Jaki mikrofon do nagrań? A może coś zamiast niego...?

Hmm… pomyślmy… no gdzieś tak mniej więcej do 250 zł.

Oczywiście mogę uzbierać więcej kasy, ale wg mnie to niepotrzebne, bo nie chcę jakiegoś tam profesjonalnego sprzętu, tylko tyle dla siebie na nagrania z dobrą jakością dźwięku, a nie taką jak z najzwyklejszego mikrofonu :smiley:

Wszelkiego rodzaju profesjonalne mikrofony i miksery to już ostateczna ostateczność :smiley:

Przy tym budżecie to tak jak mówiłem wcześniej. Kup po prostu dobry mikrofon dynamiczny i przejściówkę. Będzie dobrze.

Jeśli kupować mikrofon pojemnościowy, to od razu kupować też mikser z phantomem.

Dobrze, czyli zostanę przy dobrym mikrofonie dynamicznym i przejściówce na mini jack :slight_smile:

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy poświęcili swój czas i starali się mi pomóc, a najbardziej Tobie @ bochen9. Twoja pomoc była dla mnie nieopisana, jestem Ci niezwykle wdzięczny :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich :slight_smile:

PS. Znalazłem jeszcze mikrofon na USB. Może to jest dobre rozwiązanie, co? :slight_smile:

Znalazłem też inny, wydaje się, atrakcyjny zestaw, ale nie wiem jak później połączyłbym XLR z kompem.

Nie wiem, co o tym sądzić…Nigdy nie używałem mikrofonu na USB.

Lepiej zostanę przy tym zwykłym, nie będę teraz od nowa kombinował.

Trochę się zmartwiłem, bo jeszcze przed kupnem poczytałem kilka tematów z Googli i m.in. był człowiek, twierdził, że na takiej karcie dźwiękowej jak ja mam, nie będzie dźwięku z mikrofonu. Nie wiem czy się mam tym przejmować, czy nie… Link.

Aktualizacja : Chyba znalazłem coś ciekawego! Sprawdzi się?

Dźwięk będzie. Nie rozumiem czemu miałoby nie być dźwięku.

Ciekawa propozycja. Może być bardzo dobre.

No więc kupiłem wcześniej wspomniany mikrofon i niestety nie widzę znaczącej różnicy między nim, a tym za 5zł :frowning: Bardzo dziwne… Chyba jednak nie obejdzie się bez miksera, tylko jaki kupić…?

Mikrofon niby ma własne zasilanie, ale co to daje…? Ehh…

Który konkretnie kupiłeś? Ten? http://allegro.pl/duzej-czulosci-mikrof … 04671.html

Jest włożona dobra bateria?

Tak, dokładnie ten - Vivanco EM-55. Włożyłem tę baterię, która była w zestawie wraz z mikrofonem.

Nie wiem czy powinienem o tym wspominać, czy to jest istotne, w każdym razie na początku trochę się przestraszyłem.

Gdy podłączyłem mikrofon do kompa i włączyłem Audacity mikrofon nagrywał tak cicho, że gdybym nie zwiększył głośności prawie na maxa, to prawdopodobnie nic bym nie usłyszał. A gdy już zwiększyłem głośność to dźwięk był mniej więcej taki, jakbym mówił z odległości 10 metrów i dodatkowo stał za szybą. Próbowałem w kilku programach - efekt zawsze ten sam.

Potem kilka razy odłączałem i ponownie podłączałem mikrofon, i w końcu dało to efekt. Nagrywany dźwięk był normalny. Ale znów nie było różowo. Żeby wyglądało to w miarę dobrze musiałem mówić do mikrofonu z bardzo bliskiej odległości, niemalże dotykając ustami gąbki i tak jest do teraz. To akurat mi nie przeszkadza, tylko że producent zapewnia, iż mikrofon nagrywa poprawnie nawet z kilkunastu/kilkudziesięciu centymetrów, więc chyba dalej coś jest nie tak…?

Nie wiem co może być na rzeczy. Czy bateria może być stara/wadliwa? A gdyby nie bateria, to co?

W końcu to porządny mikrofon, bynajmniej tak mi się wydaje. Czytałem wiele komentarzy na jego temat i zdecydowana większość z nich była pozytywna.

Spróbuję jeszcze podłączyć mikrofon do kompa kolegi - ona ma nowszego ode mnie i przede wszystkim, wydaje się, bardzo dobrą kartę dźwiękową - Realtek HD Audio. Zobaczę jaki tam będzie efekt.

