Jaki modem do Netii 8 mega?

Witam, mam pytanie. Kończy nam się umowa z Neostradą i podpisaliśmy nową z Netią.

Do tej pory korzystałem ze standardowego modemu TP Sagem Fast 800 na łączu 1 mega. Teraz będzie łącze 8 mega od Netii. Stary modem muszę oddać TP, jaki będzie się nadawał najlepiej do tego łącza? Z tego co widzę, Netia używa identycznych modemów. Kupić taki sam, czy zdecydować się na inny, jeśli mam wybór? I tak muszę jakiś sobie załatwić, nie będzie miał w razie czego problemów z 8 mega? Ten w sumie działał bezawaryjnie i bezproblemowo.

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi

mam Netie i mam 1mb i dali mi modem ^^ nie daja do 8mb ?

Jeśli trzeba dopłacić za modem, to wolę kupić swój własny osobno. Przy podłączeniu dają swój modem, ale za 90 zł.

dokładnie… ale jak podpisujesz umowe z netia to chyba modem dostajesz za darmo… zalezy na jakich warunkach itd. czy promocja czy stale lacze … musisz poprostu spytac :slight_smile: tyle moge doradzic :stuck_out_tongue:

Proponuję zainwestować w router z wifi np:

aukcja

http://www.allegro.pl/item804099140_router_wifi_adsl_tp_link_td_w8901g_tplink_8901g_fv.html

sklep

http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/searchString/VEQtVzg5MDFH/category/1/

Mogą dać swój, ale za 90 zł. Jeśli to ma być Sagem fast 800, to taki sam mogę kupić 3x taniej na allegro. Wystarczy mi zwykły modem, nie chcę routera, mam tylko 1 kompa.

Jeżeli wystarczy ci modem usb i jest 3 x tańszy to bierz ten modem. :slight_smile: Modem usb na pewno obsłuży tą prędkość …

Na allegro nówki chodzą nawet po 2 dychy (no, torchę przesadziłem-za 40), więc dawanie za identyczny 90 zł od nich mija się z celem. Poza tym przynajmniej nie ma problemów z jego konfiguracją . On niby obłsuguje do 8 mega, tylko pytanie jak się sprawuje na takich prędkościach.

Zapomnij o Sagem`ie i kup Router z modemem TP-Link TD-W8910G już tak na przyszłość. Cena już od 100zł, ale komfort pracy nieziemski- nie muszę pamiętać o ciągłym łączeniu się z netem po starcie systemu, ani o wgrywaniu sterów na nowy OS. Przy okazji będziesz miał parametry pracy linii podane jak kawa na ławę i w razie zrywania łącza szybko zdiagnozujesz co jest przyczyną. Dodatkowo punkt dostępowy WI-Fi w przypadku kiedy posiadasz drugiego kompa w innym pokoju. Polecam śmiga na Netii 16Mb/s i zero problemów.

Czyli ten router co wyżej jest bezprzewodowo odbiera sygnał z Netii? Nie trzeba podłączać nic kablami? Pytanie może głupie, ale nigdy nie miałem do czynienia z routerami i siecią bezprzewodową, dla mnie to byłaby jakaś nowość.

Korzystać z łącza TP nie będą, bo mówili, że łącza TP nie obsługują u nas takich prędkości. Czyli to pójdzie ich linią.

Kabel telefoniczny oczywiście podpinasz do routera i tym samym tworzysz punkt dostępowy, z którego możesz podzielić swoje łącze bezprzewodowo jak i poprzez kabel RJ-45 (zwykły kabel sieciowy)

jak nie podepniesz kabla to ten modem/router bedzie ci tylko prad czerpac z gniazdka a nie bedzie sygnalu internetowego :slight_smile: . podpinasz kabel tel do urzadzenia i potem mozesz sobie rozpprowadzac sygnal :slight_smile:

A jak to jest z łączem TP. Czy faktycznie nie obsłuży 8 mega, skoro Neostrada ma w ofercie 10 i więcej? Czy to zależy od konkretnego miejsca, czyli np. u nas jest przestarzałe? Bo na to by wyglądało.

Zaczynam się faktycznie skłaniać ku temu routerowi.

ADSL obsługuje do 24Mb/s ale tylko w teorii. To z jaką prędkością popłynie sygnał zależy tylko od tego w jakiej odległości od centrali jest twoje gniazdko. Max to 5km na kablu miedzianym.

hmm… ja powiem tyle. Dla mnie TP to nie wie co wymyslec i ogranicza sobie wysylanie sygnalu… podaje sobie reklamy itd a jak sie pyta czlowiek o oferte to nie mozna itp… a jak chodzi o platnosc to pierwsi sa… lanie wody mowiac krotko… wiem tylko ze np UPC… itp maja ograniczenie ale niby TP ma wszedzie swoje przekazniki … teraz NETIa sie rozpowszechnia… i zauwazylem ze TP bedzie tracic klientow… przeszedlem z TP na Netie… o wiele lepiej … lepszy przesyl sygnalu to raz a 2 nie trace sygnalu jak to czesto sie zdarzalo w Neostradzie ze sie polaczyc nie moglem… 24 by poplynelo … tylko polowe tego zabiora i im moga serwery nie wytrzymac :] hah :wink: “niestety mamy awarie” -< takie czesto slyszalem slowa jak dzwonilem z tym ze mi internet nie chodzi…

Polecam Netię , ponieważ ciągnę ADSL już od 3 lat i w razie awarii są pod numerem *88, pomoc techniczna jest konkretna. Co do Twojej wypowiedzi o ile dobrze zrozumiałem- czyli boisz się iż linia może nie uciągnąć 8Mb/s, ponieważ Tepsa miała problemy z mniejszą przepustowością?? Czyli korzystasz z linii TP z usługą Netii czy też samej Netii?? Jeżeli samej Netii to jest ona na własnej infrastrukturze, czyli innym kablu.

Nie, byłem ciekawy czy to, że TP nie obsługuje u mnie 8 mega wynika ze starych łącz, mimo tego, że mają w ofercie neostradę 10 i 20 mega. Zastanawiam się, czy wtedy w magiczny sposób okazałoby się, że jednak obsługuje.

Z samą neostradą problemów większych raczej nie było, ale jednak ich oferta jest do niczego w porównaniu z tą z Netii. Na miesiąc 60 zł za 8 mega, a 2 mega w Neo wychodzi ze 70 zł. Nie dość, że 4x wolniej to drożej.

A tak w ogóle, to dzięki wszystkim za odpowiedzi

Dodane 12.11.2009 (Cz) 16:21

trochę z Netii mi podpadli…jak się okazało, modem Sagema jest już nasz. Mama gadała ostatnio z tym kolesiem co umowę nam wysłał z Netii i powiedział jej, że proponuje swój modem za 29 zł przy instalacji. Że ten sagem z tp nie chodziłby tak szybko, że ma ograniczenia itd itp. Zadzwoniłem na infolinię Netii i pytam się o tę ofertę, że mamy umowę zawartą i że zaproponowano nam modem za 29 zł przy instalacji. Zapytałem się co to za model i babka powiedziała, że Sagem Fast 800. Upewniłem się, że to chodzi o ten najzwyklepszy model i pytam czemu facet powiedział nam, że tamten stary nie będzie dobry skoro są identyczne.Przyznała, że będzie dobry. Też mówiła coś, że obsługuje do 12 Mbit na sek, podczas, gdy pisze w opisie teog modelu, że jest do 8.

Nieładnie, nieładnie walić taką ściemę