Jaki menedżer instalacji/deinstalacji programów

Poszukuję dobrego/skutecznego menedżera instalacji/deinstalacji programów.

Oczekuję aby program miał funkcję skanowania co robi odpalony instalator i aby był w stanie później przy deinstalacji programu odkręcić wszystko to co ten instalator zrobił a czego nie odkręcił deinstalator.

Przez określenie “skuteczny” rozumiem że jest w stanie dokładnie odkręcić działalność instalatorów (zmiany w plikach konfiguracyjnych, rejestrze, plikach systemowych itp.) odpalanych po jego instalacji i/lub wyświetlić jakie zmiany w systemie zostały wprowadzone.

Najlepiej aby program nie skanował w czasie rzeczywistym wszystkiego (lub żeby było to tylko opcjonalne) a raczej żeby skanował co robi instalator uruchomiony z jego poziomu (np. przez opcję w menu kontekstowym) i żeby był darmowy (może być darmowy z wykluczeniem zastosowań komercyjnych).

Wiem że jest sporo tego typu programów ale chciałbym poznać opinie które są skuteczne i które by pasowały do moich oczekiwań.

Do tej pory używałem COMODO Programs Manager który ma opcję dokładnej deinstalacji oraz opcję “Install and monitor” w menu kontekstowym ale w przypadku większości programów instalowanych przez niego i tak do dyspozycji jest tylko opcja standardowej deinstalacji, do tego nie jest on zbyt skuteczny a jego aktualizacji ani nowszej wersji też już dawno nie było.

Full Uninstall bardzo fajny, dobry i skuteczny program i opcja z menu kontekstowego “Install with tracking” (niestety nie freeware było promo na GOTD może instalka jest jeszcze gdzieś w necie)

Łukash , dzięki, a pamiętasz może na jaką wersję było9 promo na GOTD?

Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś inny program?

Promo było na wersję 2.10