Jaki mikrofon do nagrań? A może coś zamiast niego...?

Witam.

Chciałbym sam w domu za pomocą komputera nagrać piosenkę/i. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jaki mikrofon do tego kupić i ile kasy jest na takie coś potrzebne.

Mam najzwyklejszy mikrofon kupiony kilka lat temu do Skype’a i próbowałem coś przez niego nagrać z pomocą Audacity, ale wychodzi tragicznie (wiecie- różne szumy i takie tam).

Chodziłoby mi o taki sprzęt, który podpiąłbym do komputera i za pomocą Audacity mógł nagrywać co chcę. Coś mniej więcej jak tutaj.

A może dałoby się coś zrobić (z pomocą programów komputerowych), żeby dźwięk ze starego mikrofonu był taki jak chcę bez konieczności zakupu profesjonalnego mikrofonu? Może wystarczą jakieś wtyczki do Audacity? Jestem zielony w tych sprawach…

Jeżeli ktoś się zna to bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, jest to dla mnie ważne.

Pozdrawiam.

szumy są z otoczenia również i będą jeśli nie będziesz nagrywał w wyciszonym pomieszczeniu może coś takiego Cię zadowoli :

http://allegro.pl/shure-606n-profesjona … 65606.html

do tego przejściówka na mały jack.

Dzięki za odpowiedź.

Chyba jesteśmy blisko rozwiązania całej tej sprawy, jest jeszcze tylko jedna rzecz :slight_smile:

Co to znaczy przejściówka na mały jack? :smiley: Że będę to mógł normalnie podłączyć do kompa przez wejście do mikrofonu? Wybacz, ale się na tym nie znam :wink:

Czyli ewentualnie jakbym kupił coś takiego i podłączył do komputera to będę mógł normalnie nagrywać np. przez Audacity, tak? Byłoby cudownie, choć nie moge uwierzyć, że to takie proste :wink:

Musisz mieć porządny mikrofon dynamiczny. Żadnym softem nie zdziałasz cudów.

Kup coś z tej kategorii:

http://allegro.pl/listing.php/showcat?i … =1&order=p

ale nie za 20zł kup teraz, tylko bardziej powyżej 100zł. Poluj na licytacje. Szukaj sprzętu Shure, AKG…

Przykład:

http://allegro.pl/shure-pg-48-mikrofon- … 43959.html

Dziękuję za wszelkie rady. Są one dla mnie niezwykle cenne.

System, płyta główna, karta dźwiękowa, zainstalowane kodeki :?:

Poradnik dla początkujących do Audacity.

Mam więcej niż kilka mikrofonów, począwszy od 10 zł. do 150 zł. i wszystkie działają - brak problemów :slight_smile:

czym się różnią poszczególne mikrofony z allegro? np. czym sie różni taki za 20 zł od tego za 200 zł? bo z czegoś ta różnica wynika…

i w jaki sposób połączyć taki mikrofon z kompem?

rozumiem, że po podłączeniu do kompa to ten profesjonalny mikrofon będzie się zachowywał i działał na tych samych zasadach jak ten najzwyklejszy mikrofon w Audacity? tylko że jakość dzwięku będzie mw studyjna, tak?

Różnią się jakością wykonania i brzmienia, zastosowanymi materiałami, trwałością. Oczywiście te za 200zł to nie jest jeszcze poziom absolutnie najwyższy. To taka dobra, średnia półka - niższe modele renomowanych producentów. Jeśli masz więcej pieniędzy to lepiej udać się do sklepu specjalistycznego/dystrybutora sprzętu estradowego i można kupić mikrofon za 500 albo i 1000zł. Jednakże tak drogi mikrofon nie rozwinie skrzydeł na zwykłym komputerze z biedną karta dźwiękową. Tak więc za 150zł-200zł kupisz optymalny sprzęt.

Połączenie z komputerem wygląda następująco: mikrofon ma na kablu końcówkę duży jack. Należy zaopatrzyć się w przejściówkę duży jack --> mini jack (kwestia kilku złotych), mini jack wchodzi do gniazda mikrofonowego w kompie (zazwyczaj różowe). Powinno hulać. Profesjonalny mikrofon i badziew za 5zł po podłączeniu do kompa działają w ten sam sposób.

Ważna rzecz, o której zapomniałem (przepraszam bardzo), to Twoja karta dźwiękowa i sterowniki do niej. Napisz jaki masz sprzęt. Bo może się okazać, że kupisz mikrofon za pięć stów, a i tak dźwięk będzie zły, bo karta dźwiękowa będzie wąskim gardłem.

Generalnie potrzeba mieć cały “zestaw”: porządna karta dźwiękowa ze sterownikami producenta, dobra przejściówka i dobry mikrofon.

