Jaki modem pod stałke(netia), bo sagem=problemy?

Mam internet w netii 1mb, i modem sagem. Chciałbym ten modem wymienić, kupić coś dobrego cena/jakość, bo ten sagem mnie dobija. Przysłali mi modem przy zamówieniu z netii-nie działa, przysłali drugi-nie działa, i jade na pożyczonym od sąsiada, ale mi się wydaje że on spowalnia transfer, bo zamiast prędkości 1,3mb w trayu(taką prędkość mają moi znajomi i w netii i w neo), to mi się wyświetla 1mb czasami 1,1mb(ale to miałem tylko przez pierwsze kilka dni neta), a nawet zwalnia mi do 880kb! Jeszcze dodam że modem ten sam się resetuje co jakieś 2-3h.

EDIT: jeśli bym zmieniał modem to jaki lepiej wziąć zewnętrzny czy wewnętrzny ??

Zastanówmy się najpierw nad problemem innego typu.

Czy ów modemy podłączałeś do USB czy ethernet??

modemy podłączałem dołączonym kablem do gniazda USB, zainstalowałem stery i skonfigurowałem połączenie

Lepiej wziąć wewnętrzny ma lepszą stabilność albo zewnętrzny ale podłączany pod ethernet

Zrezygnuj z USB a problem zniknie.

Podłącz pod ethernet.

problem parę razy opisywany w innych tematach

tanio - weź liveboxa tp, drożej - kup router z ap od Linksysa.

jak to podłączyć po ethernet??

z tyłu obudowy na płycie głównej powinno byc takie wejście RJ-11

Złączono Posta : 16.11.2007 (Pią) 17:44

sorry za błąd RJ-45 do końca nie byłem pewien

no, mam takie wejście, i jak to podłączyć?? czy to podłączam po przez ten mój sagem jakoś?? czy potrzeba jakiś specjalny kabel?

kolega wyżej się pomylił potrzebujesz routera adsl by skorzystać z dobrodziejstwa po lanie. lub modemu ethernetowego cell pipe (kiedyś dawanego przez tp) czy innego.

to nie szkodzi że się pomylił, ale wiem że mam takie wejście bo kiedyś podłączałem 2 kompy, ale wiem co to jest rj ale nie pamiętałem które jest już do czego chodzi o 45 i 11

45 to wejście ethernetowe służy do połączenia szerokopasmowego internetu bądź sieci lokalnej. Tego masz użyć

11 to stare gniazdko telefoniczne które ma zamiast 8, 4 żyły i jest o połowe mniejsze od ethernetowego. tego nie używaj do niczego

czyli żeby podłączyć pod ethernet to muszę najpierw podłączyć kabel telefoniczny rj-11 do routera i od routera kablem rj-45 do karty sieciowej tak??

tak, oczywiście musisz na routerze skonfigurować adsl-a.