Jaki mikrofon do nagrywania tutków


(Pawel Pieczyrak) #1

Witam. Planuję zając się nagrywaniem video poradników, więc będę potrzebował do tego dobrego mikrofonu, który będzie czysto zbiegał dźwięk oraz nie generował "trzasków". Póki co wybór padł na: http://www.morele.net/mikrofon-trust-st ... 973-412629

Czy to dobry mikrofon ? Jeżeli nie, to proszę podawać swoje propozycje. Cena do 100 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.


(Blagierkaa) #2

Witam,

wątek już ma jakiś czas.

Jaki zakupiłeś sprzęt i czy jesteś z niego zadowolony?

Mam zamiar również nagrywać zwykły czytany tekst.

Zależy mi na jak najlepszej jakości....


(pstrowsky) #3

Jeśli zależy Ci na jakości to zapomnij o tym mikrofonie z linku. Nie uda Ci się uzyskać dobrej jakości, zwłaszcza nagrywając czysty głos, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i wymaga dość czułego sprzętu w szerokim zakresie częstotliwości. Zainteresuj się tematem markowych mikrofonów pojemnościowych, podłączanych do komputera za pomocą USB. To jest odpowiedni sprzęt dla amatora do nagrywania głosu a nawet niektórych instrumentów akustycznych. W przeciwnym razie głos będzie brzmiał jak spod koca, lub jak by ktoś usiłował mówić trzymając jednocześnie głowę we wnętrzu pralki - częsty efekt na YT jest konsekwencją odszumiania i kompresji materiału zagranego słabym mikrofonem.


(Blagierkaa) #4

To w jaki mikrofon powinnam zainwestować? Podaj mi jakieś marki, nazwy.

Pożyczyłam sobie mikrofon od znajomego dj ale w nagraniu słychać szumy i tak jak mówiłeś jakbym słyszała siebie spod koca.

O mikrofonach z połączeniem USB na forach raczej krążą opinie negatywne....

Markowy mikrofon to koszt w jakich granicach?


(pstrowsky) #5

Myślę, że koszt około 500zł, oczywiście będziesz w stanie kupić już za 200zł, może nawet taniej ale... wiadomo koce, garnki, wiadra itp :slight_smile:

Kiedyś na forum dyskutowaliśmy z pewnym Panem wokalistą i pojawiło się kilka konkretnych propozycji wraz z dokładnymi testami dzięki, którym sama ocenisz jakość, bo jeśli ktoś kupił najtańszy chiński mikrofon i oczekiwał, ze będzie miał dzięki niemu głos jak ze studia, albo jak spiker radiowy to się zraził i stąd negatywne opinie na forach. http://forum.dobreprogramy.pl/poszukuje-program-edycji-wokalu-t488161.html#p3076285. Powyżej tego posta znajdziesz również inne sposoby na podłączenie mikrofonu do kompa, ale to już się wiąże z zakupem dźwiękowej karty zewnętrznej. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste, można podłączyć różne mikrofony :slight_smile: Wadą jest wyższa cena za cały zestaw i brak mobilności (nie da się tego zmieścić w przysłowiowej torebce :slight_smile: )