Jaki modem usb do mobilnego neta?

Hej,

Jako, że niebawem zacznie się czas urlopów więc i podróży szukam jakiegoś najtańszego modemu usb do surfowania po necie, najlepiej bez simlocka aby nie być ograniczonym.

Ja się na modemach nie znam dlatego chciałbym aby się nie zawieszał, był w kolorze czarnym i działał pod Windows xp jak i pod 7 64x.

Najlepiej aby był modem był w kluczu usb. Jestem bardzo ostrożny co do szybkości zapewniane przez operatorów… Głównie jestem w play, mam pakiety gb w telefonie jak i kartę sim playonline. Play max ma chyba 1mb wiedz nie wiem czy jest sens rozglądaniem się za modemem 7mb. W Polsce będę korzystać z Play`a Nie wiem też jak wyglądają zapewnienia operatorów za granica jak egipt czy zjednoczone emiraty arabskie… Czy też walą ściemę z prędkościami jak w Polsce.

Czekam na wasze propozycje… Modem nie musi być nowy, ważne aby był dobry :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/modem-3g-huawei-e173u … 31350.html

za drogi

witam uzywam huawei e169, od kiedy go mam (4 miesiac) mialem jedynie 3 rozlaczenia, predkosc 4 Mbit/s non stop ;>

hmmm 4mb mówisz :smiley: w play takiej nie uzyskam, ale już mniejsza z tym. Masz 4mb na pełnych kreskach czy na kilku?

-81dBm, 51%, CSQ 16