Jaki mam dokupić ram?:)

Witam, proszę o pomoc w decyzji dokupienia ramu…:wink:

Płyta głowna: Asus P5GD1 link: http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5GD1/

Mój teraźniejszy posiadany ram: (tak pisze na karcie pamięci) hynix 400Mhz

Mam kupować z tej samej firmy i tą samą wartość MHz>? czy mogę kupić inną firmę?

Im “bardziej taki sam” tym lepiej. Jesli kupisz RAM z więszką ilością MHz to i tak ustawi się automatycznie zawsze do niższej wartości.

ile masz w tej chwili “teraźniejszego” ramu? :smiley:

512mb ;d… chcę dokupić z 2GB.

A jeżeli kupię GOODRAM, lub kingstona, to nie będzie nic przeszkadzało?.. oczywiście z tą samą ilośią MHz.

Jeszcze jedno pytanie…

Wywalić te 512mb a kupić 2GB z tej samej firmy, np. Kingstona 400MHz, ? lub z tej samej firmy i powyżej 400MHz? … czyyyy… dostawić i mieć 2.5GB?;d

Dodane 29.12.2011 (Cz) 17:12

I jeszcze jedno:) . Z jakiej firmy jest najlepszy ram?;d

z ddr fajne były geil albo patriot, kingston też niezły jest.

512 Mb to mało już dziś jest, tyle zalecane jest jako minimum przez Microsoft.

a jaki masz, oprócz ramu “teraźniejszy” system operacyjny?

zresztą jedyna uwaga jaką bym dodał,to że jeżeli masz kość taktowaną 400Mhz to należy dokupić kości o tej samej częstotliwości taktowania czyli 400Mhz.producent jest raczej obojetny.goodram jest tak samo dobry jak kingston. :lol:

Ale żeś się tego “teraźniejszy” uczepił…;d

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2

strasznie mi się spodobało to słowo

nie gniewaj się, nie chciałem cię obrazić ani zawstydzić

jakoś tak kontekst użycia tego słowa mi zapadł w pamięć,bo nigdy wcześniej w taki sposób użytego słowa “teraźniejszy” nie spotkałem :razz:

uważam,że najlepiej i najrozsądniej będzie po prostu dołożyć pamięć do tego co masz

systemy 32 bit i tak widzą max do ok.3 gb ramu

jak dorzucisz do tego co masz 2gb to :o :o :o :o :o :o :o :o :o i na pewno będzie ok

ok, dzięki :smiley: