Jaki modem ADSL do Linksys WRT110?

(Piki1) #1

Jestem abonentem Netii i dostalem niedawno router Linksys WRT110. Chciałbym się przesiąść na niego, ale wiem, że potrzebuję jeszcze modemu ADSL z RJ45. Najtańszy jaki znalazłem to D-Link DSL-504G Modem ADSL Router: http://www.allegro.pl/item516779490_d_link_dsl_504g_modem_adsl_router_4_port_neostrada.html. Mi wystarczyłby sam modem, a nie jak podaję przykładowy link router przewodowy+modem.

(MrAsusrp6) #2

O czym Ty piszesz ??

(Piki1) #3

A tym, że potrzebuję modem ADSL nie na USB tylko z wyjściem RJ45, żeby go podłączyć do routera Linksys WRT110, bo jak zauważyłeś, ten router nie ma wbudowanego modemu. Nieprecyzyjnie się wypowiadam?

(Bolo92) #4

Ja znalazłem tylko taki będę miał może wieczorkiem czasu to jak sam nie znajdziesz to spróbuję jeszcze coś znaleźć.

A @bananjp to raczej rozumie, tylko pewnie spać mu się chciało :slight_smile:

P.S wygrałeś ten router w konkursie urodzinowym ?

(Piki1) #5

Ktoś wygrał, ja dostałem :), no i chcę go spożytkować. Znalazłem jeszcze http://www.allegro.pl/item514679721_router_do_neostrady_netii_tpsa_edimax_7084a_fv_gw.html. Teraz muszę odpowiedzieć sobie na pytanie: lepiej wydać 200 za Linksys Wireless-G Router ADSL WAG54G2 (ewentualnie podpiąć do niego WRT110 i cieszyć się MIMO) czy dać 60 za któryś z tych modemów/routerów. Problem z nimi rozumiem może być typu zwiechy?

(MrAsusrp6) #6

Może i pierwsze zdanie zrozumiałem ale drugiego napewno nie

(Kpc21) #7

On chyba miał na myśli, że wystarczy mu sam router bez switcha.

Ja mam identyczny problem, ale takiego sprzętu na Allegro coś nie widać. Jeśli coś się w ogóle znajdzie to na Annex B, a Netia na liniach TPSA wymaga Anneksu A.

Jeśli chodzi o ten co znalazłeś, to ja użyłbym go do rozdzielenia sygnału, bo nie ma sensu puszczać go przez 2 routery gdy oba mają wbudowany switch.

Ten ma wbudowany switch, a interesuje nas router bez switcha.

(Bolo92) #8

Jedynie nie wiem co wam przeszkadza tutaj ten switch ? boicie się żeby nie przepłacić za coś czego nie będziecie używać, czy żeby nie mieć portów nieużywanych.

(Piki1) #9

Dobra, w takim razie, lepiej do WRT110 dokupić np Edimax 7084a czy w ogóle postawić tylko TP-Link TD-W8910G lub Linksys WAG54G2?

(Kpc21) #10

Raczej to pierwsze :slight_smile:

Switch w końcu już mam, to po co mi drugi?

Jeśli już miałbyś kupić tego Edimaksa to nie ma sensu wtedy podłączać WRT110.

(Piki1) #11

Ale ja chcę też mieć usługę dostępną po wifi, dlatego do tego WRT chcę dokupić modem, chyba że lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowca router z modemem.

(MrAsusrp6) #12

Tylko Router

Polecam Edimax-a

(Piki1) #13

Czy mial kotś styczność z routerem przwodowym oferowanym przez Netię? Chodzi mi o to czy można go przestawić na tryb bridge?