Jaki mam ustawić rozmiar broszury aby zmieściła się na A4

Chcę zrobić broszurę i ją wydrukować w drukarni na kartce A4. Jakie rozmiary dać w photoshopie aby spokojnie ona się zmieściła. Czy 11 x 8,5 ichnes zmieści się na A4?

Jak tworzysz nowy dokument to masz tam takie coś jak Preset (nie wiem jak to tam jest po polsku) i wybierasz “A4”

Fiku$miku$ , ja bym proponował zainteresować się jakimś kursem DTP lub praktykami pod okiem doświadczonej osoby. Widzę po tematach, że zabierasz się za coś, o czym masz raczej blade pojęcie. Pytasz o podstawy. To nie jest łatwy kawałek chleba, wierz mi.

A4 w milimetrach to 297x210mm. Pomogło coś ? jeśli masz jakieś dziwne tło stykające się z liniami cięcia to musisz powiększyć rozmiar o spad (w zależności od maszyn drukarskich spad może być wymagany od 3 do 5mm) Zapewne i tak będą drukować składkę na A3 i potem docinać.

Zadzwoń do drukarni i obgadaj szczegółu z działem DTP.

Nie wiem gdzie drukujesz, ale znam miejsca gdzie wystarczy 1mm. Nigdy nie robiłem spadu większego niż 3mm :slight_smile:

Ewentualnie możesz podać rozmiar nowego projektu w cm i DPI ustawić na 300, wtedy będzie to dobre do druku pod względem jakości. DTPowych niuansów jednak nie znam.