Jaki linux na starego lapka Hp?

No już, już. Raz jeszcze było zabawnie, ale już wystarczy.

1 polubienie

Próbowałem kilka tygodni temu na kompie o podobnej specyfikacji do HP autorki, najpierw Susła, potem Ubuntu bo niby wspierany przez producenta na końcu Minta, Wszystkie robiły krzaki, Ubuntu nie chciał wstać po resecie bo jak mi wyjaśnił obcykany z Linuksami kolega zrobiłem ponowne uruchomienie w trakcie aktualizacji czego system nijak nie sygnalizował…
Problem z zainstalowaniem Google Chrome miały wszystkie, na Ubuntu instalacja wisiała dwa dni…
Nie pamiętam który ale przestał widzieć baterię i ładować ją, bateria o dziwo znalazła się cała i zdrowa po odpaleniu Windowsa.

To nie wszystko, nie będę wypisywał całej listy co nie działało i jak się sypało bo nie ma sensu.
Z całej trójki Mint wypadł najlepiej.
Po doświadczeniach z trzema dystrybucjami stwierdzam że Linuks nie nadaje się do użytku, jest zbyt niedojrzały, zbyt zawodny.

Co ci tak wesoło?

C2D, 3GB RAMu, HDD i W10. Będzie klawo jak ■■■■■■■, Egon.

Linuks musi być dobrany do sprzetu, a nie sprzet do Windowsa :slight_smile: To Linuksa odróżnia od Windowsa :slight_smile:

  • Ubuntu
  • Stabilność
    wybierz jedno :blush:

@D35CART35 Antregos wymaga podstawowej wiedzy z działania Archa/Linuxa. Manjaro w zasadzie wszystko robi samo w GUI :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Miałem cię skorygować za cho… robę ale masz rację, Windows to muł. :smiley: @ext73 się na tym zna najlepiej :wink:

Czyli co, sugerujesz że Linuks nie poleci na każdym komputerze?
Czyli niedoruchany system.

Porównywałem na tym samym sprzęcie i wiesz co?
Działały tak samo szybko z tą różnicą że na Linuksie nie działało nic poza nim samym.

Możesz to doprecyzować.

Bo do Linuxa trzeba usiąść i zrobić tak jak się chce, a nie odbębnić instalkę i GOTOWE :stuck_out_tongue:
Sama konfiguracja osobista różnych rzeczy to kilka dni pracy po instalacji… zresztą:

U mnie działa z pudełka :slight_smile:

1 polubienie

Ale JAK działa xD :wink:

Po prostu :blush:

1 polubienie

Taka gimnastyka to była w XP, teraz instalujesz Windowsa i wszystko działa.
W Linuksie trzeba się nagimnastykować, klepać zaklęcia w konsoli jakby interfejs graficzny był tylko atrapą a skutek może być wątpliwy.

Jak to mówia “Nie spróbujesz to nie poczujesz” :stuck_out_tongue:

Gruba przesada i tyle. OPka wgra łatwo UbuMATE i sobie wyklika popularne apki w Software Boutique, który też powinien ją skierować na MATE Tweak, gdzie sobie wybierze jakieś ustawienie interfejsu z dostępnych opcji. Chyba że jej nie słuchamy, tylko wymieniamy się swoimi zdaniami…

Jak ja kocham ten slang Linuksiarzy, który ci co nie uzywali Linuksa, albo poczatkują nie rozumią jak gwary śląskiej :slight_smile:

Cóż, coś w tym jest, nie sądziłam, że dyskusja aż tak się rozwinie i przyznam szczerze, że nabieram wątpliwości, czy sobie poradzę. Nie znam zupełnie tego środowiska. Moze spróbuję zmiany na win10, a jak to mi się nie powiedzie (lub nie odniesie skutku), spróbuję z którymś Linuxem. Szczęście takie, ze ten lapek to nie mój główny komputer, mogę więc poeksperymentować i przy okazji czegoś sie nauczyć. :stuck_out_tongue:

Też nie chciałem się bawić w Linuksa bo, że trudny, a jednak na nim jade bo mi jest wystarczający. Minta nie polecam bo jest przereklamowany na dopreprogramy.pl, a wcale nie taki “cudny” jak go tu opisują dla poczatkujących. Ubuntu jest dla poczatkujących. Przed instalacją warto odpalić z Pendrive-a i zobaczyć czy podstawowe urządzenia działaja, jak bluetoth, wifi czy kamerka w lapropie oraz dźwięk. Jak to działa to instalowac. Środowisko graficzne obejrz w Grafice Google wpisując ich nazwy i wybierz to co ci w oko wpada, a najlepiej po wypalac na pendriva i uruchomiajac jako ?Live dusk pobawić się które GUI ci odpowiada.

Ten temat akurat wzbudza burzę na każdym forum poświęconemu komputerom.
Masz wątpliwości to zacznij od aktualizacji do dyszki, jest prosta i darmowa.
Media creation tool to proste narzędzie.
Jak nie będzie ci pasował Win10 to poszukasz Linuksa.
Gwarantuję że będzie śmigał lepiej niż Win7.