Jaki monitor 1440p 144hz

Witam. Proszę o poradę jaki monitor 1440p I 144hz do grania w fajnej cenie nie przekraczającej 1500zł. Najbardziej zależy mi na kolorach jakie wyświetla monitor, jakość wykonania, jakość obrazu i ładne czytelne menu. Fajnie gdyby monitorek posiadał głośniki lecz nie musi.
Dziękuję :slight_smile:

… ale masz na 100% na pokładzie Theradripera i 2080TI w SLi połączone?
Bo trochę dziwne wymagania, badziewne głosniczki w monitorku, zreszta Tanim, o calach ni słowa, tylko 2K i 144. Podrzucam to do przemyślenia, bo większosć 99% zestawów nie udźwignie 2k w 144…

Oczywiście że pójdzie. Nie wiem co ty sobie ubzdurałeś lecz ja posiadam RTX 2060, AMD Ryzen 5 3600 i monitorek 1440p 144hz i wszystko śmiga, w żadnej grze którą testowałem klatki nie spadają. Jeżeli według ciebie potrzebny jest komputer za 30k to brawo dla ciebie. Temat uważam za zamknięty.

Chwalisz się, czy żalisz komputerem?
Assasian 2k na tym secie - niecałe 50 FPS
Wiedźmin 2k , koło 75

Monitor niewykorzystany w większości gier - set za słaby. Tylko w csgo te 144 zobaczysz.

Ale kumasz, że monitor wyświetla DO 144Hz? Tytuł wyświetlany w 60 czy 75Hz też będzie wyglądał ślicznie. Chyba lepiej mieć zapas? Sam mam Samsung’a z odświeżaniem do 75Hz i nie wszystkie tytuły w aż tylu są wyświetlane (w miłym odbiorze znacznie pomaga wsparcie G-Sync (czy tam ew. FreeSync) - myślę, że ta funkcja dość to ważna cecha monitora)
Do zupełnie komfortowej zabawy wystarczy okolica 50Hz. Tyle, że jak ktoś ma kompleks małego siurka i musi imponować innym tym, że on to gra tylko powyżej 200Hz - jego sprawa, niech tylko innym swojego wąskiego światopogląd nie wciska.

Zależy.
Ja jestem zwolennikiem balansowania, nie polecam zakupu rtx 2080 do Core Quada “na zapas”. :wink: Za kilka lat wymagania na 100% pójdą w góre i tych 144 nie dobije, bez wymiany karty na droższą. Skoro zaś droższej nie bierze, to cz stać na przepłacanie za “puste fps”. :wink: ? Monitory tez będa za np. 5 lat lepsze… także te zapasy są trochę … :wink:

Nie, próbuję ci przetłumaczyć że nie potrzeba drogiego zestawu do grania w 2k. W wielu grach doświadczę 2k 144fps. To że wymieniasz mi gry w których nie będę mieć 144fps w 2k to o niczym nie świadczy (no chyba że o twojej wiedzy).

Masz całkowitą rację, lecz jeżeli jest taka możliwość to warto zainwestować w coś lepszego, nawet jeżeli jest za słaby PC na to to w przyszłości mile widziane jakieś modyfikacje :smiley:

…do tego moja powyższa wypowiedź się sprowadza (w razie dalszych wątpliwości proponuję ponowną lekturę)

A przepraszam nie umiem czytać z zrozumieniem.

Oczywiście, tylko będą to gry o archaicznym, zazwyczaj, silniku, typu właśnie CSGO i innych strzelanek, gdzie tekstury 2K sa najmniej istorne. :wink: Starsz często nawet nie mają tekstur w 2k. Taki np. Skyrim, musisz dograć i obstawiam, że 144 nie osiagniesz, a gra ma już 10 lat?

No, dosc oftopu, jeżeli cieszysz sie z zakupu, to fajnie. Ja jeste sknera i bym pewnie tyle nie dał. :wink: