Jaki mam wybrać optymizator pamięci ram?

(Macio117) #1

Witam,

Jaki mam wybrać optymizator pamięci ram ??

Bo słyszałem, że niekiedy bardzo pomagają i chce zobaczyć czy u mnie też pomoże :slight_smile:

Jaki jest najlepszy z najlepszych ??

(x-awier) #2

Oj , nie wiem czy takie coś na prawdę działa.

W prawdzie możesz spróbwać, ale słyszałem, że takie programy przynoszą inne skutki niż się chciało :wink:

(freedom) #3

optymizatory pamięci praktycznie nic nie pomagają, a do tego w niektórych przypadkach spowalniają system. w końcu taki program dodatkowo zajmuje miejsce w pamięci. nie warto zaśmiecać sobie czymś takim systemu.

(fiesta) #4

Żaden, win XP radzi sobie doskonale ze zwalnianiem pamięci

(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #5

ja tam polecam speed-x dobry polski program zreszta najlepszy ze wszystkich.malo

(Macio117) #6

Pogubiłem się trochę :stuck_out_tongue:

To wtedy chyba zrezygnuję z pomysłu tego zakupu (czy coś w tym stylu) optymizatora pamięci

(JNJN) #7

Dołożyć pamięci operacyjnej - nie stosować żadnych programów do optymalizacji pamięci.

(Zbych ) #8

Poprostu przetestuj ile tylko zdołasz i dojdziesz do wniosku:

(Kosior6) #9

Nie uzywaj prawda jest taka ze Win Xp często zapisuje jakieś niezbędne do działania biblioteki itp. i jesli wtedy wyczyscisz pamięc jakims programikiem to system musi sięgać po ten plik na dysk, a jak wiadomo dysk jest o wiele wolniejszy niz pamięc;] Sam kiedyś używałem takiego programu ale po dłużyszym zastanowieniu, jednak z takowego zrezgnowalem ;]

(Wigrus1) #10

coniby on daje?

Bo nie powiesz mi, że zwolnił nie wiadomo ile pamięci... Wiesz jakim sposobem? Obciążasz ram jakimś programem, następnie wyłączasz progsa i speed-x przyporządkowuje sobie to usunięcie progsa z pamięci dla siebie, czyli krótko mówiąc czy masz speed-x w tle czy nie, a i tak zwolni ci się pamięć...