Jaki mogę mieć transfer przy 8 mb/s Netia

(Turista95) #1

Witam, niedawno zamówiłem internet z neti 8mb/s i chciałbym się dowiedzieć jaki mniej więcej mogę mieć download ?

Na razie mam netie 1mb/s i pobiera z prędkością max 150 kb/s

(skandyn) #2

Trzeba podzielić przez 8 czyli 1Mb/s

Pozdrawiam.

(roobal) #3

To jest oczywiście maksymalny download ale pod uwagę trzeba brać obciążenie serwera, z którego się pobiera i wahania twojego transferu, bo musisz być świadomy że nigdy nie będziesz miał na sztywno 8192kb/s :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Longhorn2009) #4

Teoretycznie 1024KB/s (1MB/s).

(roobal) #5

Sorki że się czepiam ale proponuję trzymać się oznaczeń w tym wypadku przy 8Mb/s osiągnie max. 1024kB/s, w skrócie 1MB/s.

Pozdrawiam!

(Depedro70) #6

Wszystko zależy skąd ściągasz,czy przez http czy ftp.Jakie będzie obciążenie łącza.

(Mmiszczuk) #7

Będziesz miał 1 MiB/s (ci to piszą 1 MB/s nie znają się na jednostkach).

(Adam Bialek) #8

Następny super fachowiec. Skąd masz takie wiadomości?

1 bajt = 8 bitów - podstawowe jednostki informacji komputerowej. A b/s czy B/s to zawsze są jednostki prędkości.

(skandyn) #9

Prawda jest taka, że maksymalny downloads będzie wynosił ok. 1024kb/s.

Pozdrawiam.

(Turista95) #10

20102819809.png

teorytycznie mam 1mb/s ale jak ściągam jakiś plik to max 150kb/s

(Mmiszczuk) #11

Kolejny spec... Ile zajmuje plik? 3 MiB. Gdzie tu prędkość? Bit czy bajt to pojemności. Dopiero bit(bajt)/s to transfer (prędkość masz m/s).

(Mariuszbudny79) #12

No to dołączysz do grona "fachowców" - nie ma takiej jednostki jak milibit (mb), istnieją za to megabit " Mb" i megabajt " MB"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bajt_%28informatyka%29

(Mariuszbudny79) #13

Ci co piszą Mb i MB mają rację, bo piszą poprawnie czyli znają się wcale nie gorzej niż Ty a może nawet lepiej :wink: Oznaczenie MIB nie figuruje jeszcze w układzie SI, to jest dopiero propozycja wprowadzenia tego typu oznaczeń. :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bajt_%28in ... rzedrostki

(pamix) #14

Nie wiem dlaczego taki sztab ludzi nie potrafi wytłumaczyc jednej prostej rzeczy.

Prędkość internetu jest podawana w Mb/s (megabitach na sekundę)

W przegladarce prędkość jest podawana w MB/s (megabajtach na sekundach)

A czym się różni bit od bajta? 1 bajt = 8 bitów.

Czyli po przeliczeniu 1 Mb/s (megabit na sekundę) to około 120 kB/s (kilobajtów na sekundę) albo inaczej 1/8 MB/s (megabajta na sekundę).

Mówiąc prosciej predkość podawana przez dostawców internetu trzeba podzielic przez 8 żeby dowiedzieć się ile faktycznie danych spłynie na nasz komputer w ciągu sekundy.

Koniec moich wywodów. Teraz odpowiem na twoje pytanie. Biorąc internet 8 Mbit/s będziesz miał download MAKSYMALNIE na poziomie 1 MB/s.

(roobal) #15

Może krótkie wyliczenie rozwieje wątpliwości:

B - oznacza bajt;

b - oznacza bit.

Założmy, że

8Mb = 8192kb

to

8192x1024 = 8388608b

1B = 8b

x = 8388608b

x = 8388608b*1B/8b = 1048576B

1kB = 1024B

x = 1048576B

x = 104576B*1kB/1024B = 1024kB = ~1MB

Czyli twoja maksymalna prędkość łącza powinna osiągnąć 1MB/s (słownie jeden megabajt na sekundę).

Pozdrawiam!

(Mmiszczuk) #16

To co wrzuciłeś potwierdza to co mówię - będzie miał 1 MiB/s.

(Mariuszbudny79) #17

Nie zaprzeczałem obliczonej przez Ciebie wielkości liczbowej ale zwróciłem uwagę na to, że używasz jednostki, która nie jest jeszcze w oficjalnym wykazie jednostek SI i Twojej informacji, że inni nie znają się na jednostkach, bo w tym przypadku nie masz racji:

Zapis 1 MB/ s jest całkowicie prawidłowy i zgodny z międzynarodowym systemem miar.

Jednostkę MB możemy uznać w tym przypadku za nieprawidłową, gdy jednostka MiB wejdzie do systemu SI ale tak się jeszcze nie stało.

EOT.

(Turista95) #18

Więc średnia prędkość pobierania przez przeglądarkę np. jakiegoś filmu wyniesie przynajmniej to 500kb/s

(FXJ) #19

Niech kolega zapozna się z pojęciem "akcelerator pobierania" a od siebie mogę w szczególności wskazać FlashGet 1.9.6. Programy typu P2P (torrent, bearshare, DC) mogą w pełni wykorzystać twoje łącze, o ile jest odpowiednio duża liczba udostępniających!