma kde na pokladzie…No ale moge sie mylic :wink:

maaaaało to nie vista

gnome to może całkiem przyzwoicie chodzić (nie biegać :stuck_out_tongue: ) ale KDE to wątpię,umnie chodzi dużo wolniej niż gnome.

a konfiguracja neostrady. Może być link lub opis

:szukaj!!: dwa pierwsze tematy w tym dziale.

ubuntu ( xubuntu,kubuntu ) + program ubuneo z tego co słyszałem to jest bardzo proste dokladny opis znajdziesz w PCformat 3 2007

Czy mógłbyś podać jaki to dokładnie komputer?

Według mnie możesz zainstalować distro JAKIE TYLKO CHCESZ byle z lekkim WMem

Moge polecic jeszcze kateos 3.6 beta - lekkie srodowisko, polonizacja, bardzo fajnie zgrane programy, dopasowane do polskich gustów, wygodne narzedzie do konfiguracji neostrady.

A tak w ogóle to kazda dystrybucja pasuje, byle z lzejszym srodowiskiem i tyle. Fluxbox tez jest fajne.

dzięki wielkie, :mrgreen: podoba mi się xubuntu i kateos

ej Ty kolo mandrake to to samo co mandriva :confused: ja bym postawił na mandrivę bez X, działa baaaaardz płynnie, a tak na serio to Ubuntu z powyłączanymi zabezpieczeniami i pomocą i fluxboxem :stuck_out_tongue_winking_eye: :wink:

Ja proponuję zainteresować się, np. Damn Small Linux jest to dystrybucja, która zajmuje bardzo mało miejsca na dysku, niedawno na forum ubuntu.pl znalazłem bardzo odchudzoną, tajwańską wersję ubuntu, dystrybucja nazywa się PUD. Podobno jest to bardzo odchudzona wersja ubuntu, z bardzo lekkim środowiskiem LXDE. Jest to LiveCD z możliwością instalacji. Obraz tego systemu zajmuje niecałe 200MB :slight_smile:

Pozdrawiam!

Polecam Ci Ubuntu 7.04 FF, lub jak wolisz KDE to Kubuntu 7.04 FF. :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Przede wszystkim, jak już niektórzy podkreślali - sama dystrybucja nie jest istotna, bo każda w trybie graficznym śmiga nawet na pentium 90MHz. Istotny jest wybór środowiska graficznego, bo to ten element najbardziej obciąża komputer. KDE i GNOME są mniej więcej tak samo pamięcio/zasobożerne, nieco lżejszy jest XFCE. Lekkie środowiska to między innymi Fluxbox, Enlightenment czy IceWM.

Pamiętaj jeszcze jedno - prócz środowiska ważny jest wybór programów, bo jeśli będziesz uruchamiał na przykład aplikacje z KDE, to jako bonus załaduje ci się część bibliotek KDE, co może mocno wpłynąć na wydajność :slight_smile:

Zgodzę się z przedmówcą.

Mam natomiast dla Ciebie inną propozycję.

Jeśli dysponujesz w miarę szybkim łączem ściągnij sobie więcej niż jedną dystrybucję i przetestuj.

Początkowo chciałem Ci polecić wersje live, ale mała ilość ramu może Ci co nieco utrudnić zadanie.

Na pewno szybko pójdzie dytrybucja o nazwie elive. (X)Ubuntu też powinno nie najgorzej działać. Obie posiadają funkcje live, bezpośrednio z których możesz dokonać instalacji

Ja proponuję Xubuntu wersję Alternate. Instalacja, choć w trybie tekstowym, jest bardzo intuicyjna i bez problemu zainstalujesz na tym komputerze. Z wersją LiveCD to już może być różnie…