O właśnie. Dowiedziałem się teraz wszystkiego tego, na czym mi zależało. Bardzo dziękuję! Ogromny plus i wielka wdzięczność!

Jeżeli chodzi o kompa to mam bardzo starego (biorąc pod uwagę dzisiejsze kompy). Procesor to AMD Athlon XP 2500+. Moja karta dźwiękowa to Realtek AC’97 Audio - czyli nic specjalnego. Najzwyklejsza karta dźwiękowa, ale na co dzień sprawuje się bardzo dobrze.

Zintegrowana dźwiękówka, czyli przy poprawnych ustawieniach dźwięk powinien być czysty i wyraźny, ale jakości studyjnej bym się nie spodziewał.

Jeśli masz bardzo ograniczony budżet to propozycja od technik_elektro z drugiego postu też będzie niezła.

hehe nie wiem ile pieniędzy masz zamiar wydać , ale moja propozycja to

MIXER z zasilaniem phantom czyli przykladowo ub802.

i do niego pierwszy lepszy mikrofon pojemnosciowy, np. t-bone sc300 lub c1 behringer. gwarantuje dobra jakość bo sam na takim sprzecie pracuję

@ bochen9 , najbardziej zależy mi na tym, żeby ten dźwięk był choć trochę zbliżony do tego jak przykładowo w tym filmiku. Wiem, że on ma bardzo dobry mikrofon i pewnie sprzęt też dobry, ale czy ja będę miał choć trochę zbliżoną jakość? Przepraszam, że tak męczę, ale nie chcę się rozczarować :slight_smile:

@ shewer , ja się na mikrofonach nie znam a co dopiero na mikserach… :slight_smile:

shewer ma sporo racji.

Ci ludzie z filmiku na youtube mają, co słychać i widać, naprawdę dobry sprzęt. Mikrofony pojemnościowe. Mają zestaw w stylu tego opisywanego przez shewera.

Obawiam się, że nie uzyskasz takiej jakości, jak oni. Oni mają właściwie domowe studio nagrań. Trzeba trochę kasy wydać. Mikser Behringer UB-802 to ok. 500zł, mikrofon pojemnościowy Behringer C1 to jakieś 200zł.

Jeśli twoje zamiary sprowadzają się do jednorazowego nagrania piosenki to to się nie opłaca. Jeśli myślisz przyszłościowo warto zastanowić się nad inwestycją.

Może Shewer się jeszcze wypowie bo widzę, że On jest bardziej praktyk, a ja - teoretyk :wink:

A jeżeli chodzi o mikrofon to rozumiem, że różnica między dźwiękiem nagranym przez ten najzwyklejszy mikrofon, który posiadam i którego używałem do tej pory, a tym, który ewentualnie chciałbym kupić i o którym rozmawiamy (np. taki za 150zł) będzie słyszalna i odczuwalna, tak? :wink:

Dobrze by było, gdyby jeszcze @ shewer się wypowiedział w tym temacie :slight_smile:

Tak. Zdecydowanie.

Ogólnie jakaś poprawa będzie ale i chodźby mikrofon za 20zł z supermarketu z dobrym mikserem będzie miał lepszy efekt (testowane xD)

O, to już coś :))

@ drobok Odwoływałeś się do mojego poprzedniego postu? :smiley: Mógłbyś się bardziej rozwinąć? :smiley: Każda wypowiedź jest cenna :smiley:

MIKROFON DYNAMICZNY?! tak sie składa że trochę w tym siedzę potrzebny Ci jest mikrofon pojemnościowy(300-500zł) najlepiej z pop filterem zebys nie plul w milrofon przy “p” “d” itp mozna taki zrobić z pończochy :smiley: , oraz statyw ,a takze wygluszone pomieszczenie najlepiej gąbką.

Twierdzisz, że dynamiczny się nie nada? Nie warto kupować? Myślałem, że pojemnościowy jest już taki full wypas już dla profesjonalistów :wink:

Wiem, wiem, już próbowałem trików z gąbką :smiley:

Kurcze, to ty chcesz ze mnie jakiegoś profesjonalistę zrobić? :smiley: Mi zależy na tym, żeby dźwięk nie był taki beznadziejny jak z najzwyklejszego mikrofonu za 5 zł i żeby był taki… hmm… nie potrafię tego określić… czysty? :smiley: Nie chcę wydawać płyt przecież :smiley:

Pojemnościowy będzie lepszy, ale wtedy to już warto kupić także mikser.

Wygłuszanie pomieszczenia to już robienie domowego studia nagrań.

Co można powiedzieć na pewno:

  • bez mikrofonu pojemnościowego i miksera nie uzyskasz takiego efektu, jak na filmiku z youtube

  • mikrofon dynamiczny za 150zł będzie znacznie lepszy niż byle badziew za 20zł

Może określ jaki masz maksymalny budżet?