Jaki mogę mieć maksymalny internet?

Siemka. Więc tak mam neta 1 mb/s i kończy się umowa. I teraz chciałbym wiedzieć ile wyciągnę na tym łączu ? Modem Sagem fast 800 czy jakoś tak w każdej razie z TP.

Nie jestem pewien bo na innych forach ludzie wklejali jakieś tam tabele i myślę że to o to chodzi.

internetnv.png

Jeśli z tego nie da się nic wywnioskować to proszę napisać gdzie mogę to znaleść.

Dodane 19.04.2012 (Cz) 19:33

http://imageshack.us/photo/my-images/26 … netnv.png/

Jeśli nie działa obrazek.

6mb/s i nie daj się nabrać, że można więcej, bo to łącza tepsy.

Tabele nie mają z tym nic wspólnego. 6mb/s jest to najbardziej opcjonalna prędkość dosyłowa do twojego komputera – oczywiście piszemy tu o „kablach” tepsy a nie łączu Wi-Fi

Czyli jak wezmę z neti opcję co na ile mi lącze pozwala to będe miał te 6 mb ?

A właśnie że można więcej. Przy takim tłumieniu to spokojnie 10mb/s może brać baz zastanawiania się.Ja u siebie mam właśnie taką prędkość na linii TP przy tłumieniu 20.5dB nie mam żadnych problemów.Tylko modem trzeba zamienić na jakiś Router

Nie wiem Komu wierzyć. Ale czy ten netia spot bo to dają każdemu wystarczy by mieć to 10 mb/s ?

Masz łącze z TP, więc jeżeli chcesz przejść do innego operatora - w tym wypadku jest to Netia musisz albo rozwiązać umowę z TP z miesięcznym wypowiedzeniem lub zgłosić Neti chęć przejścia do nich – oni wszystko załatwią.

Tak załatwią, że najpierw przyjedzie kurier z umową następnie dostaniesz modem Netia Spot a dopiero na końcu przyjedzie instalator, który sprawdzi czy jest możliwość podłączenia ich usługi u Ciebie. Z reguły wygląda to także instalator po stwierdzeniu, że łącze ma biec na kablach TP stwierdza, że koszt usługi jest zbyt wysoki i śle odpowiednią notkę do centrali.

Otrzymujesz wypowiedzenie umowy z Neti i tyle po Internecie od tego operatora – no może nie do końca gdyż osobiście zasmakowałem próby założenia Internetu w Neti, która zakończyła się rozwiązaniem umowy, (bo miałem kable tepsy) i nie odebranym do tej pory modemem (Netia Spot) przez Netie – na własny koszt kurierem to ja raczej nie będę im go odsyłał. Co ciekawe dwa razy dostałem wiadomość sms od Neti z przeprosinami za nieterminowe otrzymanie rachunku za świadczone usługi Internet + HBO GO – notabene nigdy rachunku od nich nie otrzymałem?

Czasami zastanawiałem się, że może przyczyną takiego zachowania Neti jest to, że mieszkam w domku jednorodzinnym. Z drugiej strony, co to ma do rzeczy? W blokach „króluje kablówka i Internet od operatora kablówki” i Netia się tam raczej nie przebije.

Moja rada jest taka. Trzymaj się Neostrady i zwiększ prędkość do 6mb/s. Sprawdź jak zachowuje się łącze – czy prędkość dosyłowa jest stabilna i czy nie za często masz zerwanie połączenia. Jeżeli wszystko będzie ok. to możesz spróbować podnieść prędkość dosyłową – nic to nie kosztuje prócz wyższego rachunku za nowy pakiet.

Tak naprawdę prędkość dosyłowa Internetu zależy od wielu czynników. W wypadku kabli tepsy są to: Stan techniczny okablowania. Odległość od Ciebie do ostatniej podstacji przesyłowej z serwera głównego oraz odległość od Ciebie do serwera głównego.

Należy też mieć na uwadze kupno nowego (nie tego, który otrzymasz od operatora) modemu routera etc. – czyli dodatkowy koszt.