Jaki mam router?

Opis sytuacji: Mam w mieszkaniu internet bezprzewodowy, niestety nie mam możliwości wglądu jaki mam router żeby się zalogować. Po wpisaniu numeru bramy domyślnej wyświetla mi czarną stronę bez niczego. Czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia przez jaki router się łącze z internetem. Potrzebuje go skonfigurować a dokładniej przekierować porty.

nazwę sieci WIFI masz jaką? (jeśli nie zmieniałeś jej to nazwa to zwykle producent routera).

nazwę sprawdzisz w Windows klikając na ikonę sieci

racja :slight_smile: airlive. Teraz chodźmy dalej, jaki jest adres do logowania do panelu. Znalazłem stronę routeripadress na której podane są deafultowe adresy dostępowe jednak ani 192.168.1.254 ani 192.168.1.1 nie działa. Po wpisaniu bramy domyślnej 192.168.10.1 wyświetla mi czarna stronę z “Witamy w sieci” w tytule i tyle. Da radę to jakoś dalej ruszyć?

http://192.168.100.252

Hej,

Adres dostępowy do panelu zarządzania w routerze to praktycznie zawsze jest brama domyślna. Adres wpisujesz więc dobrze. Jeśli natomiast pojawia Ci się czarna strona, może to oznaczać, że router się przywiesił (przynajmniej częściowo - często tak miałem z LiveBox’em), albo aktywowano w nim zabezpieczenia, które umożliwiają dostęp do panelu tylko określonemu komputerowi (definiowanym na przykład po adresie MAC karty). Na początek proponowałbym wyłączyć router. Jeśli nie wiesz, gdzie jest, zawsze można na moment wyłączyć w mieszkaniu prąd - efekt będzie ten sam. :slight_smile:

:arrow: Próbowałeś logować się do panelu poprzez inną przeglądarkę?

Pozdrawiam,

Dimatheus

p19koz @ ten też nie działa

Dimatheus @ zrobie tak żeby wybiło korki (niestety dostępu do prądu też nie mam) i wtedy się odezwę, napisze czy pomogło

Dziwna sprawa.

Skoro nie masz dostępu do routera ani do prądu.

Kojarzy mi się to albo z próbą włamania na router obcej osoby albo brak dostępu do urządzenia które defakto nie jest twoje.

WIęc zacznę od pytania.

Czy router jest twój?

Czy internet jest legalny?

Jaki dostawca?

Gdzie znajduje się urządzenie?

Hej,

Dokładnie. O tyle ile brak dostępu do router’a umiem zrozumieć - właściciel wynajmowanego mieszkania nie chce, by ktoś przy nim grzebał, tak brak dostępu do korków jest podejrzany.

Może lepiej nie - bo przy braku zabezpieczeń jeszcze Cię zabije - i co wtedy? Na pewno w tej sytuacji przydadzą się odpowiedzi na powyższe pytania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niekoniecznie, ostatnio moja kuzynka u swojego operatora zwiększała szybkość łącza i dostała od ISP nowy router, który skonfigurowali technicy (stary router ja konfigurowałem, też go dostała od ISP) i dali jej tylko hasło do sieci Wi-Fi, od tego czasu, ani ona, ani ja nie mamy dostępu do router, bo nie znamy hasła, tzn. do czasu aż go nie zresetujemy (kuzynka powiedziała, że nie chce nic grzebać, a ja uszanowałem jej decyzję) i tu sytuacja może być podobna. Możliwe też, że logowanie możliwe jest tylko przez telnet.

Pozdrawiam!

wygląda na to, że strona logowania została dodatkowo zabezpieczona (prawdopodobnie dostęp tylko z określonego pc).

Jeśli wyłączenie/ włączenie prądu nic nie da to bez fizycznego dostępu do routera nic nie zdziałasz bo na obudowie jest możliwość zresetowania ustawień routera (z ty, że będziesz musiał konfigurować sobie internet od nowa- router będzie “czysty”)

Hej,

Zgadza się. Może się jednak okazać, że zresetowanie ustawień routera przełoży się na brak dostępu do sieci - mogą być bowiem w urządzeniu zapisane parametry dostępu do łącza internetowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus