Jaki mnoznik, pamięc z 375 do 500Mhz!?

witam przejde do rzeczy mam do wyboru od 1 do 13 ustawienie mnoznika no i oczywiscie FSB. skoro jest mozliwosc zmiany mnozniaka to czy warto z niej skorzystać? bo pierwszy raz w rzyciu podkrcam atlona 5000+ i od razu pokazało ponad 3Ghz niby ok ale sie mocno zaniepokoiłem pamieciami! wczesnej standardowo miały około 375Mhz a teraz jest 500Mhz! boje sie o te kingstony więc wolę sie zapytać jak zmiejszyć warośc Mhz pamięci gdy nie ma w biosie ustawień ich. ile może wynosić bezpieczna warośc napięc i Mhz dla nich bo one mi ograniczają podkęcanie wnioskuje.

Nie unikniesz przetaktowania pamięci, ponieważ jeżeli podkręcisz CPU do 3GHz, a pamięci zostaną na 375, to komputer najprawdopodobniej nie wystartuje. Zanim zaczniesz podkręcać, radzę Ci podać markę i moc zasilacza, bo jak masz jakiegoś złoma za parę dych na chińskich bebechach tandetnej jakości, to zapewniam Cię, że poczujesz nieziemski smród, zobaczysz dym i pecet na tym zakończy żywot i będziesz go mógł w całości wywalić na śmietnik, ponieważ z pewnością nie będzie już co ratować, bo wszystko będzie popalone.

zaisilacz kupiłem z obódową za około 100zł :razz: ma chyba 400wat i nawet PFC jakby co to planowałem własnie kupić kartę do komputera radeona 4850 a obeną nividia 9600gt sprzedać. w wymaganiach co do napiec to niby powinien pociagnać :slight_smile: dodam ze dzisiaj wgrałem jakiś bios bo przedtem nie miałem mozliwosci podkęcania a mam dobre chodzenie to chiałem skorzystac i podkecić. cały czas mie martwi ilośc Mhz na pamięci, potrafi ktoś odowiedzic jaka jest bezpieczna granica i jak obniżyć ewentualnie ich częstotliwośc bo z 375 do 500Mhz mi sie zrobiło(czyli teraz wychodzi że mają1Ghz taktowanie)

Jeśli chcesz kręcić to musisz znać producenta i konkretny model zasilacza - czemu? Bo niektóre mają niby dobre napięcia, ale ich zwyczajnie nie trzymają. W tym przypadku lepiej nie zdawać się na " niby powinien pociagnać " bo jeśli jednak nie pociągnie, to mogą być o wiele większe koszta.

A czy potrafisz podać nam dokładny model tego zasilacza?

cleophas , jak masz obudowę za 100 złotych i wniej zasilacz, to na sto procent OC skończy się tak jak napisałem, czyli pójdzie z kompa dym i na tym zakończy żywot. Niestety z tymi PSU dołączanymi do obudowy jest tak, że mają mniejszą moc niż na naklejce i OC może skończyć się tym, że po prostu komputer pociągnie więcej mocy, niż zasilacz jest w stanie podać, dojdzie do przeciążania i szlag go trafi razem z całym kompem.

jesli zasilacz nie jest nawet najlepszy to i tak powinien starczyc gdyz procesor bierze max 65wat a karta graficzna chyba 110wat czyli jest jeszcze duzy zapas mocy :wink: jak cały czas wspominam niepokoje sie tylko wysoką czestotiwoscią pamieci ram gdyż widze ze jest ona zależna tak jak podkręci się procesor a chiałbym jakos obniżyc czestotliwosc ramu. wspominałem też ze pierwszy raz podkrecam gdyz wczoraj wgrałem nowego biosa który mi to umozliwił i od razu mam 3Ghz komputer działa jak widać bo pisze z niego post. dobrze by było tez wiedzic jakie dać napiecia na ramie, procesorze i na PCIexspres.

Tanie zasilacze moc rzeczywistą od tej na naklejce mają znacznie niższą.

Do tego warto dodać o wymaganym zakresie napięć - najlepiej gdy nie zmieniają się podczas obciążenia i przechodzenia z obciążenia na idle. Ciężko to powiedzieć o tanich zasilaczach :wink:

Co do OC K8: http://www.dobreprogramy.pl/McDracullo/ … 23060.html

dzieki za link :slight_smile: wszystko tam jest opisane o pamieciach i nie tylko. czyli nie mam w płycie zawansowanych ustawień. teraz wszystko już rozwiało moje watpliwosci. mam tylko male pytanie bo teraz mam na procesorze 3Ghz a na ramie DDR2 jest 437Mhz (standardowo 400) ile jeszcze te pamięci mogą wytrzymac?

Dodane 01.11.2011 (Wt) 14:33

wąłsnie kupiłem na allegro Gigabyte Radeon HD4850 z chłodzeniem aeroocol Twin Turbo teraz zasilacz będzie miał dodatkowe zadanie :slight_smile:

To zalezy na jakich modułach są oparte jakie mają pcb, z którego są tygodnia a także od Twoje szczęścia. Tego nikt Ci nie powie.

Odważny jesteś. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Chyba raczej głupi. Przepraszam za słowo, ale z kiepskimi zasilaczami mam już pewne doświadczenie. Nie jest ważne to, jaką moc ma zasilacz, ważne jest to, czy trzyma dobrze napięcia, a zapewniam Cię (autora tematu), że tak nie jest. W każdym razie to nie ja będę lamentował, że komputer mi się spalił.

w takim razie muj zasilacz będzie odgrywał rolę bohatera :razz: wszystkie inne podzespoły będa trzymały za niego kciuki :wink: ja również. miałem kupowac nowy komputer a ten sprzedac ale zima to najgorszy mozliwy okres na kupno. przez jakis czas przyglądałem sie cenom i widze ze poszły ostro w góre dlatego jeszcze trochę komp musi wytrzymac. obiecuje ze nowym PCecie będzie lepszy zasilacz :slight_smile:

a to moje pamieci:DIMM2:2X Kingston 99U5315-033.A00L 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) obenie mają jak wspomniałem 437Mhz ale na kilka minut było 500Mhz. ciekawi mnie ile prądu im dać, standarowo było (1,8v)

Prąd to one same sobie wezmą. Ty im możesz zmienić napięcie. Daj im maks 2.2V Jak zastosujesz nawiew to 2.3V.

Taktowanie musisz przetestować. Jak bardzo jesteś ciekawy to przeszukaj internet.

Wiesz co, skomentuję to krótko - jesteś hardkorem. Moim zdaniem, ryzukujesz dużo, i to za dużo, bo jeżeli zasilacz nie wytrzyma, to tylko pecet się wyłączy i nie zarobisz na nim ani złotówki, bo jedynie będzie się nadawał na świetnik. Poszujaj na necie jakie epizody ludzie mieli z zasiolaczami. Ja na przykład cztałem, żek omuś zasilacz megabajt(badziew jakich mało) spalił całego kompa włącznie ze stacją dyskietek i do tego facetowi poleciały korki w mieszkaniu…

W tym przypadku zapewne problem siedział przed monitorem komputera - przełącznik 110/230V przestawił na 110V i włączył komputer.

najwyzej sie spali :wink: i tak na lato kupie nowy komp a ten ma tylko wytrzymac włąsnie do czasu zakupu nowego PC. nie mogę sie doczekać karty co zamówłem dzisiaj na allegro. chodziasz wydaje mi sie ze troche przesadzacie bo normalnie procesor max bierze 65W i tyle samo karta czyli razem 125Wat plus dysk, napęd czyli prawie nic wiec nie wydaje mi sie aby po podkęceniu i zmianie karty na nieco mocniejszą nagle sie coś stało :slight_smile:

No, żeby tylko nie było tak, że po włączeniu kompa pójdzie dym z PSU i komputer się nie załączy.

dobra jakby sie spaliło to sie odezwę i poinformuję. za kilka dni powina przyjśc karta. w takim razie dziekuje wszystkim za pomoc i rady. pozdrawiam :wink:

Dodane 25.11.2011 (Pt) 13:29

niestety ale takiego czegos nie widziałem bo karta chodzi na około 500mzh a piwino być 625 mhz! z pamięciami podobnie jest! jest to radeon 4850 czyli ten o którym mówiłem. czy rzeczywiscie zasilacz moze być za słaby, a moze coś innego? :frowning: