Jaki model lepszy, stary czy nowy?

Siema,zastanawiam się nad zakupem smartfona Huawei, mam do wyboru P8 lite lub Y5 2018, oba w podobnej cenie, ten mniejszy trochę taniej, ale to wszystkie różnice jakie jestem w stanie zauważyć, czy coś je konkretnie różni poza wielkością ekranu, czy ktoś wie jak się oba sprawują w codziennym użytkowaniu,który z tych 2 lepiej kupić?

Wszystko je różni. Rozdzielczość ekranu, wielkość Pamieci RAM, wielkość pamięci wbudowanej, rodzaj procesora (liczba rdzeni i ich jakość), pojemność baterii. Wypisz cechy obu w tabelce. Patrząc na specyfikacje oba są mocno podstawowe. Tzn. nie sa to smartphony “gejmingowe”. P8 wydaje się nieco lepsza, ale słaba bateryjna i 16 GB wbudowanej…

między tymi dwoma jest dość znaczna różnica w jakości procesora i w jego stylu pracy (szybkości) … wydajniejszy jest P8 lite (typ ALE -V- L 21) polecam ten model , wiem co mówię , miałem oba …

Wydaje mi się, że…
Lepiej kupić coś co kiedyś było flagowcem, niż nowszą konstrukcję ze średniej półki.
Te flagowce (lub prawie flagowce) często są znacznie lepszymi konstrukcjami niż nowsza średnia półka.

1 polubienie

Każda fabryka idzie do przodu, więc koszt wprowadzenia na rynek lepszych technologii spada, a konkurencja jest tak duża, że tandetę na średniej półce możesz mieć jak już w brandowanym oprogramowaniu niż podzespołach i obudowie.

p8 lite kupisz za 140 zł w stanie igła.Przynajmniej mi się udało takiego wyrwać.Działa pacman,mogę dzwonić i bateria trzyma mi od 6-20.Oczywiście wliczając fakt grania .Ale y5 jest lepszy więc wybierz jego

no niby w czym ten Y5 jest lepszy ?
wystarczy poczytać testy i recenzje , to najsłabszy smartfon w historii firmy huawei , tragiczny wręcz procesor powodujący lagi , całkiem irytujące lagi … tylko wielkość ekranu jest w nim na mały plus , ale to i tak charakterystyka “średnio zadowalajaca” i cechą nie zawsze przydatna i nie każdemu , więc z pewnością nie jest to lepszy “smartek” od P8 lite !

Nie lepiej kupić P9? Ma już całkiem porządne bebechy i spoko aparat.