Jaki linux jest najlepszy?

(Aragorn 1) #1

Mam WINDOWSA XP PRO ale mam pytanie. Gdybym chcial zainstalowac pingwina, to jaki jest najlepszy? Troche sie na linuxach znam wiec zamiescilem ankiete.

(Djkamilos) #2

Instaluj mandrivę 2007. Wg mnie jest to jedno z najlepszych dystrybucji linuxa. Ewentualnie zainstaluj ubuntu

(Arek F.) #3

Ja typuję na Ubuntu ze względu na duży polski support.

BTW. Chyba już był podobny temat :-o

(Dlaforum) #4

W ankiecie go niema www.kateos.org, a z ankiety wszystkie na Debianie.

(Aragorn 1) #5

Ja tez proponuje ubuntu. widzialem screeny. zapowiada sie fajnie. mandriva tez mi sie podoba

(Irabuntu) #6

Trudno porównywać K/X/Ubuntu bo to wciąż ta sama dystrybucja, tyle że z innym środowiskiem graficznym...

(Kosior6) #7

Dokładnie tak....funkcjonalność ta sama, tyle z różnymi środowiskami...

W każdym razie wybierz coś właśnie na podstawie Ubuntu, myślę że najlepszym wyborem na kompa dobrej klasy będzie Ubuntu (min 512 MB RAMU), a jeśli komp torszeczkę niższej klasy to polecam Xubuntu...;];] (256 Mb RAMU)

(matiit) #8

a czemu do ankiety nie dodałeś np. Fedory Gentoo itp ?

Jaki Linux najlepszy? - Zawsze najnowszy, czyli na dzień dzisiejszy 2.6.19.2.

A jeżeli o dystrybucję Ci chodzi, to Slackware, którego pominąłeś.

(D4r3ks) #10

Od kiedy najnowszy znaczy najlepszy?

Arch/Ubuntu

(Li0n) #11

zagłosowałem na Ubuntu :slight_smile:

(El Presidento) #12

Przede wszystkim dlatego, ze najnowszy ma największą wykrywalność nowego sprzętu. Chyba ze ktoś ma jakiś epokowy.

(Krzys92) #13

nie najważniejsze jest który lepszy tylko co na nim będziesz robił. Polecam ci quiz na stronie http://www.jakilinux.org

Ja wybrałem Ubuntu bo sam go używam.

(Rmaslysz) #14

witam,

jak dla mnie Gentoo jest najlepszejsze :slight_smile: jest bardzo fajnie konfigurowalne i na desktopa (na serwer tez) jest rewelacyjne. takze polecam gentoo!! swietna dokumentacja:)

Pozdrawiam

(Deathspell666) #15

Nie ma "najlepszego" Linuksa, wszystko zależy od danego uźytkownika, dla mnie jest to gentoo, dla innego Fedora, jeszcze innego debian...

(Numer_inaczej) #16

najnowszy, stabilny :?:

.... a z dystrybucji to wygodnym będzie chyba SuSE 10.2

(Dawidmo84) #17

Linux z serii 2.6.x oczywiście

Z dystrybucji: Arch Linux, Slackware, Gentoo, LFS

(Soren) #18

ehh Panowie 2.4.X stabilniejszy :PP