Jaki mikrofon do nagrywania tutków

Witam. Planuję zając się nagrywaniem video poradników, więc będę potrzebował do tego dobrego mikrofonu, który będzie czysto zbiegał dźwięk oraz nie generował “trzasków”. Póki co wybór padł na: http://www.morele.net/mikrofon-trust-st … 973-412629

Czy to dobry mikrofon ? Jeżeli nie, to proszę podawać swoje propozycje. Cena do 100 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.

Witam,

wątek już ma jakiś czas.

Jaki zakupiłeś sprzęt i czy jesteś z niego zadowolony?

Mam zamiar również nagrywać zwykły czytany tekst.

Zależy mi na jak najlepszej jakości…

Jeśli zależy Ci na jakości to zapomnij o tym mikrofonie z linku. Nie uda Ci się uzyskać dobrej jakości, zwłaszcza nagrywając czysty głos, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i wymaga dość czułego sprzętu w szerokim zakresie częstotliwości. Zainteresuj się tematem markowych mikrofonów pojemnościowych, podłączanych do komputera za pomocą USB. To jest odpowiedni sprzęt dla amatora do nagrywania głosu a nawet niektórych instrumentów akustycznych. W przeciwnym razie głos będzie brzmiał jak spod koca, lub jak by ktoś usiłował mówić trzymając jednocześnie głowę we wnętrzu pralki - częsty efekt na YT jest konsekwencją odszumiania i kompresji materiału zagranego słabym mikrofonem.

To w jaki mikrofon powinnam zainwestować? Podaj mi jakieś marki, nazwy.

Pożyczyłam sobie mikrofon od znajomego dj ale w nagraniu słychać szumy i tak jak mówiłeś jakbym słyszała siebie spod koca.

O mikrofonach z połączeniem USB na forach raczej krążą opinie negatywne…

Markowy mikrofon to koszt w jakich granicach?

Myślę, że koszt około 500zł, oczywiście będziesz w stanie kupić już za 200zł, może nawet taniej ale… wiadomo koce, garnki, wiadra itp :slight_smile:

Kiedyś na forum dyskutowaliśmy z pewnym Panem wokalistą i pojawiło się kilka konkretnych propozycji wraz z dokładnymi testami dzięki, którym sama ocenisz jakość, bo jeśli ktoś kupił najtańszy chiński mikrofon i oczekiwał, ze będzie miał dzięki niemu głos jak ze studia, albo jak spiker radiowy to się zraził i stąd negatywne opinie na forach. http://forum.dobreprogramy.pl/poszukuje-program-edycji-wokalu-t488161.html#p3076285. Powyżej tego posta znajdziesz również inne sposoby na podłączenie mikrofonu do kompa, ale to już się wiąże z zakupem dźwiękowej karty zewnętrznej. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste, można podłączyć różne mikrofony :slight_smile: Wadą jest wyższa cena za cały zestaw i brak mobilności (nie da się tego zmieścić w przysłowiowej torebce :slight_smile: )