Jaki mikrokomputer kupić?

Witajcie

Idą święta powoli i tak sobie pomyślałem, że w końcu zrealizuję swoje plany dotyczące zakupu minikomputera, no właśnie - pytanie co kupić? Generalnie to ma być sprzęt do wszystkiego :wink: w sensie jakieś streamowanie mediów, może jakieś emulatory (NES, SNES, M.A.M.E itd.), chciałbym się też pobawić androidem x86 na tym. Ogólnie myślałem o Raspberry Pi 4 B ale może jest coś lepszego, zważyszy, że nie mam zamiaru / wiedzy / zdolności do programowania.

1 polubienie

Tu jest alternatywa https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/boards-kits/compute-stick.html

Wyluczając modele 32GB pamięci wbudowanej, z Windowsem 10 będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto. :wink:

Chodzi Ci ogólnie o te USB mini komputerki, czy raczej np. tradycyjne, ale w malutkiej obudowie (wielkość np. laptopa)?

Mnie oczy świecą się do tego malucha z aliexpress:

Jestem otwarty na propozycje jedno jak i drugie wchodzi w grę, zarówno a-la rpi jak i coś x86 - generalnie raczej odpadają sticki, chyba, że jest jakiś sposób, żeby wrzucić tam androida x86 bo to tym głównie chcę się pobawić… a może chromebook? Jak dziś wygląda obsługa androidowych aplikacji? np. takie coś https://allegro.pl/oferta/chromebox-hp-cb1-030nb-mini-pc-jak-chromebook-8686118840

Fajny - jak go znaleźć? On się jakoś nazywa?

To ten - ustawiasz parametry, jak zaznaczyłem na scr:

Tylko pamiętaj, że przy takim zamówieniu jest prawie pewność podatku vat i cła, czyli razem +1/4 ceny :wink:

Nie polecam takich wynalazków. Jak coś kupujesz to kup markowe, żeby się później nie męczyć z brakiem sterowników, problemami ze zmianą systemu, serwisem w razie usterki, czy nawet głupią poradą w internecie.

1 polubienie