Najbardziej martwi mnie fakt, że nagrany nowym mikrofonem dźwięk jest podobny do tego nagrywanego chińską taniochą. Owszem, słychać malutką różnicę, ale mogę się założyć o grube pieniądze, że gdybym nagrał dwie ścieżki każdą innym mikrofonem i dał komuś do porównania, to ta osoba stwierdziłaby, że nagranie pochodzi z jednego, tego samego mikrofonu.

Znalazłem w necie [taki temat](http://forum.pclab.pl/topic/609351-Mikrofon-pojemnosciowy/page p 8326560). Próbowałem skontaktować się z tym człowiekiem, ale do tej pory nie otrzymałem od niego żadnej odpowiedzi.

  • włóż nowiutką, dobrą baterię i spróbuj

  • spróbuj u kolegi

  • skontaktuj się ze sprzedawcą / może uzna reklamację i zwrócisz mikrofon jeśli to jego wina

  • mikrofonu tego nie znam, z opisu “teoretycznego” wynikało, że będzie całkiem dobry, ale może jest słabej jakości (cena była atrakcyjna)

Może jednak nie szukać kompromisów tylko zaszaleć i kupić: Behringer UB-802 + Behringer C1.

Włożyłem nową baterię i wszystko jest tak jak było wcześniej.

Spróbowałem u kolegi, ale tam mikrofon prawie w ogóle nie działał - jedynie w Skype.

Audacity wcale nie wykrył jego starego mikrofonu, to samo z moim. Także nie mogłem sprawdzić jak to wygląda. Próbowałem różnych sztuczek w ustawianiach Windowsa, także w programie dołączonym do karty dźwiękowej, i nic. Sprawdzałem w kilku różnych programach.

Zobaczę, może uda mi się sprawdzić na jakimś innym komputerze, choć zbytnio nie mam w okolicy znajomych z dobrym kompem, u których mógłbym to zrobić.

Osobiście wydaje mi się, że mikrofon jest w porządku, tylko po prostu brak odpowiedniego sprzętu.

Ile kosztowałby zestaw, który podałeś (w PLN)? Czy dźwięk byłby zależny od posiadanej karty dźwiękowej?

Może faktycznie spróbować czegoś nowego…

BEHRINGER UB 802 299 PLN

Behringer C1 159 PLN

Co do karty dźwiękowej to nie jestem pewien jak duża będzie różnica, ale na pewno oddzielna karta będzie lepsza od zintegrowanej.

Proponuję poszukać na allegro jakiejś Creative Audigy PCI za ok. 50zł. Można też droższego Asusa: http://allegro.pl/asus-xonar-ds-pci-7-1 … 88185.html ale wątpię by było warto.

Proponuję najpierw kupić mikrofon i mikser i jeśli dźwięk będzie wciąż niezadowalający to wtedy dokupić też kartę dźwiękową.

No cóż, dzięki za wszystko. Jak jeszcze będę miał jakieś pytania to będę pisał.

Witam,

podnoszę temat.

Proszę o poradę jaki sprzęt powinnam zakupić aby nagrywać czysty dźwięk w domu?

Próbowałam nagrywać za pomocą zwykłego mikrofonu jaki posiadam ale bardzo słyszalne jest takie ‘pf’ przy literkach ‘d’, ‘p’ itd. poza tym słyszę szum.

Mam możliwość wypożyczenie mikrofonu od dj, może warto by było zakupić tylko mikser? Czy do domowych nagrań sprawdziłby się inny mikrofon?

Mój budżet jest ograniczony do kwoty ok. 400 zł.

Proszę o pomoc.

Dodane 22.05.2012 (Wt) 16:28

Ps. zamierzam nagrywać m.in. bajki, bez żadnych dodatków muzycznych. Sam głos czytającego.

Jakiś mikrofon, najlepiej dynamiczny. Do tego prosty mikser, z dolnej półki. Potrzebny ci będzie kabel do podłączenia miksera do komputera. Dodatkowo program typu Audacity. I powinno śmigać. Więcej ci nie pomogę, bo się za bardzo nie znam.

Podsumujmy:

  1. Jakiś mikrofon dynamiczny,

  2. Prosty mikser (ok 60 zł),

  3. Kabel łączący mikser z kompem,

  4. Program, np. darmowy Audacity,

  5. Pamiętaj, aby mikrofon miał końcówkę zgadzającą się z wejściem na mikserze.