Jaki Linux - wybór dystrybucji

Nie ma wersji 32-bitowej.

Tak ale 64-bitowa też działa jak należy.:wink:

Tak ale na tym komputerze jest procesor 32-bitowy.Ja na swoim laptopie na osobnej partycji mam
Depinna z którego jestem zadowolony.
Pozdrawiam.

1 polubienie

No to chyba zostaje ten debian z lekkim środowiskiem, tylko ten abiword jest nic nie warty, zero standardów / kompatybilności, umie plik po ponownym otwarciu zepsuć (że się rozjeżdża), więcej już dają dokumenty Google jak się nie boisz i nie piszesz tajnych rzeczy co nie powinno być w sieci.

Nie daje się przejść na inny terminal Ctrl-Alt-f2. Jaki to model tego laptopa.

Mam zrobione takie ubogie livecd z Debianem sid, to jest wersja 32-bitowa z pae i bez. Zrobiłem to do sprawdzania na starych rzęchach z intelem i resztą kart ( nowych też ), jakoś to działa. Jak chcesz to mogę podać do pobrania dla testu, z tym że muszę tam dołożyć ułatwiacze życia np. network-manager, to się da zrobić tak na teraz szybko. Jeżeli tam jest Intel GMA 950, to z obsługą tego nie powinno być problemu.

tak chwalony jet ponoc ten Mint 18. Powiedzcie mi czy jest on bezpieczny sam w sobie czy musze zaintersowac sie dodatkowo jakas konfiguracja / instalacjja firewalla czy czego do spyware ,koparek , skryptow innych smieci itp ??

Dziękuje wszystkim za pomoc.Udało mi się zainstalować Lite 3.6 32-bity Xfce.System na tym lapotopie jak błyskawica.Sam byłem tym mile zaskoczony.Plik iso nagrałem Rufusem na pendriva.Starsza Pani też bardzo dziękuje jest zachwycona.Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.

Zorin OS 12. Wersja Core ma takie samo zapotrzebowanie na zasoby, a Lite - znacznie mniejsze.

Jest bezpieczny. Nic nie musisz robić, po prostu jesteś bezpieczny.

Debian z Openboxem :stuck_out_tongue:

Witam. Mam Kubuntu 17.10 i działa niestabilnie. Czy możecie mi polecić dystrybucję która jest wciąż stabilna (i się nie krzaczy)? Pozdrawiam

Debian.

A np. Manjaro? Dobrze działa?

Manjaro czy może antergos, zależy też od hardware.

Co to znaczy że działa niestabilnie? Może załóż temat na forum i da się to nareperować? Nie szkoda ci na nowo systemu stawiać?

1 polubienie

Raz miałem komunikat o błędzie wewnętrznym Kubuntu, parę razy sklep Odkrywca mi się zawieszał, o dziwo teraz dobrze wszystko pracuje
EDIT: Znowu to samo
Czy Manjaro jest awaryjne?

Ja osobiście wolę antergos, ale manjaro na starym lenovo działa ok. Działa bez żadnej awarii już jakieś
10 miesięcy. :wink: W między czasie W10 na nowszym lapku wysypał się dwa razy po aktualizacji.

A z jakiego Środowiska korzystasz na Manjaro? Czy na KDE też Manjaro jest stabilne?

Ja też poleciłbym antergosa bo bliżej mu do archa. Manjaro to taki Frankenstein.

KDE nie testowałem, ja korzystam z cinnamon.