Jaki modem GSM/UMTS Wybrać

Witam,liczę na fachową pomoc.

Potrzebuję modem GSM/UMTS będzie on używany w mieście, więc zasięg jest raczej dobry.

Liczy się jakoś, a później cena.

Który z pośród moich propozycji wybrać:

Modem,musi być któryś z tej listy ponieważ innych router nie obsługuje

E156 HUAWEI

        E1750 HUAWEI

        E220 HUAWEI

        E169 HUAWEI

        E156G HUAWEI

        E180 HUAWEI

        MF636 ZTE

        MF100 ZTE

        MF636 ZTE

        E173 HUAWEI

        MF636 ZTE

        E160 HUAWEI

        Icon 225 OPTICON

        E170 HUAWEI

        E220 HUAWEI

        Option GlobeSurfer ICON 7.2 OPTION

        E220 HUAWEI

        MF100 ZTE

        MF637 ZTE

        E173 HUAWEI

        E160G HUAWEI

        E156G HUAWEI

        E176G HUAWEI

        E170 HUAWEI

        MF636 ZTE

        MF626 ZTE

        MF100 ZTE

        Icon 225 Option

Wszystko to chińczyki.

Dodane 07.07.2011 (Cz) 21:42

Wszystko to chińczyki.

Ja polecam HUAWEI -używam E160 i śmiga mi elegancko na wszystkich kartach (duży zasięg Orange ale najkorzystniej i najszybciej Play ale słaby zasięg w Polsce)

Fajnym rozwiązaniem jest też telefon np. HUAWEI U7510 gdzie podpinasz go do laptopa i działa jak modem GSM bez instalacji a cena jego podobna jak modemu (no i ma GPS). Moim zdaniem nie warto przepłacać jeżeli faktycznie dużo będziesz korzystać. Ja korzystałem z tych modemów w różnych regionach i różnych warunkach.

To teraz mam dylemat Huawei E173 czy Huawei E160? czy Huawei E1750

A może jednak coś innego wybrać? Pomóżcie bo kompletnie nie mam pojęcia o tym.

Weź E175 i też będziesz zadowolony :smiley: Wielkich różnic nie ma. Fajne jest to że oprogramowanie instaluje się z modemu automatycznie. Aha, w E160 mam jeszcze slot na kartę microSD więc służy modem też jako pendrive. W E175 też pewnie tak jest. :wink:

Przeglądając trochę te modemy ,właśnie E1750 Stał się moim faworytem, więc podzielam twoje zdanie i najprawdopodobniej go wybiorę:)

Ja mam ZTE MF 636, tyle ze chodzi pod linuksem. Pod Windows miałem niezłe cyrki p kilkunastu odpaleniach.

Huawei u mnie na windowsie chodzi bezproblemowo i pod Ubuntu tez działa świetnie i to bez żadnych kombinacji. tak przy okazji tego posta pisze z Ubuntu korzystając z modemu E160 :slight_smile: