Jaki maksymalny procek do tego vaio

Witam!

jaki maksymalnie mogę wsadzić procek do tego laptopa coś z core duo i core 2 duo? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc:)

pozdrawiam!

mowa o laptopie sony vaio

http://news.sel.sony.com/documents/cons … W_spec.pdf

To zależy od 2 spraw:

  1. Czy płyta główna obsługuje te procesory

  2. Czy w tym laptopie można zmienić procesor

(czy nie ma tam przypadkiem zintegrowanego procesora)

Wybacz, że nie odpowiadam wprost, ale nie mam siły przeglądać teraz tego dokumentu…

iDę SpAć :spoko:

właśnie ja nie mam o tym pojęcia. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś to sprawdził, w Polsce z sonym to nijak z pomocą. Zależy mi na zmianie bo mam drugiego laptopa z T7700 i gdyby połączyć wygląd VAIO laptopa cenę z mocnym procesorem było by super:)

Maksymalny procesor obsługiwany przez VAIO N Series to Core 2 Duo T5300.

Parametry tego pocesora to:

FSB: 533MHz, Taktowanie rdzeni: 1,73GHz, Cache L2: 2MB

Obsługuje: SpeedStep, xD Bit, EM64T.

Ograniczeniem tego modelu Vaio jest właśnie FSB 533MHz.

Złączono Posta : 27.09.2007 (Czw) 23:09

Zapomniałem dodać, że Core Duo również może być.

Maksymalnie T2450.

Parametry procesora:

Core Duo T2450

65nm, 2MB L2, taktowanie rdzeni 2GHz, FSB 533MHz, pobór mocy 31W.

Obsługuje: SpeedStep i xD Bit.

Poszukaj zmodowanego biosa i wio z oc (o ile takie istnieją) :wink:

dzięki za kłopot:) rozumiem ze lepszym rozwiązaniem będzie T2450?

Na pozór wygląda, że T2450 różni się od T5300 wyłącznie większym taktowaniem na plus oraz brakiem EM64T na minus.

Wynikałoby z tego, że w systemie 32 bitowym T2450 będzie pracować nieco szybciej.

Prawda wygląda jednak nieco inaczej.

Core 2 Dudo jest procesorem nowszej generacji niż Core Duo.

Są dość spore różnice w rejestrach procesora oraz jednostkach przewidywania oraz zarządzania pamięcią podręczną.

Z tego powodu w przypadku podstawowych czynności (większość programów) większy zegar w T2450 może dać minimalne przyspieszenie.

Jednak w przypadku częstych obliczeń zmiennoprzecinkowych na dużych “porcjach” danych multimedialnych (kodowanie/dekodowanie adio-video) T5300 może okazać się szybszy nawet o 20% od niby szybszego T2450.

Wybór należy do Ciebie, a uzależniony od docelowego przeznaczenie tego komputera.

P.S.: Nie bez przyczyny Core 2 Duo T5300 jest sporo droższy od Core Duo T2450 :slight_smile: