Jaki mocny zasilacz?

Witam!

Kilka dni temu zmieniłem procesor z Athlona 3000+ na s939 na Athlona x2 4800+ również na s939. Od tej pory mój zasilacz zaczął coraz głośniej chodzić. Podejrzewam iż jego moc jest niewystarczająca pod ten procesor. Obecnie posiadam zasilacz Chieftec GPS-450. Jaki zasilacz polecacie pod mój zestaw, o jakiej mocy będzie najodpowiedniejszy?

Ten zasilasz jest aż za mocny jak na tą konfiguracje =o

Zasilacz “chodzi głośniej”, bo komputer pobiera więcej prądu, więc bardziej się grzeje, a że ma PFC to wiatrak kręci się szybciej i przez to głośniej by schłodzić grzejące się bardziej podzespoły zasilacza.

Kichaa,

To Co opisujesz to AFC, a nie PFC. :>

A czy zmiana zasilacza na inny będzie skuteczna w wyciszeniu komputera? Jeśli tak to na jaki?

Możesz zrobić fan swapa czyli zmienić wentylator w zasilaczu, wystarczy Acutake 120mm

Tu opisane

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudow … 52321.html

Jeśli nie chcesz się bawić w zmianę wentylatora to polecam BeQuiet Pure Power L7/Straight Power E7 lub Corsair CX400/VX450.

Scorpio dobrze pisze, albo wymień wentylator, albo weź BeQuiet Pure Power L7 350W (w zupełności wystarczy na tę i silniejsze konfiguracje).

Lepiej wymień wiatraczek w zasilaczu po co przepłacać za obniżenie hałasu?

http://pccentre.pl/article/show/Wymiana … u/id=17054

mocy mu starczy, ale widac sie gotuje…

gr7.png

Czytałem nieco o wymianie wentylatora na zasilaczu i nie jest to ani proste ani łatwe (jak dla mnie) dlatego chyba zdecyduję się na wymianę zasilacza. Ponieważ większość osób na różnych forach poleca zasilacze be quiet! ja również przychylę się do tego wyboru. Pytanie tylko o jakiej mocy? Chciałbym aby to był cichy zasilacz. Zastanawiam się pomiędzy 430W a 530W. Która z tych mocy będzie najodpowiedniejsza dla mojego komputera? 350W może być za słaby ponieważ gdy kupowałem kartę graficzną polecono mi aby zmienić zasilacz na 450W ponieważ moja karta pobiera sporo watów :slight_smile:

Jak kupisz 530W, to uciągniesz każdą konfigurację (poza multiGPU), dodatkowo masz wszystkie potrzebne wtyczki (P8 ATX +12V, 2xPCI-E6+2pin).

A Twój zestaw na pewno nie potrzebuje tak mocnego zasilacza (nie mówimy o produktach zasilaczopodobnych).