Jaki linux jest najlepszy?

Mam WINDOWSA XP PRO ale mam pytanie. Gdybym chcial zainstalowac pingwina, to jaki jest najlepszy? Troche sie na linuxach znam wiec zamiescilem ankiete.

Instaluj mandrivę 2007. Wg mnie jest to jedno z najlepszych dystrybucji linuxa. Ewentualnie zainstaluj ubuntu

Ja typuję na Ubuntu ze względu na duży polski support.

BTW. Chyba już był podobny temat :-o

W ankiecie go niema www.kateos.org, a z ankiety wszystkie na Debianie.

Ja tez proponuje ubuntu. widzialem screeny. zapowiada sie fajnie. mandriva tez mi sie podoba

Trudno porównywać K/X/Ubuntu bo to wciąż ta sama dystrybucja, tyle że z innym środowiskiem graficznym…

Dokładnie tak…funkcjonalność ta sama, tyle z różnymi środowiskami…

W każdym razie wybierz coś właśnie na podstawie Ubuntu, myślę że najlepszym wyborem na kompa dobrej klasy będzie Ubuntu (min 512 MB RAMU), a jeśli komp torszeczkę niższej klasy to polecam Xubuntu…;];] (256 Mb RAMU)

a czemu do ankiety nie dodałeś np. Fedory Gentoo itp ?

Jaki Linux najlepszy? - Zawsze najnowszy, czyli na dzień dzisiejszy 2.6.19.2.

A jeżeli o dystrybucję Ci chodzi, to Slackware, którego pominąłeś.

Od kiedy najnowszy znaczy najlepszy?

Arch/Ubuntu

zagłosowałem na Ubuntu :slight_smile:

Przede wszystkim dlatego, ze najnowszy ma największą wykrywalność nowego sprzętu. Chyba ze ktoś ma jakiś epokowy.

nie najważniejsze jest który lepszy tylko co na nim będziesz robił. Polecam ci quiz na stronie http://www.jakilinux.org

Ja wybrałem Ubuntu bo sam go używam.

witam,

jak dla mnie Gentoo jest najlepszejsze :slight_smile: jest bardzo fajnie konfigurowalne i na desktopa (na serwer tez) jest rewelacyjne. takze polecam gentoo!! swietna dokumentacja:)

Pozdrawiam

Nie ma “najlepszego” Linuksa, wszystko zależy od danego uźytkownika, dla mnie jest to gentoo, dla innego Fedora, jeszcze innego debian…

najnowszy, stabilny :?:

… a z dystrybucji to wygodnym będzie chyba SuSE 10.2

Linux z serii 2.6.x oczywiście

Z dystrybucji: Arch Linux, Slackware, Gentoo, LFS

ehh Panowie 2.4.X stabilniejszy :PP