Jaki modem LTE/HSPA + Antena w trudnej lokalizacji?

Witam, posiadam internet na kartę w sieci Play, po przeprowadzce myślałem że wystarczy wystawić modem na przedluzaczu USB (aktywny) i będzie ok. Okazalo się ze przedłużacz daje zakłócenia i z internetu nici. Mam modem bez wejścia antenowego wiec poszukuje dobrej nowej konfigiracji. Tak wiec modem Wi-Fi, czy może modem + router Wi-Fi? Co polecicie? Dodam ze tutaj modem obsługujący LTE łapie tylko HSPA+.

Cześć.Masz zapewne daleko do BTS , to w tym wypadku nie inwestuj kasy w nowy modem z wyjściem antenowym -nie zda egzaminu.Twą inwestycją na lata pozostaje dobry router LTE , których na rynku jest bardzo dużo.Ja posiadam router Huawei LTE B593 i nie używam anteny zewnętrznej ,bo mam do BTS w lini prostej 600 m , to bardzo stabilny router .Na rynku pojawił się Asus 4G-AC55U który jest, jak pokazują test rekordzistą dzięki zgodności ze standardem 802.11.ac odbiera i wysyła dane z realną prędkością 360 i 440 Mb/s. Jego wada jedyna to cena.Co do anteny to też jest ich bez liku o różnym zasięgu i w zależności jak daleko znajdujesz się od BTS taką wybierasz domowa , do okólna czy kierunkowa  https://www.google.pl/search?q=anteny+lte&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Jhz2VvjlOcmqU4OChIgJ .pozdrawiam 

Tandem modem + router będzie bardziej kłopotliwy w konfiguracji niż sam router. Z reguły też router lte osiąga trochę lepsze transfery. Huawei B593 to dobry sprzęt. Przy słabym zasięgu musisz dokupić antenę zewnętrzną np od sorensen 17dbi czy cybertech 15dbi. Obie dedykowane pod lte pasmo 1800MHz i mimo czyli dwa panele. Kłopot jedynie w tym że za jakiś czas internet będzie także na innych częstotliwościach w tym 800MHz na obszarach mniej zaludnionych czy 2600MHz w większych mistach. Dlatego sprawdź jaką odległość masz od bts, jeśli do 5km to wg mnie antena logarytmiczna powinna się też sprawdzić i będzie bardziej uniwersalna od panelowej dedykowanej pod 1800MHz. Posiada jednak mniejszą efektywność (zysk energetyczny). 

Kabel od anteny do routera powinien być jak najkrótszy że względu na wysokie tłumienie. Max to 10m, optymalnie jednak aby ta odległość była jak najmniejsza.

Huawei B315 . Dodam, że porada na zasadzie, ze jakiś router sprawdzi się wszędzie i zawsze z właściwie dobrana anteną jest oczywiście do kitu. 

Podaj budżet i lokalizację.

Zbyt dużo czasu w terenie, trochę odstawiłem wątek. Budżet jest taki żeby tego już później nie wymieniać. Na dzień dzisiejszy mogę wydać 300,  ale jeżeli warto poczekać i wydać więcej to biorę taka opcje pod uwagę.

Lokalizacja to ulica Parkowa, 88-140 Gniewkowo - myślę że od BTS będzie koło 1,5km. Aha tez nie oczekuje jakiegoś kosmicznego transferu :slight_smile:

http://allegro.pl/huawei-b683-router-gsm-hspa-3g-wysylka-24h-aero2-i6108277935.htmlhttp://allegro.pl/router-sim-huawei-b683-switch-bramka-analogowa-usb-i5894285277.html, Powyższe linki do trochę przestarzałego(brak LTE), ale na prawdę dobrej jakości routera. Zamieszczam, gdyż Twoje BTS -y : Inowrocław, Nowa Wieś Wielka, Aleksandrów Kujawski, Mała Mieszawka  wydają się być oddalone o jakies 6 km. W tej sytuacji B683 z antena zewnętrzna zapewni Ci przyzwoity i stabilny transfer HSPA+, chyba że o czymś nie wiem i powstał jakiś nadajnik bliżej, wtedy moją poradę proszę traktować jako nie byłą.

Odświeżam, bo paranoje z tym internetem.
Dam wam takie eleganckie porównanie:

Modem: Huawei E3131h-2

Router: TP-Link TL-MR3220

+antena TP Linka (na ten przykład w domu) TL-ANT2408C

Wszystko połączone przewodem LAN do komputera, następnie biorę telefon, smartfona MyPhone za 500zł włączam transfer danych i odpalam ten sam test, za każdym razem w telefonie wypada lepiej. Fakt, telefon już ma LTE ale wtedy kiedy sprawdzam(dom) widzę H+

Co zrobić z tym fantem? Niekiedy mam wrażenie że podłączenie anteny do tego padła nic nie daje.

Siedzę sobie na fotelu, speed test w kompie, w tym momencie: 0,57Mb/s
Tymczasem na telefonie 2,85Mb/s
(ten sam operator)
Dodam jeszcze że wychodząc z domu od razu telefon łapie mi LTE, ale mam wrażenie, że chcąc uzyskać to na tym modemie/routerze musiałbym cudować z kierunkową anteną itd. 
Gdzie jest błąd?