Jaki mobilny router Wifi kupić?

Witam,

 

Obecnie posiadam internet z limitem danych 20GB do tego modem HUAWEI E173 stary model. Internet jest z VECTRY ale bez problemu karta działa na modemach PLAY. 

 

Chce zmienić na urządzenie (router Wifi), które umożliwi mi korzystanie z internetu jednoczenie na kilku urządzeniach (laptop, telefon itp.)

Czy warto kupić starszy ale tańszy model routera czy ten lepszy z LTE? Jaki router wybrać?

 

Po pobieżnej analizie tego, co jest w internecie routery HUAWEI chyba wypadają najlepiej :slight_smile: - tylko który wybrać - cena do jakości.

 

W ogóle jak czytam to nie tylko jest potrzebne urządzenie LTE ale również pakiet (limit) danych, którego wykorzystanie powoduje brak możliwości korzystania z LTE. Czy cos pokręciłem?

Np w play nielimitowany internet jeśli przekroczy sie 100GB w okresie rozliczeniowym, mogą spowolnić neta…

 

Ale wracając do wyboru router z LTE czy bez? Co lepsze i czy warto płacić około 600zł VS 170zł.

 

Będę ukontentowany otrzymanymi poradami :slight_smile:

 

Chcesz router z baterią czy zwykły? Bo jeśli mobilny to z baterią, np. huawei e5180. Tyle że one nie nadają się do pracy ciągłej pod zasilaniem.

Gdybyś miał kupować do użytku w domu to możesz kupić sam router n. tp link 3600/4300 do obecnego modemu i nadal go używać.

Wybór hdspa kontra lte sprowadza się do szybkości, przy hsdpa w play ciężko osiągnąć więcej niż kilka Mb/s. Przy lte masz szanse na nawet 70Mb (w praktyce z reguły 30-40Mbps). Wg mnie warto dopłacać jeśli masz kupować nowy sprzęt.

Dziekuję za odp :slight_smile:

 

Myślałem o przenośnym z baterią. czemu nie nadaje sie do pracy pod zasilaniem - zasilanie z USB. czy chodzi o żywotność baterii? 

 

HDSPA to technologia tylko jedno oczko niżej od LTE? A jednak różnica spora a w Warszawie to chyba mozna niezle rezultaty osiągnąć. :slight_smile:

 

Taki router musi mieć funckę przejscia na niższe pasma czy każdy tak ma?

 

Czyli router HDSPA okolo 200zł - około15MB/s VS LTE około 500-600 - 30-40MB/s.

 

Jakies propozycję przenośnego :slight_smile:

 

może jakieś ciekawe przykłady modeli zależy mi na  najniżej cenie w porównaniu do osiągów LTE/HDSPA.

Routery mobilne mają mniejsze możliwości konfiguracji, często mniejszy zasięg i dużo mniejsze możliwości podłączenia urządzeń (z reguły tylko jedno złącze RJ45). Ciągła praca nie służy baterii i same urządzenia nie są przeznaczone do pracy non stop. Jeśli nie ma potrzeby najlepiej kupić zwykły model. Chyba, że regularnie korzystałbyś z niego w formie przenośnej to poza telefonem z funkcją hotspotu praktycznie nie masz większej alternatywy.

HDSPA jest poprzednikiem lte, osiąga do 21Mb, w trybie DC do 42Mb. LTE ma większą pojemność i z reguły mniejsze opóźnienia transmisji, sprawdza się lepiej niż 3G inaczej mówiąc. Z prędkościami w Warszawie jest różnie, częściej duże prędkości osiągane są w mniejszych  miejscowościach przy mniej obciążonych bts-ach. Jeśli interesują cie osiągi playa to jest na forumplay dedykowany wątek http://forumplay.pl/showthread.php/18143-LTE-w-Play-wyniki-speed-test/page138?s=0f63e74e8dad45dbf6b71a233b9c1657

:smiley: Co oznacza “DC” 

Podwójny kanał a przez to większa szybkość. Chyba że mówisz o speedtescie to czasem to dodatek do nazwy serwera.

Chodziło mi o skrót z twojej wypowiedzi. wiec większą szybkość. Znasz jakies modele przenośnych routerów z tą opcją?

Tutaj przykład takiego routera http://allegro.pl/huawei-e5756-e587-e586-e5331-e5832-5776-aero2-i5027928479.html

Pamiętaj tylko że play nie obsługuje hdspa dc.

Cześć, ktoś sie wypowie czy warto kupić tą sztukę?

 

[topic=http://allegro.pl/router-modem-lte4g-150mbps-huawei-e5372t-32-e5776-i5141107271.html]