Jaki mogę mieć maksymalny internet?


(Kordian8) #1

Siemka. Więc tak mam neta 1 mb/s i kończy się umowa. I teraz chciałbym wiedzieć ile wyciągnę na tym łączu ? Modem Sagem fast 800 czy jakoś tak w każdej razie z TP.

Nie jestem pewien bo na innych forach ludzie wklejali jakieś tam tabele i myślę że to o to chodzi.

internetnv.png

Jeśli z tego nie da się nic wywnioskować to proszę napisać gdzie mogę to znaleść.

Dodane 19.04.2012 (Cz) 19:33

http://imageshack.us/photo/my-images/26 … netnv.png/

Jeśli nie działa obrazek.


(SnykeShadow) #2

6mb/s i nie daj się nabrać, że można więcej, bo to łącza tepsy.

Tabele nie mają z tym nic wspólnego. 6mb/s jest to najbardziej opcjonalna prędkość dosyłowa do twojego komputera – oczywiście piszemy tu o „kablach” tepsy a nie łączu Wi-Fi


(Kordian8) #3

Czyli jak wezmę z neti opcję co na ile mi lącze pozwala to będe miał te 6 mb ?


(Maniek4) #4

A właśnie że można więcej. Przy takim tłumieniu to spokojnie 10mb/s może brać baz zastanawiania się.Ja u siebie mam właśnie taką prędkość na linii TP przy tłumieniu 20.5dB nie mam żadnych problemów.Tylko modem trzeba zamienić na jakiś Router


(Kordian8) #5

Nie wiem Komu wierzyć. Ale czy ten netia spot bo to dają każdemu wystarczy by mieć to 10 mb/s ?


(SnykeShadow) #6

Masz łącze z TP, więc jeżeli chcesz przejść do innego operatora - w tym wypadku jest to Netia musisz albo rozwiązać umowę z TP z miesięcznym wypowiedzeniem lub zgłosić Neti chęć przejścia do nich – oni wszystko załatwią.

Tak załatwią, że najpierw przyjedzie kurier z umową następnie dostaniesz modem Netia Spot a dopiero na końcu przyjedzie instalator, który sprawdzi czy jest możliwość podłączenia ich usługi u Ciebie. Z reguły wygląda to także instalator po stwierdzeniu, że łącze ma biec na kablach TP stwierdza, że koszt usługi jest zbyt wysoki i śle odpowiednią notkę do centrali.

Otrzymujesz wypowiedzenie umowy z Neti i tyle po Internecie od tego operatora – no może nie do końca gdyż osobiście zasmakowałem próby założenia Internetu w Neti, która zakończyła się rozwiązaniem umowy, (bo miałem kable tepsy) i nie odebranym do tej pory modemem (Netia Spot) przez Netie – na własny koszt kurierem to ja raczej nie będę im go odsyłał. Co ciekawe dwa razy dostałem wiadomość sms od Neti z przeprosinami za nieterminowe otrzymanie rachunku za świadczone usługi Internet + HBO GO – notabene nigdy rachunku od nich nie otrzymałem?

Czasami zastanawiałem się, że może przyczyną takiego zachowania Neti jest to, że mieszkam w domku jednorodzinnym. Z drugiej strony, co to ma do rzeczy? W blokach „króluje kablówka i Internet od operatora kablówki” i Netia się tam raczej nie przebije.

Moja rada jest taka. Trzymaj się Neostrady i zwiększ prędkość do 6mb/s. Sprawdź jak zachowuje się łącze – czy prędkość dosyłowa jest stabilna i czy nie za często masz zerwanie połączenia. Jeżeli wszystko będzie ok. to możesz spróbować podnieść prędkość dosyłową – nic to nie kosztuje prócz wyższego rachunku za nowy pakiet.

Tak naprawdę prędkość dosyłowa Internetu zależy od wielu czynników. W wypadku kabli tepsy są to: Stan techniczny okablowania. Odległość od Ciebie do ostatniej podstacji przesyłowej z serwera głównego oraz odległość od Ciebie do serwera głównego.

Należy też mieć na uwadze kupno nowego (nie tego, który otrzymasz od operatora) modemu routera etc. – czyli dodatkowy koszt.