Jaki modem pod stałke(netia), bo sagem=problemy?

(Mati90 3) #1

Mam internet w netii 1mb, i modem sagem. Chciałbym ten modem wymienić, kupić coś dobrego cena/jakość, bo ten sagem mnie dobija. Przysłali mi modem przy zamówieniu z netii-nie działa, przysłali drugi-nie działa, i jade na pożyczonym od sąsiada, ale mi się wydaje że on spowalnia transfer, bo zamiast prędkości 1,3mb w trayu(taką prędkość mają moi znajomi i w netii i w neo), to mi się wyświetla 1mb czasami 1,1mb(ale to miałem tylko przez pierwsze kilka dni neta), a nawet zwalnia mi do 880kb! Jeszcze dodam że modem ten sam się resetuje co jakieś 2-3h.

EDIT: jeśli bym zmieniał modem to jaki lepiej wziąć zewnętrzny czy wewnętrzny ??

(PaPuX) #2

Zastanówmy się najpierw nad problemem innego typu.

Czy ów modemy podłączałeś do USB czy ethernet??

(Mati90 3) #3

modemy podłączałem dołączonym kablem do gniazda USB, zainstalowałem stery i skonfigurowałem połączenie

(system) #4

Lepiej wziąć wewnętrzny ma lepszą stabilność albo zewnętrzny ale podłączany pod ethernet

(PaPuX) #5

Zrezygnuj z USB a problem zniknie.

Podłącz pod ethernet.

problem parę razy opisywany w innych tematach

(Technik Elektro) #6

tanio - weź liveboxa tp, drożej - kup router z ap od Linksysa.

(Mati90 3) #7

jak to podłączyć po ethernet??

(kozunio12) #8

z tyłu obudowy na płycie głównej powinno byc takie wejście RJ-11

Złączono Posta : 16.11.2007 (Pią) 17:44

sorry za błąd RJ-45 do końca nie byłem pewien

(Mati90 3) #9

no, mam takie wejście, i jak to podłączyć?? czy to podłączam po przez ten mój sagem jakoś?? czy potrzeba jakiś specjalny kabel?

(Technik Elektro) #10

kolega wyżej się pomylił potrzebujesz routera adsl by skorzystać z dobrodziejstwa po lanie. lub modemu ethernetowego cell pipe (kiedyś dawanego przez tp) czy innego.

(Mati90 3) #11

to nie szkodzi że się pomylił, ale wiem że mam takie wejście bo kiedyś podłączałem 2 kompy, ale wiem co to jest rj ale nie pamiętałem które jest już do czego chodzi o 45 i 11

(PaPuX) #12

45 to wejście ethernetowe służy do połączenia szerokopasmowego internetu bądź sieci lokalnej. Tego masz użyć

11 to stare gniazdko telefoniczne które ma zamiast 8, 4 żyły i jest o połowe mniejsze od ethernetowego. tego nie używaj do niczego

(Mati90 3) #13

czyli żeby podłączyć pod ethernet to muszę najpierw podłączyć kabel telefoniczny rj-11 do routera i od routera kablem rj-45 do karty sieciowej tak??

(Technik Elektro) #14

tak, oczywiście musisz na routerze skonfigurować adsl-a.