Jaki linux na radiowkę?

witam ponownie chciałbym się dowiedzię jaką dystrybucję najlepiej wybrać aby internet radiowy na niej działał i najlepiej aby podczas instalacji linuxa system o razu mi ją zainstalował dodam, że jestem zielony w temacie linuxa

drugie pytanie ile miejsca na dysku przeznaczyć na linuxa? moja karta radiowa to :

Pole	Wartość

Właściwości karty sieciowej	

Karta sieciowa	RT2400 Wireless LAN Card

Typ interfejsu	Wireless Ethernet

Adres sprzętowy karty	00-80-C6-E8-71-65

Nazwa połączenia	Połączenie sieci bezprzewodowej

Szybkość połączenia	11 Mbps

MTU	1500 bajtów

Siła sygnału WLAN	-70 dBm (Dobra)

Bajtów odebranych	1075944107 (1026.1 MB) - 7.6 KB/sek

Bajtów wysłanych	30626051 (29.2 MB) - 162 bajtów/sek


Adres karty sieciowej	

Adres IP / Maska podsieci	10.0.0.173 / 255.255.255.0

Brama	10.0.0.1

DHCP	255.255.255.255

DNS	194.204.152.34

DNS	194.204.159.1

bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

Mam tą samą kartę sieciową RT2400, i korzystam z Ubuntu 6.06 LTS.

Prosta konfiguracja.

Raczej niema różnicy jaki linux poprostu ustawiasz i lecisz po sieci

SuSE 10.0 nieco przestarzały ale tą kartę wykryje bez problemu.

dean999 nie masz racji różne dystrybucje posiadają różne wsparcie dla kart radiowych. I już w nowszym SuSE 10.1 oraz openSuSE 10.2 trzeba do tej karty stery instalować ręcznie.

No tak ale jeśli zainstaluje sie sterwniki to powinna każda karta pójść

Uważajcie co piszecie… z tą kartą (Ralink RT2400) na każdym linuksie są prawie zawsze problemy. Ze wszystkich distro jakie próbowałem jedynie Mandriva 2007 Free wykrywa ja bezproblemowo (dlatego siedze na niej, chodz jej nie znosze ). OpenSUSE niby ja wykrywa, ale wersje dla notebookow i roboty co niemiara. Kto pisze, ze ‘wystarczy skonfigurowac’ to nie wie co mowi… Ci co to karte maja na innym distro niz Mandriva wiedzą o czym piszę…

Mam tą karte i udało mi się skonfigurować na Mandrake (jeszcze wtedy), Fedora Core, SUSE, VLOS, Knoppix.

Było z tym troche zachodu , przeważnie kończyło się na kompilacji nowego jajka.

Na innych pewno też by się udało.

Lense piszesz głupoty. Jak już napisałem SuSE 10.0 wykrywa ją bez problemu. Na Auroksie 11.1 oraz SuSE 10.1 zainstalowanie sterownika zajmuje 2 minuty. Większy problem jest w openSuSE 10.2 tam trzeba najpierw usunąć moduł z jądra (rt2400pci) i dopiero zainstalować sterownik. To też nie jest aż takie trudne.

P.s. i nie trzeba jądra wcale kompilować.

Jeszcze Ubuntu 6.12 uruchomiałem z liveCD i też wykrywał moją rt2500.

witam,

karta nie sprawi żadnego problemu w Kubuntu co do reszty to też, ale trzeba samemu konfigurować

poza konkursem to jeszcze nie spotkałem się z czymś takim żeby nie szło

Powinieneś dodać, że tylko w Kubuntu 6.06. W każdym innym trzeba instalować ręcznie, co dla laika nie jest proste, zwlaszcza, że trochę trzeba potrzepać dynką :wink: BEZ PROBLEMU (dla laika) te kartę obsługują (wiem z doświadczenia): mandriva 2007, Ubuntu/Kubuntu 6.06 Dapper Drake, OpenSUSE 10.0, Aurox 11. I tyle

przepraszam, ale w Kubuntu 6.10 również nie trzeba się męczyć, przecież linux to sama przyjemność

U mnie na Ubuntu 6.10 działa radiówka nie musiałem instalować żadnych sterowników i nie musiałem nic skonfigurować po prostu zainstalowałem Ubuntu i od razu mi internet działał. ja mam kartę sieciową VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet.

lol?

Sam się dziwiłem dlaczego działa na tej karcie sieciowej a nie na karcie radiowej, nie zakładałem tego sam to niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć na jakiej zasadzie to działa.

Na twoją kartę radiową tylko mandriva. Sam mam tą kartę. Wystarczy tylko przy instalacji systemu podać swoje ip, maskę dns-y i wszystko jest skonfigurowane. Nie trzeba instalować żadnych sterowników, ani kombinować z systemem.

a ja ma mwlasnie pod opensuse10,2 bardzo duze problemy z moja gigabyte minipc i wiem co to znaczy radiowka pod linuksem. teraz porzucilem najlepsza sustro opensuse10,2 na rzecz kubuntu przerobionego przez kolesia z polskim i tylko polskim jezykiem. i karte moja widzie. teraz tylko musze jakos bez netu dosinatlowac gcc i zainstalowac knetworkmenedzera bo on ma wpa personal i jak pojdzie to jednak przy kubuntu zostane bo chce poprostu uczyc sie czegos jeszcze chcociaz przyznaje trudne jest to a w szczegolmnosaci te rozbieznosci pomiedzy distro.

a wracajac do tematu dodam ze moja wifi nawet nowy slackware 11 nie wykryl! takze szkoda gadac. powinno sie skupic na 2 distro i wowczas mozna ujednolicic instalacje wszystkiego w linuksach wowczas konkurencja dla m$ bylaby ogromna a tak. kilkanascieroznych srodowisk wszedzie cos innnego i dodatkowo problemy ze sterami. na domiar zlego w wielu przypadkach bez ndiswrappera sie nie obejdzie i znowu stery pod windowsa pomoga! slowwem wszedzie M$ rulez. a szkoda.