Jaki model partycji jest wydajniejszy ? C+D czy C+D+E?

Jaki model partycji jest wydajniejszy ?

czy

ja mam dysk 500gb i mam następujący podział

c- system, sterowniki, programy systemowe

d- gry, backup i reszta

Podobno zalecane jest na C miec tylko system + drivery + AV. Resze gier i programow instalowac na odzielnej partycji.

na 3 partycje będzie lepiej, ja mam 4p na 250GB (23GB system i 3x70GB reszta)

Ja osobiście używam takiego układu partycji (dysk 250 GB, Windows 7) :

C : System + Programy 20 GB

D : Gry 50 GB

E : Dane 180 GB

nie zgodze sie z tym. Po formacie musiałbyś usuwać wszystkie gry i programy bo większość by nie działała. Ja wszystko co da sie zainstalować instalowałem na C a dane na D i F(może być samo D-jak kto woli) przechowywałem dokumenty, muzykę instalki itp.

Ja trzymam gry na osobnej partycji po to, bo gry mają to do siebie, aby nie fragmentowały systemu.

A jaki to problem sformatować partycję D: ?? PPM na partycji i wybiera się szybkie formatowanie i po sprawie. Ja polecam instalować na C: wyłącznie system i sterowniki, system przynajmniej nie jest taki zamulony i porządek na dysku przynajmnie jest.

Pozdrawiam!

Hej,

Na dobrą sprawę bez znaczenia :slight_smile: - w końcu gdy zainstalujesz grę lub program na dysku innym niż systemowy, to notabene informacje zostaną wpisane do rejestru, który i tak jest umiejscowiony na partycji systemowej. Jeśli więc nie chcesz mieć bałaganu w Program Files tworzysz nowy folder na przykład Gry i w nim instalujesz gierki… Sam dysk mam podzielony tak:

C: - Vista (60 GB) - wszystko co dotyczy Visty - sterowniki, programy, ewentualnie jakieś gry, w obecnej chwili tylko jedna :-),

D: - Windows XP (45 GB) - wszystko co dotyczy Windows XP- sterowniki, programy, gry,

E: - Magazyn (120 GB) - dokumenty, muza, etc,

F: - Windows 7 (60 GB) - jak sama nazwa wskazuje - najnowsze dziecko Microsoftu oraz wszystko, co potrzebne do jego sprawnego działania… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie jestem na bieżąco z Windowsem, gdyż nie używam go codzinnie ale czy czasem system nie wykonuje różnych czynności na swojej partycji, tj. sprawdzanie dysku itp. i przez to miałem na myśli, że system się później muli?

Pozdrawiam!

C - system i sterowniki

E - programy łącznie z av

F - gry

G - muzyka i filmy

moim zdaniem, powinno być więcej partycji. System musi mieć osobną partycję ponieważ ją formatujesz podczas reinstalki systemu. (jak masz tam programy to zginą).

Polecam:

C: tylko system i stery (mała partycja)

D: programy (średniej wielkości partycja)

E: gry, dokumenty, backup i inne (największa partycja)

=D> =D> =D> a jak musisz je przeinstalować bo 99% nie działa to przeżyją? Pół godziny dłużej niż system :stuck_out_tongue: No chyba że ktoś używa tylko wersji portable :smiley:

głupoty pleciesz ja mam zrobione tak jak napisałem i moje programy przezyły już kilka systemów operacyjnych i zawsze działają, czasami tylko kasują sie ich zapamiętane dane na nowym systemie :slight_smile:

gorzej jak ktos ma 20GB softu z różnuch dziedzin i różnych stron internetowych-ciężko to wszystko znaleźć i zainsalować na nowo :slight_smile:

chyba gry :stuck_out_tongue: Wiele programów wymaga wpisów do rejestru odpowiednich plików itp. Część bedzie działać ale lepiej zainstalować ponownie bo w większości nie posiadamy już naszych ustwień. Numer z przeinstalowaniem systemu i dalszym działaniem aplikacji wychodzi najszybciej z grami, a z wielu zaawansowanych programów bez reinstalki po prostu nie skorzystasz.

To inna sprawa ale tu tez sie nie zgodze. Np potrzebuje Aqq. Ściągam z DP, instaluje a instalke wrzucam do jakiegoś folderu. Jak sie nazbiera ileś tam mb nagrywam na płytke i mam na przyszłość. Za jakiś czas pobieram aktualne wersje programów i ponownie nagrywam.

Jak sie posiada więcej wolnego miejsca to spokojnie można na innej partycji niż systemowa to przechowywać. I wszystko mamy pod ręką.

tak, dlatego ja wykonuję backup rejestru :slight_smile:

no dobra masz Windowsa od 6 miesięcy chcesz zrobić format. Robisz kopie rejestru potem instalujesz system i przywracasz ją w nowym systemie(robiąc taki sam bałagan jak był w starym)?

ps. skończmy tą kłótnie , autor już uzyskał odpowiedzi a partycje każdy i tak będzie tworzył jak mu wygodnie

nie kopiuje tylko wpisy programów (jest trochę roboty, ale opłaca się :slight_smile:

C:/ - Windows, sterowniki, antywirus, gry, programy itp.

D:/ - Dane (zdjęcia, muzyka itp)

I tak po formacie software nie działa prawidłowo (nie każdy, ale często po prostu nie)a jak masz jakieś małe, potrzebne i nieznane programy to sobie je napisz na kartce :))

Problem z niedziałającymi programami można również szybko rozwiązać, wystarczy zapisać sobie wpisy do rejestru dla tych programów a po reinstalce wystarczy je dodać do z powrotem do czystego rejestru i znowu działają bez przeinstalowania, trzeba tylko po prostu pilnować rejestr i robić sobie jego kopie, to oszczędza czas.

Pozdrawiam!